Licensed to National Scholastic Sports Fdn OfficeUse
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/27/2013 07:51 PM
           2013 New Balance National Indoor - 3/8/2013 to 3/10/2013            
                              New Balance Armory                               
                                 New York, NY                                  
                               Performance List                                
 
Event 2  Girls 60 Meter Dash Prelims
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 8:50 AM
    National:   7.19  2/21/2004   Ashley Owens, Liberty, Co Springs, CO        
        Meet:   7.29  3/14/1999   Alexis Joyce, Washington, Denver, CO         
   NSIC Meet:   7.26  3/15/1998   Angela Williams, Chino, CA                   
   NSIC Meet:   7.26  3/12/2006   Bianca Knight, Ridgeland, MS                 
      Armory:   7.26  3/12/2006   Bianca Knight, Ridgeland, MS                 
    Freshman:   7.47  2/19/2011   Hannah Cunliffe, Decatur, Federal Way, WA    
   Sophomore:   7.29  3/14/1999   Alexis Joyce, Washington, Denver, CO         
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Asonya Anderson               14 Newport News, VA            
  2  Micha Auzenne                 13 East Palo Alto,             
  3  Kimberely Bailey              13 Bronx, NY                   
  4  Shakinah Brooks               13 Raleigh, NC                 
  5  Katie Brooks Boone            14 Birmingham, AL              
  6  Aaliyah Brown                 13 Frankfort, IL               
  7  Carolyn Brown                 15 Hampton, VA                 
  8  Kiera Brown                   13 VA, VA                      
  9  Emily Carson                  13 Haddonfield, NJ             
 10  Taylor Chapman                15 Perkasie, PA                
 11  Jerayah Davis                 14 Casper, WY                  
 12  Kali Davis-White              13 FL, FL                      
 13  Jasmine Dawson                13 Clayton, NC                 
 14  Maiya Dendy                   15 Middletown, DE              
 15  Daryth Gayles                 14 Melbourne, FL               
 16  Kiana Hairston                14 Manassas, VA                
 17  Kate Hall                     15 Casco, ME                   
 18  Micah Hanks                   14 Hampton, VA                 
 19  Alanna Hendricks              15 Pickering, ON               
 20  Divina Henry                  15 Pickering, ON               
 21  Alexis Hyshaw                 14 Frankfort, IL               
 22  Katelyn Jackson               14 Wyncote, PA                 
 23  Nailah Johnson                13 Clinton, MD                 
 24  Melissa June                  14 South Huntington            
 25  Shelby Leppin                 13 Austin, TX                  
 26  Jada Martin                   13 Atlanta, GA                 
 27  Mia McClain                   14 Suffolk, VA                 
 28  Quashira McIntosh             15 Providence, RI              
 29  Imari McLean                  14 Raleigh, NC                 
 30  Akia Morris                   13 Harrisonburg, VA            
 31  Amani Nesmith                 13 Philadelphia, PA            
 32  Clemence Paiement             14 montreal, QC                
 33  Natalia Pinkney               13 Perkasie, PA                
 34  Chyna Ries                    14 Denver, CO                  
 35  Savannah Roberson             14 Ypsilanti, MI               
 36  Torie Robinson                14 Atco, NJ                    
 37  Ashlan Rosier                 14 Martinez, GA                
 38  Zainab Sanni                  13 Aurora, CO                  
 39  Marybeth Sant                 13 Aurora, CO                  
 40  Paisley Simmons               13 Jamestown, NC               
 41  Caitland Smith                14 Birmingham, AL              
 42  Teri Strickland               14 Raleigh, NC                 
 43  Lauren Sullivan               13 Lancaster, NY               
 44  Ama-Selina Tchume             14 Raleigh, NC                 
 45  Ayele Townsend                13 Bayside, NY                 
 46  Sierra Vaden                  13 Aurora, CO                  
 47  Rowanna Watson                13 Norristown, PA              
 48  Regine Williams               13 Miramar, FL                 
 49  Ashley Winn                   13 Cazenovia, NY               
 50  Cidae'a Woods                 14 Atco, NJ                    
 51  Shayna Yon                    15 Denver, CO                  
 
Event 4  Girls 200 Meter Dash Prelims
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 5:45 PM
    National:  22.97  2/17/2007   Bianca Knight, Ridgeland, MS                 
        Meet:  23.78  3/11/2001   Erica Whipple, Palm Beach Lakes, WPB, F      
   NSIC Meet:  23.22  3/10/2002   Sanya Richards, St. Aquinas,Ft Laud,FL       
   NSIC Meet:  23.22  3/14/2010   Ashton Purvis, St. Eliz, Oakland, CA         
      Armory:  23.22  3/10/2002   Sanya Richards, St. Aquinas,Ft Laud,FL       
      Armory:  23.22  3/14/2010   Ashton Purvis, St. Eliz, Oakland, CA         
    Freshman:  23.97  1/20/2007   Ashton Purvis, St. Eliz, Oakland, CA         
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Asonya Anderson               14 Newport News, VA            
  2  Kimberely Bailey              13 Bronx, NY                   
  3  Kadecia Baird                 13 New York, NY                
  4  Kendall Baisden               13 Franklin, MI                
  5  Aaliyah Brown                 13 Frankfort, IL               
  6  Carolyn Brown                 15 Hampton, VA                 
  7  Shanel Burr                   14 Kennesaw, GA                
  8  Reneazia Collins              14 NC, NC                      
  9  Courtney Crawford             14 Stoneville, NC              
 10  Jerayah Davis                 14 Casper, WY                  
 11  Kali Davis-White              13 FL, FL                      
 12  Jasmine Dawson                13 Clayton, NC                 
 13  Maiya Dendy                   15 Middletown, DE              
 14  Nia Dorner                    13 Sacramento, CA              
 15  Summor Fields                 14 Missouri City, T            
 16  Zola Golden                   15 Lagrangeville, N            
 17  Micah Hanks                   14 Hampton, VA                 
 18  Lakin Hatcher                 15 Woodstock, MD               
 19  Alexis Hyshaw                 14 Frankfort, IL               
 20  Katelyn Jackson               14 Wyncote, PA                 
 21  Zoe Jacobs                    13 New York, NY                
 22  Madeline Kopp                 13 Spencerport, NY             
 23  Tyra Lea                      13 Raleigh, NC                 
 24  Shamier Little                13 chicago, IL                 
 25  Megan Malo                       Oka (Quebec), QC            
 26  Jada Martin                   13 Atlanta, GA                 
 27  Quashira McIntosh             15 Providence, RI              
 28  Erin Morrison                 15 Winston Salem, N            
 29  Megan Osborne                 13 Chillicothe, OH             
 30  Paige Patterson               13 Woodhaven, MI               
 31  Dasia Pressley                16 Langhorne, PA               
 32  Gwen Shaw                     13 Potomac, MD                 
 33  Caitland Smith                14 Birmingham, AL              
 34  Myshale Spigner               14 Winston-Salem, N            
 35  Bionca St. Fluer              13 Melrose, MA                 
 36  Deajah Stevens                13 Bayside, NY                 
 37  Arianne Strunkey              15 Bronx, NY                   
 38  Ariel Strunkey                15 Bronx, NY                   
 39  Diamond Thomas                13 Long Beach, CA              
 40  Ariana Washington             14 Long Beach, CA              
 41  Ebony Williams                15 Winston Salem, N            
 42  Regine Williams               13 Miramar, FL                 
 43  Ashley Winn                   13 Cazenovia, NY               
 44  Andrea Wright                 13 Norfolk, VA                 
 
Event 6  Girls 400 Meter Run Prelims
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 3:20 PM
      Armory:  52.10  3/10/2002   Sanya Richards, Aquinas,Ft Lauderdale,FL     
  Natl, Meet:  51.93  3/12/2006   Francena Mc Corory, Bethel,Hampton, VA       
    Freshman:  53.23  3/14/2010   Kendall Baisden, County Day BHM,MI           
   Sophomore:  53.45  2/22/1985   Andrea Thomas, Walton, Bronx, NY             
      Junior:  52.19  3/14/2004   Nicole Leach, W Catholic, Phila, PA          
      Senior:  51.93  3/12/2006   Francena Mc Corory, Bethel, Hampton, VA      
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Olivia Baker                  14 Maplewood, NJ               
  2  Maddy Berkson                 14 Providence, RI              
  3  Micah Brickhill               13 lynchburg, VA               
  4  Ellisa Bryant                 13 CA, CA                      
  5  Maiya Dendy                   15 Middletown, DE              
  6  Natisha Dixon                 14 Marietta, GA                
  7  Nia Dorner                    13 Sacramento, CA              
  8  Olivia Downey                 13 Melrose, MA                 
  9  Maya Evans                    13 Wilson, NC                  
 10  Chimere Ezumah                13 Gardena, CA                 
 11  London Freeland               14 Washington, DC              
 12  Gaby Gayles                   14 Melbourne, FL               
 13  Hanna Green                   13 Latrobe, PA                 
 14  Imani Harris-Quillen          13 Philadelphia, PA            
 15  Morgan Harvey                 14 Asbury, NJ                  
 16  Sidney Hayes                  14 Owings Mills, MD            
 17  Jasmine Hill                  14 Alexandria, VA              
 18  Precious Holmes               13 New Haven, CT               
 19  Camila Isern                  13 Lexington, MA               
 20  Laura Jaeger                  14 Garden City, NY             
 21  Erin Jaskot                   14 Blauvelt, NY                
 22  Erica Johnson                 13 Riverside, RI               
 23  Domenique Julius-Williams     13 Pickering, ON               
 24  Emma Keenan                   13 Doylestown, PA              
 25  MacKenzie Kerr                15 Richmond, VA                
 26  Brittni King                  13 Norfolk, VA                 
 27  Madeline Kopp                 13 Spencerport, NY             
 28  Michaela Lambert              13 Va Beacg, VA                
 29  Shamier Little                13 chicago, IL                 
 30  Madeleine McCarty             14 Virginia Beach,             
 31  Kieaira Middleton             13 Suffolk, VA                 
 32  Alexandria Moseley            14 Chesterfield, VA            
 33  Nicole Nicholas               13 Jersey City, NJ             
 34  Katie O'Neill                 14 Garden City, NY             
 35  Megan Osborne                 13 Chillicothe, OH             
 36  Skylar Pastor                 15 Adams, NY                   
 37  Tiana Patillo                 13 Raleigh, NC                 
 38  Paige Patterson               13 Woodhaven, MI               
 39  Amy Piccolo                   15 Dedham, MA                  
 40  Margaret Pritchard            13 Birmingham, AL              
 41  Tichina Rhodes                13 Philadelphia, PA            
 42  Marie-Colombe St-Pierre       13 Québec, QC                 
 43  Arianne Strunkey              15 Bronx, NY                   
 44  JeMay Ward                    15 Raleigh, NC                 
 45  Krista Webb                   13 Baldwinville, MA            
 46  Layla White                   15 Cary, NC                    
 47  Kendell Wiles                 14 Blacksburg, VA              
 48  Yazmin Wilson-Jones           14 Staten Island, N            
 49  Andrea Wright                 13 Norfolk, VA                 
 
Event 8  Girls 800 Meter Run
===============================================================================
Sunday 3/10/2013 - 10:10 AM
    National:  2:01.80  2/17/1974   Mary Decker, Orange, CA                    
        Meet:  2:06.17  3/13/2011   Ajee Wilson, Neptune, NJ                   
   NSIC Meet:  2:04.90  3/10/1996   Tamieka Grizzle, Washington, NYC, NY       
      Armory:  2:04.13  2/11/2012   Ajee Wilson, Neptune, NJ                   
    Freshman:  2:06.48  3/14/2004   Devon Williams, Towson Cath Towson,MD      
   Sophomore:  2:01.80  2/17/1974   Mary Decker, Orange, Ca                    
      Junior:  2:04.96  2/24/2007   Chanelle Price, Easton, PA                 
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Kennedy Beazley               14 Detroit, MI                 
  2  Maddy Berkson                 14 Providence, RI              
  3  Micah Brickhill               13 lynchburg, VA               
  4  Sarah Burke                   13 Tyngsboro, MA               
  5  Lauren Burnett                13 Macomb, MI                  
  6  Marissa Codispodi                Ancaster, ON                
  7  Taylor Cox                    14 Kaysville, UT               
  8  Kellie Davis                  13 New Haven, CT               
  9  Deanna DiLandro               14 Franklin Lakes,             
 10  Claudia DiSomma               13 Sparta, NJ                  
 11  Ersula Farrow                 15 Grosse Pointe Fa            
 12  Jazmine Fray                  15 Uniondale, NY               
 13  Emma Gallagher                15 Garden City, NY             
 14  Sarah Hardie                  14 East Northport,             
 15  Madison Holleran              13 Allendale, NJ               
 16  Sage Hurta                    16 Hamilton, NY                
 17  Rachel Hutchinson             13 Freeville, NY               
 18  Erin Jaskot                   14 Blauvelt, NY                
 19  Erica Johnson                 13 Riverside, RI               
 20  Kirsten Kaminski              15 Albany, NY                  
 21  Emma Keenan                   13 Doylestown, PA              
 22  Kali Kendall                  13 Jersey City, NJ             
 23  Stefanie Kurgatt              13 Tallahassee, FL             
 24  Brianna Lenehan               13 Norwich, CT                 
 25  Shea Martinez                 13 Layton, UT                  
 26  Molly McCabe                  14 Nashua, NH                  
 27  Hannah Meier                  13 Grosse Pointe Fa            
 28  Jamie Morrissey               13 Wolverine Lake,             
 29  Emily O'Neill                 16 Garden City, NY             
 30  Katie O'Neill                 14 Garden City, NY             
 31  Tessa Riley                   13 Midlothian, VA              
 32  Katie Roche                   14 Burke, VA                   
 33  Sara Sargent                  13 Yardley, PA                 
 34  Kailee Sawyer                 15 Kitchener, ON               
 35  Karina Shepard                14 Dracut, MA                  
 36  Sabrina Southerland           13 Jamaica, NY                 
 37  Devon Towell                  13 West Chester, PA            
 38  Leah Triller                  14 Albany, NY                  
 39  Taylor Worthy                 13 Medfield, MA                
 40  Megan Young                   13 Nanuet, NY                  
 
Event 10  Girls 1 Mile Run
===============================================================================
Sunday 3/10/2013 - 11:20 AM
        Meet:  4:42.60  3/11/2012   Hannah Meier, S, Grosse Pointe, MI         
    Freshman:  4:40.10  3/16/1973   Mary Decker, Orange, CA                    
Natl, Armory:  4:28.25  2/16/2013   Mary Cain, Bronxville, NY                  
   Sophomore:  4:46.13  3/14/2004   Nicole Blood, Saratoga, NY                 
      Junior:  4:28.25  2/16/2013   Mary Cain, Bronxville, NY                  
      Senior:  4:39.00  2/24/1978   Lynn Jennings, Bromfield, Harvard, MA      
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Reagan Anderson               13 Wilmington, DE              
  2  Carolyn Bethel                13 Roanoke, VA                 
  3  Bethanie Brown                13 Waterville, ME              
  4  Ellie Child                   13 Kaysville, UT               
  5  Kylene Cochrane               14 Chester, NJ                 
  6  Kendall Cowne                 13 Chantilly, VA               
  7  Elise Cranny                  14 Niwot, CO                   
  8  Katie Fortner                 14 Roanoke, VA                 
  9  Sarah Gillespie               13 Manchester, CT              
 10  Kelly Hayes                   14 Pearl River, NY             
 11  Courtney Kriegshauser         13 Southlake, TX               
 12  Olivia Lantz                  15 Manchester, MA              
 13  Laura Leff                    14 Camillus, NY                
 14  Catherine Maloy               13 Albany, NY                  
 15  Haley Meier                   13 Grosse Pointe Fa            
 16  Hannah Meier                  13 Grosse Pointe Fa            
 17  Shannon Murdock               15 Exeter, NH                  
 18  Eileen O'Hara                 13 Webster, NY                 
 19  Amelia Paladino               14 Morgantown, WV              
 20  Jaimie Phelan                 13 Kitchener, ON               
 21  Marisa Ruskan                 13 Bridgewater, NJ             
 22  Sara Sargent                  13 Yardley, PA                 
 23  Sabrina Southerland           13 Jamaica, NY                 
 24  Kennedy Weisner               14 Saint Marys, PA             
 
Event 12  Girls 2 Mile Run
===============================================================================
Sunday 3/10/2013 - 9:40 AM
    National:   9:38.68  2/2/2013    Mary Cain, Bronxville, NY                 
        Meet:   9:56.85  3/13/2011   Aisling Cuffe, Cornwall, NY               
   NSIC Meet:   9:55.92  3/10/1991   Melody Fairchild, Boulder, CO             
      Armory:   9:56.85  3/13/2011   Aisling Cuffe, Cornwall, NY               
    Freshman:  10:23.46  3/15/1998   Michelle Dela Vina, Andrean, Merillville I
   Sophomore:  10:25.07  3/14/1999   Sara Bei, MontgomerySantaRosa, CA         
      Junior:   9:38.68  2/2/2013    Mary Cain, Bronxville, NY                 
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Caroline Alcorta              14 Springfield, VA             
  2  Mackenzie Barry               14 Mendham, NJ                 
  3  Caroline Beakes               15 Bethesda, MD                
  4  Audrey Belf                   15 Bloomfield Hills            
  5  Bethanie Brown                13 Waterville, ME              
  6  Bella Burda                   15 Lagrangeville, N            
  7  Jackie Burr                   14 Westerly, RI                
  8  Elizabeth Caldwell            13 Glen Head, NY               
  9  Sophie Chase                     Burke, VA                   
 10  Hannah Christen               14 Burke, VA                   
 11  Hannah Debalsi                16 Westport, CT                
 12  Stephanie Deccy               13 Burlington, CT              
 13  Erin Dietz                    15 Bedford, MA                 
 14  Jessica Donohue               13 Glen Head, NY               
 15  Maggie Drazba                 13 St. Marys, WV               
 16  Veronica Eder                 13 PA, PA                      
 17  Ryen Frazier                  15 Raleigh, NC                 
 18  Wesley Frazier                13 Raleigh, NC                 
 19  Gianna Frontera               14 Newburgh, NY                
 20  Annika Gompers                14 Newton, MA                  
 21  Ellie Gonzalez                14 Baltimore, MD               
 22  Kelly Hayes                   14 Pearl River, NY             
 23  Allie Klimkiewicz             15 Vienna, VA                  
 24  Katie Lembo                   14 Penfield, NY                
 25  Eliza Lukens-Day              13 philadelphia, PA            
 26  Anna McBride                  13 Mocksville, NC              
 27  Julie McConville              13 Hingham, MA                 
 28  Abbie McNulty                 14 Cumberland, RI              
 29  Madeline Montague             13 Greenwich, NY               
 30  Josette Norris                14 Tenafly, NJ                 
 31  Nikki Park                    14 Virginia Beach,             
 32  Regan Rome                    14 Dallas, PA                  
 33  Marissa Saenger               14 Clarence, NY                
 34  Kelsie Schwartz               14 Grosse Pointe Fa            
 35  Felicia Sciortino             13 Niskayuna, NY               
 36  Kaylee Scott                  15 Albany, NY                  
 37  Bryce Seymour                 13 Oviedo, FL                  
 38  Kate Zendell                  15 Suffern, NY                 
 
Event 14  Girls 5000 Meter Run
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 6:15 PM
Ntl,Meet,Arm:  16:19.69  3/9/2012    Erin Finn, West Bloomfield, MI            
    Freshman:  17:15.38  3/13/2009   Samantha Nadel, No Shore, Glen Head, NY   
   Sophomore:  16:50.55  3/11/2011   Wesley Frazier, Ravenscroft, Raleigh, NC  
      Junior:  16:19.69  3/9/2012    Erin Finn, West Bloomfield, MI            
      Senior:  16:31.86  3/9/2012    Haley Pierce, Tatnall,Wilmington,DE       
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Tessa Barrett                 14 Waverly, PA                 
  2  Mackenzie Barry               14 Mendham, NJ                 
  3  Carolyn Bethel                13 Roanoke, VA                 
  4  Bella Burda                   15 Lagrangeville, N            
  5  Allie Castro                  14 Lincolnton, NC              
  6  Elizabeth Dawson              14 Clemson, SC                 
  7  Kara Dickerson                13 Midlothian, VA              
  8  Erin Dietz                    15 Bedford, MA                 
  9  Sarah Disanza                 13 Wantage, NJ                 
 10  Mary Grace Doggett            14 Raleigh, NC                 
 11  Maggie Drazba                 13 St. Marys, WV               
 12  Kerry Dyke                    15 Perth Amboy, NJ             
 13  Theresa Enright               15 Morrisville, NC             
 14  Erin Finn                     13 West Bloomfield,            
 15  Corine Florie                 13 Mahopac, NY                 
 16  Ryen Frazier                  15 Raleigh, NC                 
 17  Wesley Frazier                13 Raleigh, NC                 
 18  Rachel Galton                 13 Richmond, VA                
 19  Stephanie Gerland             16 Garden City, NY             
 20  Maria Hauger                  13 Shakopee, MN                
 21  Laura Hergenrother            14 Ridgefield, CT              
 22  Claire Howlett                14 Stamford, CT                
 23  Anne Kelly                    13 Alpharetta, GA              
 24  Hannah Lowery                 13 Fredericksburg,             
 25  Emily Maxwell                 13 New Castle, PA              
 26  Julie McConville              13 Hingham, MA                 
 27  Elena Miller                  13 Troy, MI                    
 28  Kayla Montgomery              14 Winston Salem, N            
 29  Alexandra Osman               14 Glen Head, NY               
 30  Brianne Roche                 13 Freehold, NJ                
 31  Hannah Rose                   13 Staunton, VA                
 32  Alexandra Russo               13 Bellport, NY                
 33  Stephanie Ryall               15 Hamilton, ON                
 34  Bryce Seymour                 13 Oviedo, FL                  
 35  Paige Stoner                  14 Pottsville, PA              
 36  Ashley Welborn                13 Oak Ridge, TN               
 37  Anne-Laure White              13 Brooklyn, NY                
 38  Emily Williams                13 Bristol, TN                 
 
Event 16  Girls 60 Meter Hurdles Prelims
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 9:45 AM
    National:   8.16  2/16/2008   Jackie Coward, West, Knoxville, TN           
        Meet:   8.19  3/11/2012   Dior Hall, Sci + Tch,Denver, CO              
      Armory:   8.19  3/11/2012   Dior Hall, Sci + Tch, Denver,CO              
    Freshman:   8.44  2/19/2009   Trinity Wilson, St. Mary's, Berkeley, CA     
   Sophomore:   8.19  3/11/2012   Dior Hall, Sci+Tech, Denver, CO              
      Junior:   8.17  2/17/2007   Jackie Coward, West, Knoxville, TN           
      Junior:   8.17  2/9/2013    Dior Hall, Washngtn,Denver,CO                
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Iana Amsterdam                13 Newark, NJ                  
  2  Akayla Anderson               13 Bayside, NY                 
  3  Micha Auzenne                 13 East Palo Alto,             
  4  Sandreka Bancroft             15 Bayside, NY                 
  5  Aliya Barnes                  14 West Orange, NJ             
  6  Shanel Burr                   14 Kennesaw, GA                
  7  Breanne Bygrave               16 Raleigh, NC                 
  8  Anna Cockrell                 16 Charlotte, NC               
  9  Kayla Coley                   13 Glenside, PA                
 10  Jori Cook                     13 Greenbelt, MD               
 11  Emily Dawidczyk               13 Oxford, MA                  
 12  Natisha Dixon                 14 Marietta, GA                
 13  Patrycja Dziekonska           14 Plainsboro, NJ              
 14  Dior Hall                     14 Denver, CO                  
 15  Morgan Harvey                 14 Asbury, NJ                  
 16  Jaelin Hatton                 15 Missouri City, T            
 17  Amy Hicks                     13 Philadelphia, PA            
 18  Jacklyn Howell                14 Cary, NC                    
 19  Melissa Isidor                13 New Bedford, MA             
 20  Lydia Laws                    14 Durham, NC                  
 21  Ciara Leonard                 15 Wyncote, PA                 
 22  Shamier Little                13 chicago, IL                 
 23  Christine London              13 Ellicott City, M            
 24  Leah Lott                     13 Virginia Beach,             
 25  Talia Marquez                 13 Aurora, CO                  
 26  Jasmine Moore                 14 Raleigh, NC                 
 27  Maya Neal                     15 Naperville, IL              
 28  Chantel Ray                   14 Hampton, VA                 
 29  Hunter Roberts                13 Jamestown, NC               
 30  Torie Robinson                14 Atco, NJ                    
 31  Skylar Ross-Ransom            13 Houston, TX                 
 32  Sommer Sharpe                 14 Pickering, ON               
 33  Gwen Shaw                     13 Potomac, MD                 
 34  Heather Smith                 13 Chesapeake, VA              
 35  Anasterasia Terrell           13 Centerville, GA             
 36  Markeeta Thomas               15 Philadelphia, PA            
 37  Taylor Tucker                 13 Upper Marlboro,             
 38  Kendell Williams              13 Kennesaw, GA                
 39  Danielle Wright               13 Oxon Hill, MD               
 
Event 24  Girls 4x1 Mile Relay
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 12:15 PM
    National:  19:59.24                                                        
      Armory:  20:00.97  3/10/2012   Tatnall, Wilmington, DE                   
                         R. Anderson, J. Williams, R. Salter, Haley Pierce 
  Natl, Meet:  19:59.24  3/12/2005   Saratoga, Saratoga, NY                    
                         L. Ferguson, K. Delay, C. Lane, N. Blood          
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Blacksburg Tc-Va  'A'                                        
     1) Emily Beatty 15                 2) Claire Ewing Nelson 14         
     3) Rachel McCoy 13                 4) Jenn Fleming 15                
  2  Bowling Grn Lightning-KY  'A'                                
     1) Brittney Hansen 16              2) Ciara Scott 14                 
     3) Lauren Wheeler 14               4) Sarah Emily Woodward 14        
     5) Madisyn Peeples 17              6)                                
  3  Cheetah Girls-PA  'A'                                        
     1) Anne Birkenmaier 13             2) Bridgette Zerbe 15             
     3) Emily Fisher 14                 4) Courtney Smith 14              
  4  Cherokee Road Runners-KY  'A'                                
     1) Cassidy Hale 13                 2) Kristen Hale 13                
     3) Christina Rucinski 14           4) Mattie Gottbrath 14            
     5) Not Yet Known                   6)                                
  5  Colonie Central Tc-Ny  'A'                                   
     1) Bellame Bower 16                2) Shannen Kerin 16               
     3) Jackie Malecki 14               4) Kaitie Schillaci 15            
     5) Gina Capobianco 14              6)                                
  6  Comet Tc-Ny  'A'                                             
     1) Alexandra Cooper 15             2) Emma Jones 13                  
     3) Siobhan Quinn 15                4) Alana MacDonald 13             
  7  Connetquot Tc-Ny  'A'                                        
     1) Amy Irving 13                   2) Erin Melly 14                  
     3) Bridget Sullivan 13             4) Jessie Smillie 14              
  8  Corning Tc-Ny  'A'                                           
     1) Katelyn Butler 15               2) Morgan Gallagher 14            
     3) Madeline Ustanik 15             4) Michelle Crook 14              
     5) Mia Bates 14                    6)                                
  9  Dtown West Tc-Pa  'A'                                        
     1) Tabitha Loftus 14               2) Jodi Wrzosek 13                
     3) Abbey Farrell 13                4) Michelle Myland 14             
     5) Hailey Barnhill 15              6)                                
 10  Germantown Friends Tc-Pa  'A'                                
     1) Eliza Lukens-Day 13             2) brigit andersson 15            
     3) caitlin harrity 16              4) Sarah Walker 16                
     5) alison love 14                  6)                                
 11  Grosse Pointe Rc-Mi  'A'                                     
     1) Ersula Farrow 15                2) Kelsie Schwartz 14             
     3) Haley Meier 13                  4) Hannah Meier 13                
     5) Christina Firl 13               6)                                
 12  Kinetic Rc-Ny  'A'                                           
     1) Taylor Driscoll 13              2) Keelin Hollowood 13            
     3) Sarah Morin 14                  4) Spencer Hayes 15               
     5) Maddie Samuel 13                6)                                
 13  Louisville Tc-Ky  'A'                                        
     1) Emily Bean 14                   2) Bailey Davis 14                
     3) Katherine Receveur 14           4) Kenzley Defler 14              
     5) Kate Crawford 14                6)                                
 14  Louisville Tc-Ky  'B'                                        
     1) Meghan Carrico 16               2) Olivia Boughey 13              
     3) Sarah Crawford 16               4) Kyndel Guyton 14               
     5) Lauren Hayden 14                6)                                
 15  Lowell Tc-Ma  'A'                                            
     1) Bryanna Allison 13              2) Kaley Richards 16              
     3) Erin Donovan 13                 4) Marissa Richards 14            
     5) Lexi Richards 16                6)                                
 16  Oakton Tc-Va  'A'                                            
     1) Kristi Carrigan 13              2) Allie Klimkiewicz 15           
     3) Hailey Dougherty 14             4) Briana Stewart 13              
 17  Penfield Tc-Ny  'A'                                          
     1) Lindsay Heyer 13                2) Trista Leo 14                  
     3) Megan Sedita 16                 4) Katie Lembo 14                 
     5) Marisa Gingello 14              6)                                
 18  Shenendehowa Tc-Ny  'A'                                      
     1) Emily Crounse 16                2) Caroline Hampton 13            
     3) Caroline Rusch 15               4) Dominica Bleichert 14          
     5) Danielle Jordan 16              6)                                
 19  Spirit of Pre-MI  'A'                                        
     1) Alyssa Cummings 13              2) Lauren Green 15                
     3) Gloria Park 14                  4) Elianna Shwayder 14            
 20  Suffern Tc-Ny  'A'                                           
     1) Rachel Ludwikowski 16           2) Kamryn McIntosh 17             
     3) Taryn Colon 13                  4) Kate Zendell 15                
     5) Julia Zendell 17                6)                                
 
Event 18  Girls 4x200 Meter Relay Prelims
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 11:35 AM
        Meet:  1:36.35  3/11/2012   Wakefield, Raleigh, NC                     
                        J Williams,Tiana Patillo,Olicia Sharp,Ariah Graham
   NSIC Meet:  1:35.86  3/16/2003   Poly, Long Beach, CA                       
                        Shan. Solomon, J. Lee, D. Dorsey, Shal. Solomon   
Natl, Armory:  1:35.86  3/16/2003   Poly, Long Beach, CA                       
                        Shan. Solomon, J. Lee, D. Dorsey, Shal. Solomon   
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Bishop McNamara Tc-Md  'A'                                   
     1) Jaela Gay 15                    2) Cierra Butler 13               
     3) Deja Bell 15                    4) Alexis McNeil 13               
     5) Chelsea Scott 14                6)                                
  2  Born to Run TC -pa  'A'                                      
     1) Taylor Chapman 15               2) Natalia Pinkney 13             
     3) Ariana Przybylowski 15          4) Katrina Przybylowski 14        
     5) Lindsay Sheehan 14              6)                                
  3  Bowie Tracksters-MD  'A'                                     
     1) Briana Gooding 13               2) Latrease Magwood 16            
     3) Lexus Ramsey 14                 4) Janice George 13               
     5) Taylor Williams 15              6)                                
  4  Chetenham Tc-Pa  'A'                                         
     1) Kayla Coley 13                  2) Ciara Leonard 15               
     3) Janiel Slowly 15                4) Katelyn Jackson 14             
  5  Columbia Tc-Nj  'A'                                          
     1) Ambur Ballew 13                 2) Kayla Richardson 14            
     3) Olivia Kasdin 15                4) Kenya Waldron-Winston 16       
     5) Maya Hinton 14                  6)                                
  6  Cosby Tc-Va  'A'                                             
     1) Alexandria Moseley 14           2) De'Nisha Smith 13              
     3) Gina D'Orazio 13                4) Molly Novak 14                 
     5) Elisa Hendriksen 15             6)                                
  7  Darien Tc-Ct  'A'                                            
     1) Anna Sulger 15                  2) Catherine Lacy 14              
     3) Maddie Schneider 15             4) Dillon Schoen 14               
  8  Eagles Tc-Pa  'A'                                            
     1) Rowanna Watson 13               2) Alexis Bell 13                 
     3) Dymon Lee 15                    4) Zayna Milligan 13              
  9  Elizabeth Seton Tc-Md  'A'                                   
     1) Jasmine Robinson 15             2) Briauna Kilgore 13             
     3) T'Reyah Johnson 16              4) Serwaa Syers 13                
     5) Not Yet Known                   6)                                
 10  Jr Striders T+F Club-NC  'A'                                 
     1) JeMay Ward 15                   2) Tiana Patillo 13               
     3) Breanne Bygrave 16              4) Tyra Lea 13                    
     5) Ama-Selina Tchume 14            6)                                
 11  Lancaster Tc-Ny  'B'                                         
     1) Tiffany Cycon 15                2) Ashley Grazen 16               
     3) Allison Mazur 15                4) Lauren Sullivan 13             
 12  Lincolnway East Tc-Il  'A'                                   
     1) Aaliyah Brown 13                2) Alexis Hyshaw 14               
     3) Alexis Pierre-Antoine 16        4) Asia Brown 16                  
 13  Medgar Evers Tc-Ny  'A'                                      
     1) Martina Brown 15                2) Kadecia Baird 13               
     3) Paige Thompson-Charles 13       4) Janai Cameron 15               
     5) Brenessa Thompson 14            6)                                
 14  Mount Tabor Tc-Nc  'A'                                       
     1) Katerra Logan 13                2) Lanetia Mack 13                
     3) Miranda Tyson 13                4) Gustell Preston 13             
 15  New Rochelle Tc-Ny  'A'                                      
     1) Alicia Donaldson 14             2) Symone Darius 16               
     3) Rasheeda Bull 14                4) Ashley Wiggins 14              
     5) Nicole Raglan 13                6)                                
 16  Parkland Tc-Nc  'A'                                          
     1) Ila Mumford 15                  2) Myshale Spigner 14             
     3) Ebony Williams 15               4) Erin Morrison 15               
     5) Brianna Mitchell 13             6)                                
 17  Phoebus Tc-Va  'A'                                           
     1) Carolyn Brown 15                2) Katia Pierce 14                
     3) Kennedy King 13                 4) Twanika Washington 15          
     5) Jacqueline Gilliam 13           6)                                
 18  St. Anthony's Hs-Ny  'A'                                     
     1) Megan Fiedler 13                2) Kathryn Mazzucca 13            
     3) Melissa June 14                 4) Michaela Mincone 15            
     5) Not Yet Known                   6)                                
 19  Swenson Arts-Tech Tc-Pa  'A'                                 
     1) Imani Harris-Quillen 13         2) Amy Hicks 13                   
     3) Jameela Muhammad 16             4) Amani Nesmith 13               
     5) Tichina Rhodes 13               6)                                
 20  Thomas Stone Tc-Md  'A'                                      
     1) Jasmin Daniels 13               2) Rachel Halmon 13               
     3) Kolbi Sims 15                   4) Miranda Wood 13                
     5) Jada Jackson 15                 6)                                
 21  War TC  'A'                                                  
     1) Brandee Johnson 16              2) Kara Lyles 15                  
     3) Mia McClain 14                  4) Kieaira Middleton 13           
     5) Morgan Brown 14                 6)                                
 22  Western Branch Tc-Va  'A'                                    
     1) Jewel Smith 15                  2) Irielle Little 14              
     3) Funlayo Oluwole 15              4) Alexis Thomas 16               
     5) Jasmine Scott 13                6)                                
 23  Woodbridge Tc-Va  'A'                                        
     1) Kady Badham 15                  2) Jewel Christian 14             
     3) Olivia Coopwood 13              4) Farrah Suber 15                
 
Event 20  Girls 4x400 Meter Relay
===============================================================================
Sunday 3/10/2013 - 11:45 AM
        Meet:  3:42.67  3/11/2011   Medgar Evers, Brooklyn, NY                 
                        N. Joseph, K. Baird,, S. Seaton, S. Farqharson    
   NSIC Meet:  3:38.91  3/14/2004   Poly, Long Beach, CA                       
                        D.  Hayes, J. Lee, S. Woods, Shalonda Solomon     
Natl, Armory:  3:38.91  3/14/2004   Poly, Long Beach, CA                       
                        D.  Hayes, J. Lee, S. Woods, Shalonda Solomon     
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Baldwinsville Tc-Ny  'A'                                     
     1) Cierra Allen 14                 2) Sarah Klaben 13                
     3) Mackenzie Ross 13               4) Angelica Tomasello 13          
  2  Benjamin Cardozo Tc-Ny  'A'                                  
     1) Akayla Anderson 13              2) Denise Branch 14               
     3) Deajah Stevens 13               4) Sabrina Southerland 13         
     5) Shaniqua Kirkpatrick 15         6)                                
  3  Cherokee Tc-Nj  'A'                                          
     1) Kristen Visconti 14             2) Sarah Robbie 13                
     3) Brittany King 13                4) Courtney Foster 13             
     5) Kyra Samuel 15                  6)                                
  4  Colonie Central Tc-Ny  'A'                                   
     1) Dev Baskerville 17              2) Alicia Bousa 13                
     3) Mikeisha Kelly 15               4) Allyson Oertel 16              
     5) Gina Capobianco 14              6)                                
  5  Columbia Tc-Nj  'A'                                          
     1) Olivia Baker 14                 2) Shanika Dessein 13             
     3) Kenya Gaston 13                 4) Cheyenne Trigg 16              
     5) Aigner Bobbitt 14               6)                                
  6  Cosby Tc-Va  'A'                                             
     1) De'Nisha Smith 13               2) Gina D'Orazio 13               
     3) Molly Novak 14                  4) Alexandria Moseley 14          
     5) Jayden Metzger 13               6)                                
  7  Garden City Tc-Ny  'A'                                       
     1) Emily Cafaro 14                 2) Kelly Lawkins 14               
     3) Laura Jaeger 14                 4) Katie O'Neill 14               
     5) Kelly Punturo 14                6)                                
  8  Hhh East Tc-Ny  'A'                                          
     1) Mary Chimezie 16                2) Lauren Keschner 15             
     3) Christina Perrier 14            4) Tiffany Perrier 13             
     5) Amanda Ribeiro 15               6)                                
  9  Irish Road Tc-Pa  'A'                                        
     1) Jenna Wilson 15                 2) Maggie Friel 14                
     3) Paige Kozlowski 15              4) Abby Pioch 13                  
     5) Maddie Herman 16                6)                                
 10  Jr Striders T+F Club-NC  'A'                                 
     1) Tia Robinson 15                 2) Tiana Patillo 13               
     3) JeMay Ward 15                   4) Tyra Lea 13                    
 11  Kingsway Tc-Nj  'A'                                          
     1) Thaila Cooper 15                2) Vanessa Dautruche 13           
     3) Cassandra Hagstoz 14            4) Loren Harris 14                
 12  Lexington Tc-Ma  'A'                                         
     1) Camila Isern 13                 2) Melissa Solomon 16             
     3) Olivia Manickas-Hill 15         4) Robin Gross 13                 
 13  McDonogh Tc-Md  'A'                                          
     1) Lakin Hatcher 15                2) Tyler James 15                 
     3) Sidney Hayes 14                 4) Allison Glossinger 15          
     5) Maggie Seybold 15               6)                                
 14  Medgar Evers Tc-Ny  'A'                                      
     1) Ashley Tasher 14                2) Kadecia Baird 13               
     3) Janai Cameron 15                4) Paige Thompson-Charles 13      
     5) Martina Brown 15                6)                                
 15  Motor City Tc-Mi  'A'                                        
     1) Courtney LaShae Hewitt 14       2) Anna Jefferson 16              
     3) Carlita Taylor 17               4) Johnyce Powell 15              
     5) Jayla Fleming 15                6)                                
 16  Mountain Brook Tc-Al  'A'                                    
     1) Katharyn Neil 13                2) Catherine Smith 13             
     3) Margaret Pritchard 13           4) Kendall Reed 13                
     5) Jessica Molloy 15               6)                                
 17  Neptune Hs-Nj  'A'                                           
     1) Destiny Boynton 14              2) Kadeem Curtis 13               
     3) Phyllis Gordon 15               4) Brietta Wilson 13              
     5) Not Yet Known                   6)                                
 18  Parkland Tc-Nc  'A'                                          
     1) Brianna Mitchell 13             2) Erin Morrison 15               
     3) Myshale Spigner 14              4) Ebony Williams 15              
     5) Nateja Hale 15                  6)                                
 19  Pope John Xxiii Tc-Nj  'A'                                   
     1) Jordan O'Brien 14               2) Marissa Evans 14               
     3) Vicky Sheridan 14               4) Katie McIntyre 13              
     5) Becky Scairpon 14               6)                                
 20  Port Richmond Tc-Ny  'A'                                     
     1) Florina Jajaga 13               2) Alison Doway 13                
     3) Amanda DeLaCruz 13              4) Yazmin Wilson-Jones 14         
     5) Shi-Anne Humes 13               6)                                
 21  South County Tc-Va  'A'                                      
     1) EnNijah Majors 14               2) Kierra Rountree 13             
     3) Kritsten Stephens 15            4) Mary Cate Scully 13            
     5) Felecia Majors 13               6)                                
 22  Speed City-Ca  'A'                                           
     1) Hollie Harris 14                2) Kymber Payne 14                
     3) Diamond Thomas 13               4) Ariana Washington 14           
     5) Ratanya Washington 13           6)                                
 23  Suffern Tc-Ny  'A'                                           
     1) Sarah Adler 13                  2) Imani Solan 15                 
     3) Soraya Theard 13                4) Kamryn McIntosh 17             
     5) Renee Liporace 15               6)                                
 24  Swenson Arts-Tech Tc-Pa  'A'                                 
     1) Imani Harris-Quillen 13         2) Amani Nesmith 13               
     3) Tichina Rhodes 13               4) Markeeta Thomas 15             
     5) Sydney Coffee 14                6)                                
 25  Thomas Stone Tc-Md  'A'                                      
     1) Jasmin Daniels 13               2) Rachel Halmon 13               
     3) Kolbi Sims 15                   4) Sonyel Williams 15             
     5) Miranda Wood 13                 6)                                
 26  Western Branch Tc-Va  'A'                                    
     1) Kiana Rodgers 15                2) Naje'onna Howze 16             
     3) Ebony White 14                  4) Faith Ross 16                  
     5) Alyssa Emmel 16                 6)                                
 27  Woodbridge Hs-Nj  'A'                                        
     1) Ellie Yepez 14                  2) McKenna Coakley 13             
     3) Kandice Feliciano 13            4) Not Yet Known                  
 28  Woodbridge Tc-Va  'A'                                        
     1) Kady Badham 15                  2) Jewel Christian 14             
     3) Farrah Suber 15                 4) Olivia Coopwood 13             
 
Event 22  Girls 4x800 Meter Relay
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 6:55 PM
        Meet:  8:54.11  3/15/2009   Southern Regional, Manahawkin, NJ          
                        K. Bergin, E. Horleman, C. Cox, Jillian Smith     
Natl, Armory:  8:53.67  3/1/2002    Boys and Girls, Brooklyn, NY               
                        A. Vargas, K. Fernandez, M. Francis, S Livingston 
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Bronxville Tc-Ny  'A'                                        
     1) Courtney Campbell 14            2) Hilary Rizzo 16                
     3) Kaitlin Ryan 17                 4) Meredith Rizzo 13              
     5) Emilie Hoffer 14                6)                                
  2  Chester Valley Rc-Pa  'A'                                    
     1) Crosby Spiess 16                2) Sarah Kochinsky 13             
     3) Anna Willig 16                  4) Elise Claffey 15               
     5) Sarah Hipwell 15                6)                                
  3  Davis Tc-Ut  'A'                                             
     1) Shea Martinez 13                2) Ellie Child 13                 
     3) Taylor Cox 14                   4) Joanna Boyd 13                 
  4  Garden City Tc-Ny  'A'                                       
     1) Emma Gallagher 15               2) Emily O'Neill 16               
     3) Katie O'Neill 14                4) Jennifer Gerland 15            
     5) Sarah Rubino 14                 6)                                
  5  La Salle Academy Tc-Ri  'A'                                  
     1) Eliza Rego 16                   2) Alicia DeCastro 14             
     3) Victoria Stephens 13            4) Sheridan Wilbur 15             
     5) Caitlin Marino 13               6)                                
  6  Lenape Tc-Nj  'A'                                            
     1) Emily McGee 14                  2) Carly Pettipaw 15              
     3) Camille Franklin 15             4) Natalia Ocasio 13              
     5) Amanda Restivo 13               6)                                
  7  Mamaroneck Tc-Ny  'A'                                        
     1) Leonie Rauls 14                 2) Shari Rauls 16                 
     3) Lauren Chapey 16                4) Katie Devore 16                
     5) Charlotte Stevens 16            6)                                
  8  Narragansett Reg Tc-Ma  'A'                                  
     1) Kylie Chartier 14               2) Anna Capps 14                  
     3) Renee Capps 14                  4) Krista Webb 13                 
  9  Patriots TC  'A'                                             
     1) Abi Faith 15                    2) Caitlyn Poss 15                
     3) Adrian Vitello 14               4) Emily Bracher 15               
 10  Warwick Valley Tc-Ny  'A'                                    
     1) Darby Ginley 14                 2) Agnes Eigo 16                  
     3) Megan Reilly 16                 4) Kathleen FitzGerald 13         
     5) Shannon Bauer 13                6)                                
 
Event 26  Girls 1600 Sprint Medley
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 1:50 PM
        Meet:  3:56.46  3/10/2007   Easton, Easton, PA                         
                        A. Dubin-Rhodin, J. Dorsey, T. Simpson, C. Price  
   NSIC Meet:  3:53.17  3/9/2001    Wilson, Long Beach, CA                     
                        A. Tate, D. Gooden, L. Demus, A. Freeman          
Natl, Armory:  3:53.17  3/9/2001    Wilson, Long Beach, CA                     
                        A. Tate, D. Gooden, L. Demus, A. Freeman          
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Benjamin Cardozo Tc-Ny  'A'                                  
     1) Ayele Townsend 13               2) Akayla Anderson 13             
     3) Deajah Stevens 13               4) Sabrina Southerland 13         
  2  Cambridge Tc-Ma  'A'                                         
     1) Anchella Bernard 13             2) Sydney Fisher 15               
     3) Dora Cronin 13                  4) Maya Halprin-Adams 15          
  3  Cherokee Tc-Nj  'A'                                          
     1) Elizabeth Montague 14           2) Jessica Strauss 15             
     3) Courtney Foster 13              4) Sarah Robbie 13                
     5) Clarice Metzger 14              6)                                
  4  Colonie Central Tc-Ny  'A'                                   
     1) Dev Baskerville 17              2) Alicia Bousa 13                
     3) Kirsten Kaminski 15             4) Mikeisha Kelly 15              
     5) Allyson Oertel 16               6)                                
  5  Columbia Tc-Nj  'A'                                          
     1) Kayla Richardson 14             2) Kenya Gaston 13                
     3) Shanika Dessein 13              4) Cheyenne Trigg 16              
     5) Imani Coleman 14                6)                                
  6  Hillhouse Tc-Ct  'A'                                         
     1) Alethia Moore 15                2) Jaliyah White 15               
     3) Precious Holmes 13              4) Kellie Davis 13                
     5) Jayvona McDaniel 13             6)                                
  7  Hoover Tc-Al  'A'                                            
     1) Anaya Baker 15                  2) Brittley Humphrey 16           
     3) Asia Hart 14                    4) Anna Leinheiser 13             
  8  Hudson Valley Tc-Ny  'A'                                     
     1) Avery Maillet 15                2) Raegan Loheide 16              
     3) Katie Klercker 14               4) Emily Waligurski 13            
     5) Shataj Shah 16                  6)                                
  9  Kellenberg Tc-Ny  'A'                                        
     1) Melany Belot 14                 2) Bridget McNierney 15           
     3) Danielle Correia 14             4) Jazmine Fray 15                
     5) Keryann Ladouceur 15            6)                                
 10  Kingsway Tc-Nj  'A'                                          
     1) Thaila Cooper 15                2) Vanessa Dautruche 13           
     3) Loren Harris 14                 4) Cassandra Hagstoz 14           
 11  McDonogh Tc-Md  'A'                                          
     1) Sidney Hayes 14                 2) Tyler James 15                 
     3) Lakin Hatcher 15                4) Allison Glossinger 15          
     5) Maggie Seybold 15               6)                                
 12  Motor City Tc-Mi  'A'                                        
     1) Anna Jefferson 16               2) Carlita Taylor 17              
     3) Johnyce Powell 15               4) Jayla Fleming 15               
     5) Courtney LaShae Hewitt 14       6)                                
 13  Northwest Catholic Tc-Ct  'A'                                
     1) Jenna Jordano 13                2) Gabrielle Giangreco 13         
     3) Elizabeth Lathrop 13            4) Sarah Gillespie 13             
 14  Norwich Free Acad Tc-Ct  'A'                                 
     1) MiaLynne Park 14                2) Camille McKenzie 14            
     3) Dyshelle Pemberton 13           4) Brianna Lenehan 13             
     5) Brittany Grabill 13             6)                                
 15  Osbourn Park Tc-Va  'A'                                      
     1) Kiana Hairston 14               2) Jordan Banks 14                
     3) Natale Dent 14                  4) Jessica Gray 14                
 16  Pope John Xxiii Tc-Nj  'A'                                   
     1) Marissa Evans 14                2) Nicole Sarao 14                
     3) Katie McIntyre 13               4) Calleigh Higgins 14            
     5) Katie Hanifin 14                6)                                
 17  Ramapo Tc-Nj  'A'                                            
     1) Claire Scavone 13               2) Katie Murphy 13                
     3) Suzie Abribat 14                4) Deanna DiLandro 14             
     5) Gina Salmins 13                 6)                                
 18  Shenendehowa Tc-Ny  'A'                                      
     1) Julianna Klein 14               2) Audrey Meany 16                
     3) Sarah Osaheni 13                4) Kristen Jordan 13              
     5) Caroline Hampton 13             6)                                
 19  Sparta Tc-Nj  'A'                                            
     1) Rebecca Davis 14                2) Lindsey Cappetta 13            
     3) Claire Incantalupo 14           4) Claudia DiSomma 13             
 20  Suffern Tc-Ny  'A'                                           
     1) Imani Solan 15                  2) Sarah Adler 13                 
     3) Soraya Theard 13                4) Kamryn McIntosh 17             
     5) Kyra Greenbaum 17               6)                                
 21  Thomas Stone Tc-Md  'A'                                      
     1) Jasmin Daniels 13               2) Rachel Halmon 13               
     3) Kolbi Sims 15                   4) Miranda Wood 13                
     5) Destinee Mincy 14               6)                                
 22  Wachusett Tc-Ma  'A'                                         
     1) Chelsea Owusu 15                2) Mariessa Ricciardi 15          
     3) Amy Collins 13                  4) Kate Gobi 16                   
     5) Allie Olson 16                  6)                                
 23  Western Branch Tc-Va  'A'                                    
     1) Jewel Smith 15                  2) Crystal Eley 15                
     3) Jayde Kemp 14                   4) Katherine Matais 13            
     5) Meredith Davis 14               6)                                
 24  Western Cary Tc-Nc  'A'                                      
     1) Maya Worth 13                   2) Danyel de Souza 15             
     3) Rayna Yvars 13                  4) Maura McDonnell 13             
 25  Windsor Tc-Ct  'A'                                           
     1) Shaina Blamahsah 13             2) Applelonia Dawes 13            
     3) Courtney Kearse 13              4) Sydnee Over 13                 
     5) Sashana Hinds 16                6)                                
 
Event 28  Girls Distance Medley
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 4:40 PM
        Meet:  11:38.60  3/12/2010   Saratoga Springs, Saratoga, NY            
                         A Borroughs, M MacDonald, B Bellon, K Hollowood   
   NSIC Meet:  11:35.43  3/13/2004   Mountain View, Orem, UT                   
                         Heidi Houle, M. King, A. Thomas, Heidi Magill     
Natl, Armory:  11:35.43  3/13/2004   Mountain View, Orem, UT                   
                         H. Houle, M. King, A. Thomas, H. Magill           
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Acad Holy Names Tc-Ny  'A'                                   
     1) Leah Triller 14                 2) Estela Smith 15                
     3) Kaitlin Close 15                4) Catherine Maloy 13             
     5) Kaylee Scott 15                 6)                                
  2  Albemarle Tc-Va  'A'                                         
     1) Ciera Ulan 13                   2) Miah Perch 14                  
     3) Kirsten Smith 13                4) Allison Huschke 13             
     5) Sharon Okaah 15                 6)                                
  3  Bernards Tc-Nj  'A'                                          
     1) Laura Quintana 13               2) Sydney Rudin 15                
     3) Brooke Savoye 14                4) Zoe Wojtech 13                 
  4  Blacksburg Tc-Va  'A'                                        
     1) Emily Beatty 15                 2) Kendell Wiles 14               
     3) Rachel McCoy 13                 4) Jenn Fleming 15                
     5) Claire Ewing Nelson 14          6)                                
  5  Bowling Grn Lightning-KY  'A'                                
     1) Lauren Wheeler 14               2) Ciara Scott 14                 
     3) Brittney Hansen 16              4) Morgan Smith 15                
     5) Van Games 14                    6)                                
  6  Cardinal O' Hara Tc-Pa  'A'                                  
     1) Grace Mancini 16                2) Allison Sharkey 13             
     3) Marissa Cicione 14              4) Amy Kelly 14                   
  7  Chester Valley Rc-Pa  'A'                                    
     1) Elise Claffey 15                2) Carol Burgess 15               
     3) Sarah Kochinsky 13              4) Anna Willig 16                 
     5) Tabitha Wismer 15               6)                                
  8  Comet Tc-Ny  'A'                                             
     1) Alana MacDonald 13              2) Elvira Martinez 14             
     3) Ceara Watson 15                 4) Alexandra Cooper 15            
  9  Cornwall TC  'A'                                             
     1) Dara Cuffe 15                   2) Elena Rudy 13                  
     3) Jillian Decker 15               4) Beatrice Boylan 15             
     5) Ashley Wallace 15               6)                                
 10  Darien Tc-Ct-Girls  'A'                                      
     1) Anna Sulger 15                  2) Anne Johnston 15               
     3) Grace Loh 13                    4) Dillon Schoen 14               
 11  Dub-C Tc-Pa  'A'                                             
     1) Natalie Deacon 13               2) Rebecca Sherry 14              
     3) Marielle Moy 15                 4) Stephanie Aldrich 13           
     5) Maddie Bixler 15                6)                                
 12  Gill St. Bernard's School  'A'                               
     1) Dana Klein 14                   2) Emily Iannaconi 13             
     3) Alex Benoit 14                  4) Emily Quinn 13                 
 13  Haddonfield Tc-Nj  'A'                                       
     1) Shelby Cain 14                  2) Emily Carson 13                
     3) Olivia Blaber 13                4) Meghan Malloy 13               
     5) Not Yet Known                   6)                                
 14  Hudson Valley Tc-Ny  'A'                                     
     1) Julia Rubin-Armstrong 14        2) Katie Klercker 14              
     3) Brenna Yearick-Riley 15         4) Emily Waligurski 13            
     5) Sarah Rudge 16                  6)                                
 15  Kellam Tc-Va  'A'                                            
     1) Rachel Lewis 14                 2) Madeleine McCarty 14           
     3) Lauren Bernhard 16              4) Abby Motley 13                 
 16  La Salle Academy Tc-Ri  'A'                                  
     1) Eliza Rego 16                   2) Amanda Joyal 14                
     3) Alicia DeCastro 14              4) Sheridan Wilbur 15             
     5) Victoria Stephens 13            6)                                
 17  Lady Fords-PA  'A'                                           
     1) Courtney Naser 14               2) Stephanie Toland 14            
     3) Laura Slavich 14                4) Tess Meehan 13                 
     5) Maeve Katcavage 16              6)                                
 18  Louisville Tc-Ky  'A'                                        
     1) Meghan Carrico 16               2) Lauren Hayden 14               
     3) Abbie Wright 15                 4) Katherine Receveur 14          
     5) Kyndel Guyton 14                6)                                
 19  Mountain Brook Tc-Al  'A'                                    
     1) Jessica Molloy 15               2) Ann Sisson 13                  
     3) Kendall Reed 13                 4) Katharyn Neil 13               
     5) Margaret Pritchard 13           6)                                
 20  Narragansett Reg Tc-Ma  'A'                                  
     1) Anna Capps 14                   2) Krista Webb 13                 
     3) Kylie Chartier 14               4) Renee Capps 14                 
 21  Ocean City Tc-Nj  'A'                                        
     1) MaryKate Brelsford 13           2) Cierra Granger 14              
     3) Rachel Stremme 15               4) Bridget Flynn 14               
 22  Ocean Lakes Tc-Va  'A'                                       
     1) Olivia Bethune 14               2) Nicole Clanton 14              
     3) Erica Jackson 15                4) Nikki Park 14                  
 23  Penfield Tc-Ny  'A'                                          
     1) Trista Leo 14                   2) Britney Swarthout 15           
     3) Ilana Schnaufer 13              4) Katie Lembo 14                 
     5) Melis Schildkraut 13            6)                                
 24  Plainsboro Tc-Nj  'A'                                        
     1) Manolya Altan 14                2) Patrycja Dziekonska 14         
     3) Bryn Gorberg 13                 4) Simone Counts 14               
     5) Wendy He 13                     6)                                
 25  Red Gremlin Ac-Ny  'A'                                       
     1) Emily DeWald 14                 2) Mary Kate Moran 13             
     3) Anka Parzych 13                 4) Felicia Sciortino 13           
     5) Lexi Sciortino 17               6)                                
 26  Ridgewood Tc-Nj  'A'                                         
     1) Laura Weisberger 14             2) Anna Caffrey 13                
     3) Micaela McPadden 13             4) Kelly Cleary 15                
     5) Sirai Ramirez 13                6)                                
 27  Shenendehowa Tc-Ny  'A'                                      
     1) Emily Crounse 16                2) Sarah Osaheni 13               
     3) Kristen Jordan 13               4) Caroline Hampton 13            
     5) Caroline Rusch 15               6)                                
 28  Suffern Tc-Ny  'A'                                           
     1) Kamryn McIntosh 17              2) Imani Solan 15                 
     3) Sarah Adler 13                  4) Kate Zendell 15                
     5) Soraya Theard 13                6)                                
 29  Syosset Tc-Ny-Girls  'A'                                     
     1) Lauren Gruber 16                2) Henna Rustami 13               
     3) Jade Knaster 13                 4) Erika Moran 13                 
     5) Alex Bruefach 14                6)                                
 30  Warwick Valley Tc-Ny  'A'                                    
     1) Darby Ginley 14                 2) Jessica Stokkeland 13          
     3) Kathleen FitzGerald 13          4) Megan Reilly 16                
     5) Shannon Bauer 13                6)                                
 31  West Springfield Tc-Va  'A'                                  
     1) Maddie Wittich 13               2) Reagan Bustamante 16           
     3) Katie Kennedy 14                4) Caroline Alcorta 14            
     5) Erin Falk 13                    6)                                
 
Event 30  Girls 4x55 Meter Shuttle Hurdle 5 Flights
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 10:35 AM
    National:  32.02                                                           
      Armory:  32.41  3/10/2012   Western Branch, Chesapeake, VA               
                      J. Richard, D. Mitchell, I. Smith, C. Wright      
  Natl, Meet:  32.02  3/13/1999   Palm Beach Lakes, West Palm Beach, FL        
                      ?, J. Mc Clorin, T. Lurry, A. Wilkes              
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Andover Tc-Ma  'A'                                           
     1) Hannah Chapman 15               2) Courtney Comeau 14             
     3) Lizzie Kobelski 16              4) Jillian Gamache 15             
     5) Catherine Haut 14               6)                                
  2  Benedictine Acad Tc-Nj  'A'                                  
     1) Ramira Mayse 14                 2) Aaliyah Hill-Grevious 14       
     3) Tahjanaya Dorival 14            4) Kayla Hunt 15                  
     5) Nyla Whyte 16                   6)                                
  3  Bishop McNamara Tc-Md  'A'                                   
     1) Danielle Wheatley 13            2) Deja Bell 15                   
     3) Brielyn Rogers 13               4) Leia Conrad 13                 
     5) Amara Hamilton 13               6)                                
  4  Columbia Tc-Nj  'A'                                          
     1) Kiana Winston 13                2) Simone Brownlee 13             
     3) Ambur Ballew 13                 4) TraciMarie Chandler 15         
     5) Thomson Victoria 13             6)                                
  5  Cranford Tc-Nj  'A'                                          
     1) Ashley McGuire 14               2) Bryanna Grant 13               
     3) Anna K. Dezer 14                4) Regine Hunter 13               
     5) Not Yet Known                   6)                                
  6  Elizabeth Seton Tc-Md  'A'                                   
     1) Vanessa Johnson 15              2) Briauna Kilgore 13             
     3) Taylor Tucker 13                4) Chelsea Taylor 13              
  7  Gates Chili Tc-Ny  'A'                                       
     1) Alyssia Colson 14               2) Canei Cotton 14                
     3) Charlene Kearns 13              4) Meaghan Schwartz 15            
  8  Haddonfield Tc-Nj  'A'                                       
     1) Carly Bonnet 15                 2) Olivia Blaber 13               
     3) Emily Carson 13                 4) Lauren Roberts 14              
  9  Hillhouse Tc-Ct  'A'                                         
     1) Gabrielle Curtis 16             2) Jaliyah White 15               
     3) Johnnesse Peterson 13           4) Nia Ruth 13                    
 10  Hoover Tc-Al  'A'                                            
     1) Sarah Sanford 14                2) Errin Perry 14                 
     3) Aeryn Brewer 13                 4) Brittley Humphrey 16           
 11  Islip Tc-Ny  'A'                                             
     1) Sidnee Compere 13               2) Madison Grando 13              
     3) Kristina Lerikos 13             4) Nicole Raimo 14                
 12  Jr Striders T+F Club-NC  'A'                                 
     1) Dasia Sanders 15                2) Jasmine Moore 14               
     3) Taylor Griffin 13               4) Breanne Bygrave 16             
 13  Kellenberg Tc-Ny  'A'                                        
     1) Danielle Correia 14             2) Melany Belot 14                
     3) Dorie Ervilus 13                4) Mary Cammarano 13              
     5) Bridget McNierney 15            6)                                
 14  New Rochelle Tc-Ny  'A'                                      
     1) Symone Darius 16                2) Alicia Donaldson 14            
     3) Johari Privott-Yeiser 13        4) Ashley Wiggins 14              
     5) Alyssa McDonald 14              6)                                
 15  Newark Tech Tc-Nj  'A'                                       
     1) Jencye baytops 14               2) Jasmine jones 13               
     3) tannia wilkerson 16             4) Jalissa Hayes 16               
     5) Iana Amsterdam 13               6)                                
 16  North Rockland Tc-Ny  'A'                                    
     1) Naomi Costabile 14              2) Wilvlyne Lauredent 14          
     3) Sydney March 16                 4) Carrie Small 13                
 17  Penfield Tc-Ny  'A'                                          
     1) Harper Stewart 15               2) Melody Hancock 15              
     3) Abby Bourcy 15                  4) Eboni Jackson 16               
     5) Nialah Owens 13                 6)                                
 18  Pope John Xxiii Tc-Nj  'A'                                   
     1) Dina Naphor 14                  2) Alanna Hitscherich 14          
     3) Katlyn Rymarzow 15              4) Stephanie Wager 13             
     5) Lizzie Klein 14                 6)                                
 19  Ramapo Tc-Nj  'A'                                            
     1) Jackie Brockel 15               2) Caroline Rickert 14            
     3) Caroline Conklin 15             4) Gina Salmins 13                
 20  Randolph Tc-Nj  'A'                                          
     1) Elly Scherer 16                 2) Dana Fantuzzi 15               
     3) Hanna Stepan 15                 4) Samantha Kral 13               
 21  Ridgewood Tc-Nj  'A'                                         
     1) Sirai Ramirez 13                2) Mimi DeVita 13                 
     3) Katie McKeon 15                 4) Micaela McPadden 13            
 22  Sachem Ssc-Ny  'A'                                           
     1) Shannon Haberkorn 13            2) Paige Picascio 14              
     3) Kathryn Sullivan 14             4) Dana Tyner 16                  
     5) Madeline Egan 13                6)                                
 23  Speed City-Ca  'A'                                           
     1) Sydney Batts 13                 2) Kymber Payne 14                
     3) Tierney Russell 14              4) Ratanya Washington 13          
     5) Erika Foster 14                 6)                                
 24  St. Dominic Acad Tc-Nj  'A'                                  
     1) Jessie Martinez 14              2) Cara Keating 14                
     3) Brenna Nadrowski 16             4) Victoria Rediger 14            
     5) Michaela Felix 14               6)                                
 25  Swenson Arts-Tech Tc-Pa  'A'                                 
     1) Amy Hicks 13                    2) Amani Nesmith 13               
     3) Tichina Rhodes 13               4) Markeeta Thomas 15             
     5) Sydney Coffee 14                6)                                
 26  Tewksbury Tc-Ma  'A'                                         
     1) Jessica Amedee 14               2) Ashley Callahan 14             
     3) Kelly Quigley 14                4) Alyssa Zurawski 15             
 27  Western Branch Tc-Va  'A'                                    
     1) Milan Parks 15                  2) Irielle Little 14              
     3) Ashley Coles 14                 4) Tashonta Hilliard 15           
     5) Ilena McDonald 14               6)                                
 28  Western Branch Tc-Va  'B'                                    
     1) Devin Heath 13                  2) Chelsea Wright 13              
     3) Funlayo Oluwole 15              4) Chaunise Warrior 15            
     5) Dystany Boothe 16               6)                                
 29  Western Cary Tc-Nc  'A'                                      
     1) Claire Belson 13                2) Skye Massey 14                 
     3) Kristen McEnaney 14             4) Rayna Yvars 13                 
 30  Winslow Township Hs-Nj  'A'                                  
     1) Cidae'a Woods 14                2) Gabrielle Bennent 15           
     3) She'quell Higgs 13              4) Torie Robinson 14              
 
Event 32  Girls High Jump
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 6:00 PM
    National:     6-03  2/18/1984   Lisa Bernhagen, Wood River, Hailey, ID     
        Meet:     6-00  3/10/2002   Sheena Gordon, Mc Dowell, Erie, PA         
   NSIC Meet:     6-00  3/18/1984   Lisa Bernhagen, Wood River, Hailey, ID     
      Armory:  5-11.25  3/11/2005   Inika Mc Pherson, Memorial, Pt Arthur, TX  
      Armory:  5-11.25  3/9/2012    Kendell Williams, Kell, Marietta, GA       
    Freshman:     5-10  1989        Karla Newman, White Creek, TN              
    Freshman:     5-10  2/14/2004   Patience Coleman, Southern,Durham,NC       
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Lucy Alexander                14 Sudbury, MA                 
  2  Shayla Broughton              16 Brooklyn, NY                
  3  Amy Collins                   13 Holden, MA                  
  4  Jackie Crunden                13 Melville, NY                
  5  Brianna Hayes                 14 Chesterfield, VA            
  6  Lauren Hudson                 14 Amherst, NY                 
  7  Crystal Jones                 15 Stafford, VA                
  8  Mikella Lefebvre-Oatis        14 Montreal, QC                
  9  Melanie Macchiaverna          13 Bernardsville, N            
 10  Megan McCloskey               14 Fort Washington,            
 11  Meredith Przybocki            13 NY, NY                      
 12  Jaelyn Rice                   14 Kennesaw, GA                
 13  Brionna Singleton             14 newark, NJ                  
 14  Kelley Anne Stuetz            13 Glenside, PA                
 15  Mackenzie Sturtz              13 Marion, NY                  
 16  Cyre Virgo                    15 Blandon, PA                 
 17  Kendell Williams              13 Kennesaw, GA                
 
Event 34  Girls Pole Vault
===============================================================================
Sunday 3/10/2013 - 1:00 PM
    National:  14-02.50  2/10/2007   Tori Anthony, Castilleja, Palo Alto,CA    
        Meet:     14-02  3/13/2005   Mary Saxer, Lancaster, NY                 
      Armory:  13-08.25  3/11/2011   Morgann Le Leux, Catholic, New Iberia, LA 
    Freshman:  12-07.50  3/13/1999   Samantha Shepard, Weston, MA              
   Sophomore:     13-06  1/20/2007   Shade Weygandt, Forney, TX                
      Junior:     14-00  1/28/2006   Katie Veith, Homestead,Ft Wayne,IN        
      Senior:  14-02.50  2/10/2007   Tori Anthony, Castilleja, Palo Alto,CA    
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Morgan Allen                  13 Duncan, SC                  
  2  Karmen Auble                  14 Warsaw, NY                  
  3  Madeline Aune                 14 Beaufort, SC                
  4  Sarah Bell                    13 Bloomington, IL             
  5  Amanda Benninghoff            13 Ivyland, PA                 
  6  Vanessa Davis                 15 Phoenix, AZ                 
  7  Desiree Freier                14 Fort Worth, TX              
  8  Emily Gale                    13 Weston, FL                  
  9  Emma King                     13 Frederick, MD               
 10  Kristen Lee                   13 Raleigh, NC                 
 11  Felecia Majors                13 Lorton, VA                  
 12  Alexis Masterson              13 Jeannette, PA               
 13  Zoe McKinley                  15 Hurst, TX                   
 14  Hannah Meador                 14 Palmyra, VA                 
 15  Shay Petty                    14 San Antonio, TX             
 16  Marycarson Pitts              13 Memphis, TN                 
 17  Janina Pollatz                13 Grandville, MI              
 18  Annie Rhodes                  13 Waco, TX                    
 19  Marlena Sabatino              14 Hillsborough, NJ            
 20  Brittany Salmon               14 Greenfield Park,            
 21  Emily Savage                  13 Warwick, NY                 
 22  Kennedy Shank                 15 Dillsburg, PA               
 23  Kara Snyder                   14 Albany, NY                  
 24  Sara-Kathryn Stevens          14 New Braunfels, T            
 25  Lakan Taylor                  13 Fort Worth, TX              
 26  Jennifer Thill                13 Lancaster, NY               
 27  Rayna Yvars                   13 Cary, NC                    
 
Event 36  Girls Long Jump
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 4:30 PM
    National:  21-07.50  1/31/1981   Carol Lewis, Willingboro, NJ              
        Meet:  20-07.25  3/15/2009   Brittany Porter, Towers, Decatur, GA      
      Armory:     20-10  3/12/2005   Shana Woods, Poly, Long Beach, CA         
    Freshman:     19-07  2/21/2003   De Ana Carson, Vista d Lago, Mr Val,CA    
   Sophomore:  20-05.75  2/11/2012   Chyna Ries, Washington, Denver, CO        
      Junior:     21-04  2/18/1976   Kathy McMillan, Hoke County,Raeford, NC   
      Senior:  21-07.50  1/31/1981   Carol Lewis, Willingboro, NJ              
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Iana Amsterdam                13 Newark, NJ                  
  2  Emily Carson                  13 Haddonfield, NJ             
  3  Celina De Carolis             13 Simcoe, ON                  
  4  Timia Easley                  14 OH, OH                      
  5  Daryth Gayles                 14 Melbourne, FL               
  6  Natalia Hinton                13 newark, NJ                  
  7  Felecia Majors                13 Lorton, VA                  
  8  Imani McGhee                  14 Bay Shore, NY               
  9  Keturah Orji                  14 Budd Lake, NJ               
 10  Chyna Ries                    14 Denver, CO                  
 11  Magali Roche                  15 Montreal, QC                
 12  De'Nisha Smith                13 Richmond, VA                
 13  Ashley Tasher                 14 Brooklyn, NY                
 14  Anisa Toppin                  14 Bay Shore, NY               
 15  Kendell Williams              13 Kennesaw, GA                
 16  Regine Williams               13 Miramar, FL                 
 17  Cidae'a Woods                 14 Atco, NJ                    
 
Event 38  Girls Triple Jump
===============================================================================
Sunday 3/10/2013 - 1:00 PM
    National:  44-06.75  3/11/2007   Ke'Niya RIchardson, Holy Names, Oakland,CA
        Meet:  42-05.25  3/11/2012   Carla Forbes, Waltham, MA                 
   NSIC Meet:  44-06.75  3/11/2007   Ke'Niya Richardson, Holy Names, Oakland, C
      Armory:  44-06.75  3/11/2007   Ke'Niya Richardson, Holy Names, Oakland,CA
    Freshman:  40-02.50  2/21/2009   Shakeela Saunders, Gr Bridge, Chesapeake,V
   Sophomore:  42-00.25  3/14/2009   Ciarra Brewer, Jas Logan, Union City,CA   
      Junior:  42-05.50  3/11/1990   Juliana Yendork, Walnut, CA               
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Iana Amsterdam                13 Newark, NJ                  
  2  Javonne Antoine               14 Beltsville, MD              
  3  Tristan Bevans                13 New york, NY                
  4  Asha Culhane                  14 CA, CA                      
  5  Alexis Fernandez              13 South Huntington            
  6  Bryanna Grant                 13 Cranford, NJ                
  7  Mylana Hearn                  13 Missouri City, T            
  8  She'quell Higgs               13 Atco, NJ                    
  9  Regine Hunter                 13 Cranford, NJ                
 10  Imani McGhee                  14 Bay Shore, NY               
 11  Angela Mercurio               14 Kitchener, ON               
 12  Keturah Orji                  14 Budd Lake, NJ               
 13  Ebony Owusu-Sampah            13 Woodbridge, VA              
 14  Britini Phillips              14 Bloomsburg, PA              
 15  Gena Pickett                  13 Mahwah, NJ                  
 16  LaChyna Roe                   15 Richmond, VA                
 17  Brielyn Rogers                13 Forestville, MD             
 18  Anasterasia Terrell           13 Centerville, GA             
 19  Jayme Thomas                  14 Hampton, VA                 
 20  Anisa Toppin                  14 Bay Shore, NY               
 21  Anna Williams                 13 Alexandria, VA              
 22  Cidae'a Woods                 14 Atco, NJ                    
 
Event 40  Girls Shot Put
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 2:00 PM
      Armory:  52-04.50  3/9/2001    Karen Freberg, San Luis Obispo, CA        
  Natl, Meet:  54-09.25  3/16/2003   Michelle Carter, Red Oak, TX              
    Freshman:  45-07.25  1991        Collinus Newsome, South, Denver, Co       
   Sophomore:     48-11  3/13/2005   Kamorean Hayes, Harding, Charlotte, NC    
      Junior:  52-05.75  2/8/1997    Heather Colyer, E Juniata,Cocolamus, PA   
      Senior:  54-09.50  3/16/2003   Michelle Carter, Red Oak, TX              
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Claudia Ababio                14 Gaithersburg, MD            
  2  Lola Agabalogun               13 Egg Harbor Towns            
  3  Tara Belinsky                 14 Manhasset, NY               
  4  Briyah Brown                  13 New Rochelle, NY            
  5  Casidy Callahan               13 Throw1deep, GA              
  6  Galissia Cause                14 Gainesville, VA             
  7  Tara Daniels                  13 Woolwich Twp., N            
  8  Jaskiran Dhaliwall            14 Grand island, NY            
  9  Magdayln Ewen                 13 St. Francis, MN             
 10  Rachel Fyalkowski             13 Greensburg, PA              
 11  Leah Heckaman                 14 Culver, IN                  
 12  Jenessa Jackson               13 Throw1deep, GA              
 13  Josephine Jackson             13 Walled Lake, MI             
 14  Natalie Jean                  13 Uniondale, NY               
 15  McKenzie Kuehlewind           14 Lancaster, NY               
 16  Becca Leppelmeier             13 McComb, OH                  
 17  Tamara Ovejera                13 Frederick, MD               
 18  Zakia Rashid                  15 Suffolk, VA                 
 19  Alyssa Robinson               13 St. Clairsville,            
 20  Sabrina Silva                 13 MA, MA                      
 21  Kate Simon                    13 Bethany, CT                 
 22  Antonella Taylor              13 Greenbelt, MD               
 23  Breanna Warren                13 Greensboro, NC              
 24  Carrie Wasdyke                13 Basking Ridge, N            
 25  Nyla Woods                    14 Throw1deep, GA              
 
Event 42  Girls Weight Throw
===============================================================================
Sunday 3/10/2013 - 9:30 AM
Ntl,Meet,Arm:  68-02.50  3/12/2011   Shelby Ashe, St. Pius X, Atlanta, GA      
    Freshman:     57-03  2/2/2008    Katie Kraychir, Twentynine Palms, CA      
   Sophomore:     57-11  3/16/2008   Patrice Gates, Villa Rica, CA             
      Junior:  65-04.25  3/14/2010   Shelby Ashe, St. Pius X, Atlanta, GA      
      Senior:  68-02.50  3/12/2011   Shelby Ashe, St. Pius X, Atlanta, GA      
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Mohogany Baker                14 Charlotte, NC               
  2  Danielle Borriello            14 Grahamsville, NY            
  3  Kamryn Brinson                16 Throw1deep, GA              
  4  Briyah Brown                  13 New Rochelle, NY            
  5  Casidy Callahan               13 Throw1deep, GA              
  6  Maddison Caron                14 warwick, RI                 
  7  Lauren Carroll                13 Providence, RI              
  8  Marthaline Cooper             13 providence, RI              
  9  Monae Cooper                  16 New Rochelle, NY            
 10  Bianca Donadio                14 Providence, RI              
 11  Gabrielle Figueroa            14 Austintown, OH              
 12  Josie Hardin                  13 Throw1deep, GA              
 13  Alva Hicks                    15 Providence, RI              
 14  Jenessa Jackson               13 Throw1deep, GA              
 15  McKenzie Kuehlewind           14 Lancaster, NY               
 16  Becca Leppelmeier             13 McComb, OH                  
 17  Alex Miller-Wampler           13 depew, NY                   
 18  Leia Mistowski                14 Narragansett, RI            
 19  Taniya Mitchell               14 Mt. Vernon, NY              
 20  Brianna O'Grady               13 Wakefield, RI               
 21  Brenda Perrella               14 Hamburg, NY                 
 22  Jennifer Slagus               13 Moscow, PA                  
 23  Kelli Thomas                  14 Throw1deep, GA              
 24  Gabrielle Trejo               13 Farmingville, NY            
 25  Andrea Vahoua                 14 Throw1Deep, GA              
 26  Nyla Woods                    14 Throw1deep, GA              
 
Event 44  Girls Indoor Pentathlon
===============================================================================
        Meet:   3823  3/15/2008   Ryann Krais, Methacton,Frvw Vl,PA            
   NSIC Meet:   3924  3/11/2006   Shana Woods, Poly, Long Beach, CA            
    Freshman:   3561  3/13/2010   Kendell Williams, Kell, Marietta, GA         
Natl, Armory:   3924  3/11/2006   Shana Woods, Poly, Long Beach, CA            
   Sophomore:   3846  3/13/2004   Shana Woods, Poly, Long Beach, CA            
      Junior:   3827  3/12/2005   Shana Woods, Poly, Long Beach, NJ            
      Senior:   3924  3/11/2006   Shana Woods, Poly, Long Beach, CA            
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Haley Baker                   13 Exeter, NH                  
  2  Shaina Burns                  14 Prior Lake, MN              
  3  Katie Cassidy                 13 Glenside, PA                
  4  Aminah Ghaffar                13 Lumberton, NC               
  5  Kendall Gustafson             13 Los Angeles, CA             
  6  Alexa Harmon-Thomas           14 Lawrence, KS                
  7  Meghan Jean-Baptiste          13 Vienna, VA                  
  8  Morgan Knight                 14 Lorton, VA                  
  9  Felecia Majors                13 Lorton, VA                  
 10  Jennifer Martin               15 Chalfont, PA                
 11  Maya Neal                     15 Naperville, IL              
 12  Julia Petruch                 13 Colts Neck, NJ              
 13  Summer Walter                 13 Virginia Beach,             
 14  Kendell Williams              13 Kennesaw, GA                
 
Event 46  Girls 1 Mile Race Walk
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 2:50 PM
    National:  7:00.94  3/13/2004   Katy Hayes, Oconomowoc, WI                 
    National:  7:00.90  3/15/1998   Lisa Kutzing, Port Jefferson, NY           
        Meet:  7:00.94  3/13/2004   Katy Hayes, Oconomowoc, WI                 
   NSIC Meet:  7:00.90  3/15/1998   Lisa Kutzing, Port Jefferson, nY           
    Freshman:  7:24.67  3/15/1998   Lisa Kutzing, Port Jefferson, NY           
   Sophomore:  7:17.24  1992        Melissa Baker, ShorehamWR, Shoreham, NY    
      Junior:  7:00.94  3/13/2004   Katy Hayes, Oconomowoc, WI                 
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Valerie Auciello              13 Holtsville, NY              
  2  Samantha Bahr                 14 West Henrietta,             
  3  Alexandra Bennett             15 Kings Park, NY              
  4  Danielle Carson               15 Hauppauge, NY               
  5  Rebekah Champlin              13 Rushville, NY               
  6  Anali Cisneros                15 Chicago, IL                 
  7  Cassandra Delgado             13 Chicago, IL                 
  8  Natalie DeQuarto              14 NY, NY                      
  9  Fiona Dunleavy                15 Rockwall, TX                
 10  Monika Farmer                 15 Bohemia, NY                 
 11  Brooke Gillette               14 Grahamsville, NY            
 12  Maria Gorecki                 14 Katonah, NY                 
 13  Julisa Juarez                 17 McAllen, TX                 
 14  Meghan Keetley                14 Pearl River, NY             
 15  Bailey Kem                    13 Victor, NY                  
 16  Courtney Kiernan              13 Levittown, NY               
 17  Alexa Kluepfel                14 Elwood, NY                  
 18  Sarah La Porta                13 Lake Ronkonkoma,            
 19  Kristi Licursi                13 Somers, NY                  
 20  Holly Lindoe                  13 Holbrook, NY                
 21  Jennifer Lopez                14 Chicago, IL                 
 22  Morgan Meaney                 13 Pawling, NY                 
 23  Amberly Melendez              16 Edinburg, TX                
 24  Katie Michta                  14 NY, NY                      
 25  Annica Penn                   13 Westhampton Beac            
 26  Briana Peralta                13 Thiells, NY                 
 27  Kasandra Rodriguez            17 McAllen, TX                 
 28  Stephanie Saccente            13 Kings Park, NY              
 29  Amanda Stallone               15 Nanuet, NY                  
 30  Rachel Steinmuller            13 Blue Point, NY              
 31  Melissa Tylock                15 Penfield, NY                
 32  Rebecca Wittlin               15 Pittsford, NY               
 33  Amanda Zeccola                15 Pittsford, NY               
 
Event 48  Girls 60 Meter Dash Freshman Prelims
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 8:30 AM
        Meet:   7.78  3/9/2012    Mariam Abdul-Rashid, Pickering, Canada       
    Freshman:   7.47  2/19/2011   Hannah Cunliffe, Decatur, Federal Way, WA    
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Maggie Agostini               16 NY, NY                      
  2  Sekayi Bracey                 16 Grand Rapids, MI            
  3  Jermeka Castello              16 Brampton, ON                
  4  Nicole Dodrill                16 Thiells, NY                 
  5  Ashley Grazen                 16 Lancaster, NY               
  6  Tiana Haines                  16 Caledonia, NY               
  7  Briana Harden                 16 North Augusta, G            
  8  Tatiana Jarostchuk            16 Stow, MA                    
  9  Brandee Johnson               16 Suffolk, VA                 
 10  T'Reyah Johnson               16 Bladensburg, MD             
 11  Meg Larson                    16 Pickering, ON               
 12  Kiara Lester                  16 Deptford, NJ                
 13  Latrease Magwood              16 Greenbelt, MD               
 14  Jameela Muhammad              16 Philadelphia, PA            
 15  Maya Perkins                  16 Long Beach, CA              
 16  Lauren Perry                  16 Bladensburg, MD             
 17  Rachel Poole                  16 Toronto, ON                 
 18  Brittany Preston              16 Atco, NJ                    
 19  Reanna Richards               16 Royal Palm Beach            
 20  Keila Robertson               16 Gaithersburg, MD            
 21  Jorden Savoury                16 Dorval, QC                  
 22  Renae Taylor                  16 Toronto, ON                 
 23  Alex Teglash                  16 Penfield, NY                
 24  Nadreyh Vagba                 16 Montreal, QC                
 25  Qadirah Wesley                16 Neptune, NJ                 
 26  Taylor Woods                  16 Upper Marlboro,             
 
Event 50  Girls 400 Meter Run Freshman
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 4:30 PM
        Meet:  55.99  3/10/2012   Mariam Abdul-Rashid, Eastdale,Oshawa,CN      
    Freshman:  54.06  2/19/2005   Elan Hilaire, Park, Baltimore, MD            
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Rachell Armstead              16 Millville, NJ               
  2  Giana Bolusi                  16 Staten Island, N            
  3  Brooklynn Broadwater          16 Philadelphia, PA            
  4  Claire Brown                  16 Erie, PA                    
  5  Reagan Bustamante             16 Springfield, VA             
  6  Briana Conforti               16 Syosset, NY                 
  7  Chrissy Conley                16 Riverside, RI               
  8  Nina Crawford                 16 Bladensburg, MD             
  9  Symone Darius                 16 New Rochelle, NY            
 10  Jillian DiGiacinto            16 Hasbrouck Height            
 11  Isis Hack                     16 Providence, RI              
 12  Brianna Holloway              16 Detroit, MI                 
 13  Lauren Jackson                16 Atlanta, GA                 
 14  Anna Jefferson                16 Detroit, MI                 
 15  Brandee Johnson               16 Suffolk, VA                 
 16  T'Reyah Johnson               16 Bladensburg, MD             
 17  Kiara Lester                  16 Deptford, NJ                
 18  Marika Livingston             16 Norfolk, VA                 
 19  Zaria Lumsden                 16 Bronx, NY                   
 20  Sarah Mount                   16 Scarborough, ME             
 21  Chelsea Ogindo                16 Peekskill, NY               
 22  Lauren Perry                  16 Bladensburg, MD             
 23  Destiny Robinson              16 Raleigh, NC                 
 24  Gabby Runge                   16 Midlothian, VI              
 25  Sahna Sabbakhan               16 Washington, DC              
 26  Cheyenne Trigg                16 Maplewood, NJ               
 27  Madison Walker                16 Hilton, NY                  
 28  Samaria Ward                  16 Upper Marlboro,             
 29  Presley Weems                 16 Hoover, AL                  
 30  Lydia Werner                  16 Little Meadows,             
 31  Lauren White                  16 Raleigh, NC                 
 32  Abbey Yatsko                  16 Freeville, NY               
 
Event 52  Girls 1 Mile Run Freshman
===============================================================================
Sunday 3/10/2013 - 9:00 AM
        Meet:  4:49.37  3/15/2008   Chelsey Sveinsson, Greenhills,. Dallas, TX 
    Freshman:  4:40.10  3/16/1973   Mary Decker, Orange, CA                    
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Stephanie Bazan               16 Glen Head, NY               
  2  Camille Bertholon             16 Jersey City, NJ             
  3  Lashae Bowens                 16 Detroit, MI                 
  4  Rachel Boyce                  16 Virginia Beach,             
  5  Lara Bă©dard                  16 MontrĂ©al, QC               
  6  Lauren Chapey                 16 Mamaroneck, NY              
  7  Meghan Curtin                 16 Wayland, NY                 
  8  Alex DeCicco                  16 Manorville, NY              
  9  Grace Dwyer                   16 Mercerville, NJ             
 10  Call Emma                     16 Richmond, VA                
 11  Victoria Fahrenholz           16 Penfield, NY                
 12  Anna Flynn                    16 New Rochelle, NY            
 13  Michelle Golowko              16 Montville, NJ               
 14  Lauren Gruber                 16 Syosset, NY                 
 15  Rebecca Grusby                16 Newton, MA                  
 16  Julia Guerra                  16 Oakland, NJ                 
 17  Brittney Hansen               16 Bowling Green, K            
 18  Cassandra Harasts             16 Pine Brook, NJ              
 19  Rachel Ludwikowski            16 Suffern, NY                 
 20  Natalie Marra                 16 East Syracuse, N            
 21  Logan Morris                  16 Inman, SC                   
 22  Morgan Nerud                  16 Glen Head, NY               
 23  Kaitlyn Ohrtman               16 Shoreham, NY                
 24  Olivia Sargent                16 Yardley, PA                 
 25  Kailey Schuyler               16 Spring Hill TN,             
 26  Megan Sedita                  16 Penfield, NY                
 27  Charlotte Stevens             16 Mamaroneck, NY              
 28  Zanna Sullivan                16 Bellingham, WA              
 29  Abby Wheeler                  16 Elmira, NY                  
 
Event 62  Girls 60 Meter Dash Emerging Elite Prelims
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 10:45 AM
        Meet:   7.61  3/9/2012    Amelia Brohman, Hillcrest,Ottawa,CAN         
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Aliyah Alley                  13 Wareham, MA                 
  2  Iana Amsterdam                13 Newark, NJ                  
  3  Brittney Anderson             14 Raleigh, NC                 
  4  Chandler Baxter               14 Washington, DC              
  5  Sekayi Bracey                 16 Grand Rapids, MI            
  6  Jasmine Brathwaite            14 Sterling Heights            
  7  Briyanna Brinkley             13 Rochester, NY               
  8  Gabrielle Caron               15 La Prairie, QC              
  9  Lauren Channer                14 PA, PA                      
 10  Simone Chapman                13 Washington, DC              
 11  Kayla Chavis                  14 Raleigh, NC                 
 12  Jadyn Chevannes-Skeen         15 Brampton, ON                
 13  Casie Clark                   14 staten island, N            
 14  Reneazia Collins              14 NC, NC                      
 15  Chantel Edwards               13 Southfield, MI              
 16  Kiana Farrar                  13 Easton, PA                  
 17  Jaela Gay                     15 Forestville, MD             
 18  Amanda Henson                 14 West Barnstable,            
 19  Natalia Hinton                13 newark, NJ                  
 20  Jessica Howell                13 Rochester Hills,            
 21  Kayla Hylton                  16 Frankfort, IL               
 22  Adrian Jones                  13 Bloomfield, CT              
 23  Briauna Kilgore               13 Brandywine, MD              
 24  Nia Lawrence                  13 Pemberton, NJ               
 25  Katerra Logan                 13 Winston Salem, N            
 26  Kaitlin Lucius                13 Evans, GA                   
 27  Jane Lupica                   15 Perkasie, PA                
 28  Megan Malo                       Oka (Quebec), QC            
 29  Emily Malone                  15 Hazleton, PA                
 30  Liniuska Mendoza              15 Missouri City, T            
 31  Melissa Michels               14 NY, NY                      
 32  Danielle Mitchell             13 Natick, MA                  
 33  Alethia Moore                 15 New Haven, CT               
 34  Amanda Moore                  13 Massapequa, NY              
 35  Latrice Morris                15 Lynchburg, VA               
 36  Michele Otaluka               15 South Windsor, C            
 37  Joy Padgett                   14 Hartford, CT                
 38  Domonique Panton              15 Freehold, NJ                
 39  Kiara Parker                  15 Jacksonville, AR            
 40  Victoria Parker               14 Atlanta, GA                 
 41  Erin Patrice                  15 Eldersburg, MD              
 42  Kara Patrice                  15 Eldersburg, MD              
 43  Ciara Rainey                  13 Norfolk, VA                 
 44  Lexus Ramsey                  14 Greenbelt, MD               
 45  Torri Ray                     15 Hampton, VA                 
 46  Mahogany Reevey               13 Pemberton, NJ               
 47  Amanda Reilly                 14 Marshfield, MA              
 48  Reanna Richards               16 Royal Palm Beach            
 49  Jasmine Robinson              15 Bladensburg, MD             
 50  Shamara Russell               13 Hampton, VA                 
 51  Kyanna Sancho                 13 Brampton, ON                
 52  Chelsea Scott                 14 Forestville, MD             
 53  Jessica Scott                 14 Hopkinton, MA               
 54  Heather Smith                 13 Chesapeake, VA              
 55  Marie-Colombe St-Pierre       13 Québec, QC                 
 56  Ariel Strunkey                15 Bronx, NY                   
 57  Erin Taliaferro               13 Bladensburg, MD             
 58  Ama-Selina Tchume             14 Raleigh, NC                 
 59  Alexandra Tierney             14 Ottawa, ON                  
 60  Brianna Turner                13 North Augusta, G            
 61  Kayla Tyson                   13 Evans, GA                   
 62  Leshae Wedderburn             14 Brampton, ON                
 63  Bryana Williams               14 Upper Marlboro,             
 64  Kenisha Williams              15 Ajax, ON                    
 
Event 64  Girls 200 Meter Dash Emerging Elite Prelims
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 1:55 PM
        Meet:  24.24  3/11/2011   Kiersten Duncan, Cy Springs,Houston, TX      
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Karrington Baisden            17 Franklin, MI                
  2  Anaya Baker                   15 Hoover, AL                  
  3  Maya Barroso                  14 Knoxville, TN               
  4  Lisa-Anne Barrow              15 Bethesda, MD                
  5  Chandler Baxter               14 Washington, DC              
  6  Alexis Bell                   13 Norristown, PA              
  7  Brooklynn Broadwater          16 Philadelphia, PA            
  8  Katie Brooks Boone            14 Birmingham, AL              
  9  Asia Brown                    16 Frankfort, IL               
 10  Kiera Brown                   13 VA, VA                      
 11  Gabrielle Caron               15 La Prairie, QC              
 12  Jadyn Chevannes-Skeen         15 Brampton, ON                
 13  Mary Chimezie                 16 Dix Hills, NY               
 14  Isabella DiMare               15 Weymouth, MA                
 15  Jaela Gay                     15 Forestville, MD             
 16  Gaby Gayles                   14 Melbourne, FL               
 17  Robin Gross                   13 Lexington, MA               
 18  Domonique Hall                14 Worcester, MA               
 19  Kate Hall                     15 Casco, ME                   
 20  Asia Hart                     14 Hoover, AL                  
 21  Aziza Hawthorne               13 Jamaica Estates,            
 22  Amanda Henson                 14 West Barnstable,            
 23  Jasmine Hill                  14 Alexandria, VA              
 24  Jessica Howell                13 Rochester Hills,            
 25  Kayla Hylton                  16 Frankfort, IL               
 26  Kyla Jimmar                   16 Oak Lawn, IL                
 27  Adrian Jones                  13 Bloomfield, CT              
 28  Mary Kate Kenny               15 Hempstead, NY               
 29  Naomi Kerr                    13 Toronto, ON                 
 30  Brittni King                  13 Norfolk, VA                 
 31  Michaela Lambert              13 Va Beacg, VA                
 32  Kiana Lee                     15 Irvington, NY               
 33  Katerra Logan                 13 Winston Salem, N            
 34  Gabbi Maldonado               13 Tarrytown, NY               
 35  Megan Malo                       Oka (Quebec), QC            
 36  Jalilissa Marcus              13 brooklyn, NY                
 37  Zayna Milligan                13 Norristown, PA              
 38  Latrice Morris                15 Lynchburg, VA               
 39  Elizabeth Myers               13 Bayside, NY                 
 40  Maya Neal                     15 Naperville, IL              
 41  Katharyn Neil                 13 Birmingham, AL              
 42  Kiara Parker                  15 Jacksonville, AR            
 43  Victoria Parker               14 Atlanta, GA                 
 44  Dyshelle Pemberton            13 Norwich, CT                 
 45  Alexis Pierre-Antoine         16 Frankfort, IL               
 46  Ciara Rainey                  13 Norfolk, VA                 
 47  Savannah Roberson             14 Ypsilanti, MI               
 48  Kyanna Sancho                 13 Brampton, ON                
 49  Jorden Savoury                16 Dorval, QC                  
 50  Mercedes Tillman              13 MD, MD                      
 51  Kayla Tyson                   13 Evans, GA                   
 52  Sierra Vaden                  13 Aurora, CO                  
 53  Khadijah Valentine            13 Toronto, ON                 
 54  Eboni Watford                 13 Windsor Mill, MD            
 55  Rowanna Watson                13 Norristown, PA              
 56  Jackie Wold                   13 Colts Neck, NJ              
 
Event 66  Girls 400 Meter Dash Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 12:30 PM
        Meet:  56.67  3/9/2012    Caela Williams, Penn Wood, Lns, PA           
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Jordan Banks                  14 Manassas, VA                
  2  Lisa-Anne Barrow              15 Bethesda, MD                
  3  Gianna Bender                 15 Wrentham, MA                
  4  Davonne Bolden                14 Rochester Hills,            
  5  Tayler Boncal                 13 Beacon Falls, CT            
  6  Valérie Bourget              15 Québec, QC                 
  7  Destiny Boynton               14 Neptune, NJ                 
  8  Katie Brooks Boone            14 Birmingham, AL              
  9  Lauren Burnett                13 Macomb, MI                  
 10  Mariah Burrell                17 Hampton, VA                 
 11  Paige Campbell                14 Lexington, MA               
 12  Alexandra Cimino              13 Westwood, NJ                
 13  Lahni Clifton                 13 Windsor Mill, MD            
 14  Sydney Curtis                 14 New Haven, CT               
 15  Marie-Eve Dahms               13 Ottawa, ON                  
 16  Taylor Davis                  16 Bronx, NY                   
 17  Natale Dent                   14 Manassas, VA                
 18  Alexa Dolgos                  15 Bethpage, NY                
 19  Alison Doway                  13 Staten Island, N            
 20  Summor Fields                 14 Missouri City, T            
 21  Sara Flores                   13 Kingston, NY                
 22  Katie Foley                   14 Trumbull, CT                
 23  Labianca Frazier              13 Lexington, KY               
 24  Janice George                 13 Greenbelt, MD               
 25  Ricca Graham                  14 Bladensburg, MD             
 26  Moira Griffith                15 Alexandria, VA              
 27  Katie Grovatt                 13 Tabernacle, NJ              
 28  Sarah Haley                   13 Wingdale, NY                
 29  Hollie Harris                 14 Long Beach, CA              
 30  Kennedy Holton                14 Bladensburg, MD             
 31  Maya Jarostchuk               13 Acton, MA                   
 32  Imahni Johnson                13 MD, MD                      
 33  Nailah Johnson                13 Clinton, MD                 
 34  Zuwena Johnson                13 Upper Marlboro,             
 35  Jillian Lee                   13 Cold Spring Harb            
 36  Laura Lee                     13 Wading River, NY            
 37  Rachel Leonard                15 Exeter, NH                  
 38  Tia Livingston                16 Holmdel, NJ                 
 39  Kara Lyles                    15 Suffolk, VA                 
 40  Gabbi Maldonado               13 Tarrytown, NY               
 41  Olivia Manickas-Hill          15 Lexington, MA               
 42  Hailey Mayes                  17 Detroit, MI                 
 43  Roazena Miller                13 Brooklyn, NY                
 44  Latrice Morris                15 Lynchburg, VA               
 45  Brittany Moss                 13 Jamestown, NC               
 46  Jillian Murray                15 Washington DC, D            
 47  Molly Novak                   14 Moseley, VA                 
 48  Osayi Owie                    14 Brooklyn, NY                
 49  Christina Perrier             14 Dix Hills, NY               
 50  Sydney Petersen               14 Exeter, NH                  
 51  Johnyce Powell                15 Detroit, MI                 
 52  Tia Robinson                  15 Raleigh, NC                 
 53  Infinnate Rowe                16 Pontiac, MI                 
 54  Sommer Sharpe                 14 Pickering, ON               
 55  Kate Spitler                  14 Marshfield, MA              
 56  Jasmine Stith                 13 Portsmouth, VA              
 57  Emma Sullivan                 13 HoHoKus, NJ                 
 58  Carlita Taylor                17 Detroit, MI                 
 59  Taylor Tucker                 13 Upper Marlboro,             
 60  Lindsay Voltz                 13 Newark, DE                  
 61  Ratanya Washington            13 Long Beach, CA              
 62  Eboni Watford                 13 Windsor Mill, MD            
 63  Dominique Watkins             14 Roselle, NJ                 
 64  Taylor Williams               15 Greenbelt, MD               
 
Event 68  Girls 800 Meter Run Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 1:05 PM
        Meet:  2:14.42  3/11/2011   Jennifer Cunningham, Southern Pines, NC    
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Elise Allen                   13 Beltsville, MD              
  2  Jessica Ball                  13 West Islip, NY              
  3  Blake Baylor                  15 Lewisburg, PA               
  4  Mattie Blue                   13 Raleigh, NC                 
  5  Bethanie Brown                13 Waterville, ME              
  6  Claire Brown                  16 Erie, PA                    
  7  Alexandra Buonfiglio          13 Lynnfield, MA               
  8  Brenna Clark                  13 Ocean, NJ                   
  9  Gina Daniel                   13 Charlotte, NC               
 10  Amanda DeLaCruz               13 Staten Island, N            
 11  Katie DeVore                  16 larchmont, NY               
 12  Mackenzie Ellison             17 Mableton, GA                
 13  Jayla Fleming                 15 Detroit, MI                 
 14  Rachel Flynn                  13 Wayne, PA                   
 15  Shanee Grant                  14 NY, NY                      
 16  Ashley Greenlee               15 Hampton, VA                 
 17  Chelsey Hall                  16 Fredericton, NB             
 18  Katie Hanlon                  15 Byfield, MA                 
 19  Courtney LaShae Hewitt        14 Detroit, MI                 
 20  Lauren Jackson                16 Atlanta, GA                 
 21  Kayleigh Lavander             13 Latham, NY                  
 22  Danielle Leavitt              14 Forked River, NJ            
 23  Aleta Looker                  14 Ellsworth, ME               
 24  Maura McDonnell               13 Cary, NC                    
 25  Corinne Myers                 14 Washington Towns            
 26  Nicole Nicholas               13 Jersey City, NJ             
 27  Shannon Page                  15 Hilton, NY                  
 28  Jaclyn Panepinto              13 Staten Island, N            
 29  Olivia Sargent                16 Yardley, PA                 
 30  Lauren Scahill                14 Ledyard, CT                 
 31  Maria Schwab                  13 Holliston, MA               
 32  Alexa Squirini                13 Toms River, NJ              
 33  Jhanee Sterrett               13 Brooklyn, NC                
 34  Megan Sullivan                14 Raleigh, NC                 
 35  Amanda Szymanski              13 Londonderry, NH             
 36  Seline Tan-Torres             13 Chalfont, PA                
 37  Dominique Taylor              15 WA, WA                      
 38  Grace Trucilla                15 Erie, PA                    
 39  Kayla Tucker                  15 Upper Marlboro,             
 40  Lindsay Voltz                 13 Newark, DE                  
 
Event 70  Girls 1 Mile Run Emerging Elite
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 5:00 PM
        Meet:  4:58.48  3/9/2012    Madeleine Berkson, Class, Providence,RI    
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Autumn Albrecht               15 NY, NY                      
  2  Bryanna Allison               13 Lowell, MA                  
  3  Barbara Lee Ball              13 Nashville, TN               
  4  Kennedy Beazley               14 Detroit, MI                 
  5  Jessica Bellows               15 Coventry, RI                
  6  Rachel Belmont                14 Matawan, NJ                 
  7  Denise Branch                 14 Bayside, NY                 
  8  Caroline Brown                13 Hicksville, NY              
  9  Alexandra Buonfiglio          13 Lynnfield, MA               
 10  Lauren Burnett                13 Macomb, MI                  
 11  Delphi Cleaveland             13 Poughkeepsie, NY            
 12  Amanda Corbosiero             14 Roseland, NJ                
 13  Samantha Cox                  13 Buxton, ME                  
 14  Paige Duca                    15 Hempstead, NY               
 15  Joelle Feinberg               14 Port Washington,            
 16  Christina Firl                13 Grosse Pointe Fa            
 17  Briana Gess                   17 Haddonfield, NJ             
 18  Annika Gompers                14 Newton, MA                  
 19  Lauren Green                  15 Saline, MI                  
 20  Erin Jaskot                   14 Blauvelt, NY                
 21  Lindsey Kane                  15 Turnersville, NJ            
 22  Emily Kaplan                  15 Potomac, MD                 
 23  Jacqueline Katzman            14 albuquerque, NM             
 24  Sarah Keiran                  13 Chestnut Hill, M            
 25  Alyssa Kramer                 15 Matawan, NJ                 
 26  Kathryn Lazarchick            13 Mobile, AL                  
 27  Ashley Leta                   14 Peru, NY                    
 28  Mary Kate McNamara            15 Metuchen, NJ                
 29  Jessica Molloy                15 Birmingham, AL              
 30  Julia Nardone                 15 glenelg, MD                 
 31  Ariana North                  13 Saddle River, NJ            
 32  Gloria Park                   14 Ann Arbor, MI               
 33  Charlotte Pierce              13 Alfred, ME                  
 34  Kaitlin Poiesz                14 PA, PA                      
 35  Katherine Receveur            14 Louisville, KY              
 36  Julie Richer                  13 Whitinsville, MA            
 37  Alexandra Russo               13 Bellport, NY                
 38  Jessica Scheriff              14 North Babylon, N            
 39  Kelsie Schwartz               14 Grosse Pointe Fa            
 40  Elianna Shwayder              14 Saline, MI                  
 41  Ann Sisson                    13 Birmingham, AL              
 42  Alyssa Taylor                 13 Owings Mills, MD            
 43  Courtney Thompson             14 Freehold, NJ                
 44  Lucy Vankleunen               13 Philadelphia, PA            
 45  Marin Warner                  15 Holmdel, NJ                 
 46  Jess Wojnicki                 14 Bethel, CT                  
 47  Megan Young                   13 Nanuet, NY                  
 
Event 72  Girls 2 Mile Run Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 2:30 PM
        Meet:  10:49.00  3/11/2011   Melissa Shoji, Newton, MA                 
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Autumn Albrecht               15 NY, NY                      
  2  Niamh Ashe                    13 East islip, NY              
  3  Stephanie Bazan               16 Glen Head, NY               
  4  Emily Bean                    14 Louisville, KY              
  5  Rachel Belmont                14 Matawan, NJ                 
  6  Autumn Bender                 16 Grahamsville, NY            
  7  Quinn Bornstein               14 St. Johnsbury, V            
  8  Lennon Cooper                 13 Holmdel, NJ                 
  9  Megan Curham                  13 Warren, NJ                  
 10  Christine Davis               13 Acton, MA                   
 11  Kenzley Defler                14 Louisville, KY              
 12  Jenny DelSignore              13 Amherst, NY                 
 13  Paige Duca                    15 Hempstead, NY               
 14  Hannah Feiten                 13 Knoxville, TN               
 15  Christina Firl                13 Grosse Pointe Fa            
 16  Jessica Goethals              14 Rochester, MI               
 17  Annika Gompers                14 Newton, MA                  
 18  Sarah Guillaume               13 Ridgefield, CT              
 19  Cassidy Hale                  13 Louisville, KY              
 20  Brynn Harshbarger             13 Morgantown, WV              
 21  Chardae Henry                 15 Scarborough, ON             
 22  Melanie Hussey                16 Waxhaw, NC                  
 23  Emily Kaplan                  15 Potomac, MD                 
 24  Haley Keene                   13 Hilton, NY                  
 25  Brooke Kovacic                13 Oxford, MI                  
 26  Kathryn Lazarchick            13 Mobile, AL                  
 27  Meghan Lockett                15 Comus, MD                   
 28  Emma Mashburn                 14 Knoxville, TN               
 29  Brigid McGill                 13 Irvington, NY               
 30  Erin Melly                    14 Bohemia, NY                 
 31  Jessica Molloy                15 Birmingham, AL              
 32  Emily Mulhern                 15 Ijamsville, MD              
 33  Julia Nardone                 15 glenelg, MD                 
 34  Liz Newman                    15 Basking Ridge, N            
 35  Ariana North                  13 Saddle River, NJ            
 36  Sabrina Olsen                 14 CT, CT                      
 37  Ally Ortega                   15 Amherst, NY                 
 38  Lexi Pelletier                13 Hampton, NH                 
 39  Ciara Roche                   16 Freehold, NJ                
 40  Emily Ruggiero                13 Westford, MA                
 41  Carley Shannon                14 Williamsburg, VA            
 42  Brennan Sharkey               14 Chester, NJ                 
 43  Janelle Solviletti            13 Arlington, MA               
 44  Julie Williams                13 Wilmington, DE              
 45  Stella Worters                14 charlton, MA                
 
Event 74  Girls 60 Meter Hurdles Emerging Elite Prelims
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 10:00 AM
        Meet:   8.63  3/9/2012    Racquel Moses, Milf Mill, Baltimore, MD      
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Alice Babashak                15 Midlothian, VA              
  2  Sydney Batts                  13 Long Beach, CA              
  3  Marinice Bauman               14 Galena, OH                  
  4  Deja Bell                     15 Forestville, MD             
  5  Dominique Beltrez             15 Cortlandt Manor,            
  6  Maria Bolibruch               14 North Kingstown,            
  7  Isabella Borini               13 Schenectady, NY             
  8  Sarah Boyd                    14 Norwalk, CT                 
  9  Aeryn Brewer                  13 Hoover, AL                  
 10  Breann Burns                  14 Pulaski, NY                 
 11  Alexandra Cimino              13 Westwood, NJ                
 12  Courtney Comeau               14 Andover, MA                 
 13  Taylor Cosby                  13 Neptune, NJ                 
 14  Shantyra Delaney              13 Knoxville, TN               
 15  Danielle Delgado              14 North Brunswick,            
 16  Isabella DiMare               15 Weymouth, MA                
 17  Ellen DiPietro                14 Marshfield, MA              
 18  Lexie Fraction                14 Sewell, NJ                  
 19  Geneviève Gagné             14 Québec, QC                 
 20  Aminah Ghaffar                13 Lumberton, NC               
 21  Allyson Goff                  14 White Lake, MI              
 22  Aviana Goode                  16 Bay Shore, NY               
 23  Beatrice Goodyear             13 Pittsburgh, PA              
 24  Katie Hatler                  13 Oak Ridge, NJ               
 25  Leila Haynesworth             16 Mechanicsville,             
 26  Alanna Hendricks              15 Pickering, ON               
 27  Isabel Hirtelen-Booker        13 Rochester, NY               
 28  Ciarra Holmes                 14 Wallkill, NY                
 29  Mallory Honan                 13 Rouses Point, NY            
 30  Brittley Humphrey             16 Hoover, AL                  
 31  Kenya Hyman                   14 Pickering, ON               
 32  Kyla Jimmar                   16 Oak Lawn, IL                
 33  Shellasia Leitch              13 Newark, NJ                  
 34  Tia Livingston                16 Holmdel, NJ                 
 35  Gina Lupica                   13 Perkasie, PA                
 36  Lanetia Mack                  13 Winston Salem, N            
 37  Talia Marquez                 13 Aurora, CO                  
 38  Jennifer Martin               15 Chalfont, PA                
 39  Émanuelle Massé             15 Orford, QC                  
 40  Hali McFadden                 13 Woodbridge, VA              
 41  Najatee McNeil                13 Reisterstown, MD            
 42  Megan Meadow                  15 Brentwood, TN               
 43  Jasmine Moore                 14 Raleigh, NC                 
 44  Amanda Moroney                14 Pearl River, NY             
 45  Dina Naphor                   14 Sparta, NJ                  
 46  Genesis Oliver                15 Greenbelt, MD               
 47  Leslie Ope                    13 Wilmington, DE              
 48  Kymber Payne                  14 Long Beach, CA              
 49  Errin Perry                   14 Hoover, AL                  
 50  Alexis Pierre-Antoine         16 Frankfort, IL               
 51  Victoria Pope                 16 Woodbridge, VA              
 52  Maya Ries                     16 Denver, CO                  
 53  LaChyna Roe                   15 Richmond, VA                
 54  Tierney Russell               14 Long Beach, CA              
 55  Sarah Sanford                 14 Hoover, AL                  
 56  Areale Scott                  14 Allen, TX                   
 57  Jonniece Scott                15 North Chesterfie            
 58  Chenoa Sebastian              14 Ledyard, CT                 
 59  Taylor Selber                 15 Columbia, MD                
 60  Nicolette Serratore           15 Chalfont, PA                
 61  Rasheedah Shardow             14 Montrose, NY                
 62  Kaila Smith                   13 Charlotte, NC               
 63  Raven Stewart                 13 Guntersville, AL            
 64  Kelsey Sullivan               14 Marshfield, MA              
 65  Chelsea Taylor                13 Clinton, MD                 
 66  Alexandra Tierney             14 Ottawa, ON                  
 67  Danielle Wheatley             13 Forestville, MD             
 68  Ashley Wiggins                14 New Rochelle, NY            
 69  Ashley Williams               14 Easton, PA                  
 70  Rayna Yvars                   13 Cary, NC                    
 71  Tori Zamarra                  14 Colts Neck, NJ              
 
Event 76  Girls 4x200 Meter Relay Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 3:20 PM
        Meet:  1:44.17  3/12/2012   Milford Mill, Baltimore, MD                
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Bishop McNamara Tc-Md  'A'                                   
     1) Alexis McNeil 13                2) Cierra Butler 13               
     3) Jaidlin Hill 14                 4) Chelsea Scott 14               
     5) Christina Solomon 13            6)                                
  2  Black Diamond Tc-Ny  'A'                                     
     1) Briana Harris 18                2) Khalia Whyte 18                
     3) Christal Thompson 16            4) Alesia McCarthy 15             
     5) Erikah Camal 16                 6)                                
  3  Bloomfield Tc-Ct  'A'                                        
     1) Alleah Red 13                   2) Vanessa Whittingham 14         
     3) Katarah Lincoln 13              4) Adrian Jones 13                
     5) Kadeijah Stewart 14             6)                                
  4  Cambridge Tc-Ma  'A'                                         
     1) Anchella Bernard 13             2) Dora Cronin 13                 
     3) Kenlee Presume 14               4) Sydney Fisher 15               
  5  Clover Hill Tc-Va  'A'                                       
     1) Shae Allen 13                   2) Jada Cunningham 14             
     3) Julia Logan 14                  4) Diana Young 14                 
  6  Cosby Tc-Va  'A'                                             
     1) Elisa Hendriksen 15             2) Alexandra Goin 15              
     3) Jayden Metzger 13               4) Kailee Parynik 13              
     5) Alexis Gregory 15               6)                                
  7  Damascus Tc-Md  'A'                                          
     1) Denise Woode 16                 2) Bryeana Rhodes 13              
     3) Mia DelBorrello 15              4) Sarah Smith 15                 
     5) Sahee Abdelmonin 15             6)                                
  8  Eagleville Elite-PA  'A'                                     
     1) Caroline Duffy 16               2) Carly Foster 15                
     3) Jennifer Martin 15              4) Aghina Marshall 15             
     5) Zoe Bongiovanni 13              6)                                
  9  Greenwich Tc-Ct  'A'                                         
     1) Isabella Narvaez 13             2) Anna Black 14                  
     3) Lindsey Noskin 13               4) Naomi Leeds 13                 
     5) Treloara Harrisson 16           6)                                
 10  Hampton Tc-Va  'A'                                           
     1) Shamara Russell 13              2) Torri Ray 15                   
     3) Koi Banks 16                    4) Chantel Ray 14                 
     5) Brittney Cooper 13              6)                                
 11  Hingham Tc-Ma  'A'                                           
     1) Isabella DiMare 15              2) Amanda Reilly 14               
     3) Shauna Owen 13                  4) Gabby Kenyon 14                
 12  Hoover Tc-Al  'A'                                            
     1) Anaya Baker 15                  2) Asia Hart 14                   
     3) Brittley Humphrey 16            4) Sarah Sanford 14               
 13  Jr Striders T+F Club-NC  'A'                                 
     1) Destiny Robinson 16             2) Ama-Selina Tchume 14           
     3) Dasia Sanders 15                4) Jasmine Moore 14               
 14  Kinetic Rc-Ny  'A'                                           
     1) Ellery Bianco 15                2) Olivia Ventra 15               
     3)                                 4) Not Yet Known                  
 15  Kingston Tc-Ny  'A'                                          
     1) Sara Flores 13                  2) Kayley Janson 14               
     3) Rebecca Longendyke 14           4) Brittany Roser 13              
 16  La Salle Academy Tc-Ri  'A'                                  
     1) Amanda Joyal 14                 2) Stephanie DiTraglia 15         
     3) Veronica Hardy 14               4) Erin Kane 13                   
     5) India Lamboy 13                 6)                                
 17  Leonardtown Tc-Md  'A'                                       
     1) Laura Shaner 13                 2) Shaana Bishop 15               
     3) Bria Flowers 15                 4) Madison Day 14                 
 18  Mary Louis Acad Tc-Ny  'A'                                   
     1) Aziza Hawthorne 13              2) Angel Pierre 14                
     3) Stephanie Osuji 14              4) Mariah Howard 15               
 19  Metuchen Tc-Nj  'A'                                          
     1) Malika Johnson 15               2) Mackenzie Revano 14            
     3) ariana Santo Pietro 16          4) amanda harding 15              
     5) Bobbi Spiegel 13                6)                                
 20  Milford Mill Tc-Md  'A'                                      
     1) Yinka Alabi 14                  2) Ramata Fofuna 14               
     3) Alexis Fancher-Thompson 14      4) Michaela Grier 15              
 21  Motor City Tc-Mi  'A'                                        
     1) Carlita Taylor 17               2) Johnyce Powell 15              
     3) Brianna Holloway 16             4) Anna Jefferson 16              
     5) Tiesha Copeland 14              6)                                
 22  Mount Tabor Tc-Nc  'A'                                       
     1) Katerra Logan 13                2) Lanetia Mack 13                
     3) Miranda Tyson 13                4) Gustell Preston 13             
 23  Neptune Hs-Nj  'A'                                           
     1) Destiny Boynton 14              2) Kadeem Curtis 13               
     3) Phyllis Gordon 15               4) Brietta Wilson 13              
     5) Qadirah Wesley 16               6)                                
 24  Nesahaminy Tc-Pa  'A'                                        
     3) Not Yet Known                   4) Dasia Pressley 16              
 25  Newtown Ath Shoe Tc-Pa  'A'                                  
     1) Leah Patrick 13                 2) Jane Lupica 15                 
     3) Gina Lupica 13                  4) Victoria Nawalinksi 14         
     5) Erin Durnin 15                  6)                                
 26  North Babylon Tc-Ny  'A'                                     
     1) Nailah Jones 15                 2) Shiloe Gardner 15              
     3) Danae Glover 14                 4) Ashley Mandat 13               
     5) Teena Mobley 13                 6)                                
 27  Norwich Free Acad Tc-Ct  'A'                                 
     1) Dyshelle Pemberton 13           2) MiaLynne Park 14               
     3) Camille McKenzie 14             4) Brittany Grabill 13            
     5) Lauren Knerr 15                 6)                                
 28  Overbrook Tc-Pa  'A'                                         
     1) Deidre Smith 15                 2) Ashli Graves 14                
     3) Aleah Mason 13                  4) Imani Chaney 13                
     5) Amira Davis 15                  6)                                
 29  Speed City-Ca  'A'                                           
     1) Erika Foster 14                 2) Kymber Payne 14                
     3) Maya Perkins 16                 4) Ariana Washington 14           
     5) Diamond Thomas 13               6)                                
 30  St. John's College Tc-Dc  'A'                                
     1) Chandler Baxter 14              2) Jordan Camp 13                 
     3) Taylor Camp 15                  4) Nia Sena 13                    
     5) Sahna Sabbakhan 16              6)                                
 31  Staples Tc-Ct  'A'                                           
     1) Emily Troelstra 13              2) Kelly Harris 13                
     3) Olivia Wiener 15                4) Amanda Giannitti 13            
     5) Jessica Adrian 13               6)                                
 32  Suffern Tc-Ny  'A'                                           
     1) Renee Liporace 15               2) Therisha Theodore 15           
     3) Kyra Greenbaum 17               4) Nicole Becker 16               
     5) lauren Kaufman 14               6)                                
 33  Weequahic Tc-Nj  'A'                                         
     1) Yvonne Archer 13                2) Saborrah Cooper 15             
     3) Shellasia Leitch 13             4) Durant Sasha 13                
     5) Nadrese Muse 14                 6)                                
 34  Western Branch Tc-Va  'A'                                    
     1) Zoe Briggs 14                   2) Dystany Boothe 16              
     3) Blair Epps 15                   4) A'Shanti Beaufort 15           
     5) Kelly Rock 16                   6)                                
 35  Windsor Tc-Ct  'A'                                           
     1) Shaina Blamahsah 13             2) Danielle Milliner 15           
     3) Applelonia Dawes 13             4) Courtney Kearse 13             
     5) Jahzmin Cooper 14               6)                                
 36  Woburn Tc-Ma  'A'                                            
     1) Rebecca Lake 13                 2) Kelly Garrity 13               
     3) Adrianna Manzi 14               4) Shannon Gay 13                 
     5) Catherine Cooper 13             6)                                
 
Event 78  Girls 4x400 Meter Relay Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 5:40 PM
        Meet:  3:58.85  3/9/2012    Neptune, Neptune, NJ                       
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Andover Tc-Ma  'A'                                           
     1) Molly Lennon 13                 2) Jillian Gamache 15             
     3) Abby Pustis 13                  4) Lilly Puccia 15                
     5) Catherine Haut 14               6)                                
  2  Benjamin Banneker Tc-Ny  'A'                                 
     1) Ronsheica Trotman 13            2) Nzinga Meadows 13              
     3) Ashley Commissiong 16           4) Khadejah Harrison 13           
     5) Habibka Sterling 16             6)                                
  3  Bishop McNamara Tc-Md  'B'                                   
     1) Alexis McNeil 13                2) Leia Conrad 13                 
     3) Cierra Ore 14                   4) Jaidlin Hill 14                
     5) DeMariah Koger 14               6)                                
  4  Bowie Tracksters-MD  'A'                                     
     1) Janice George 13                2) Latrease Magwood 16            
     3) Lexus Ramsey 14                 4) Taylor Williams 15             
     5) Charde Barnes 13                6)                                
  5  Cold Spring Harbor Tc-Ny  'A'                                
     1) Katherine Rueger 13             2) Isabelle Harouche 15           
     3) Taylor Carlin 13                4) Jillian Lee 13                 
  6  Comet Tc-Ny  'A'                                             
     1) Emily Zeafla 14                 2) Elvira Martinez 14             
     3) Ceara Watson 15                 4) Tiaja Jeffries 14              
     5) Alana MacDonald 13              6)                                
  7  Coventry Tc-Ri  'A'                                          
     1) Kathleen Cronin 15              2) Jennifer Haley 13              
     3) Jessica Bellows 15              4) Gianna Rocchio 13              
     5) Allison Bellows 15              6)                                
  8  Cranford Tc-Nj  'A'                                          
     1) Ashley McGuire 14               2) Regine Hunter 13               
     3) Jenna Ellenbacher 14            4) Laura Van Horn 14              
  9  Cub Athletics-DC  'A'                                        
     1) Jillian Murray 15               2) Moira Griffith 15              
     3) Emily Waddell 13                4) Sarah Wyckoff 13               
 10  Downingtown West Tc-Pa  'A'                                  
     1) Amanda Tredway 15               2) Megan Turner 15                
     3) Brianna Tredway 13              4) Sarah Wolverton 14             
     5) Maura aherne 13                 6)                                
 11  Eagleville Elite-PA  'A'                                     
     1) Caroline Duffy 16               2) Zoe Bongiovanni 13             
     3) Jessica Holub 15                4) Seline Tan-Torres 13           
     5) Carly Foster 15                 6)                                
 12  Elizabeth Seton Tc-Md  'A'                                   
     1) Kennedy Holton 14               2) Taylor Tucker 13               
     3) Ricca Graham 14                 4) T'Reyah Johnson 16             
 13  Gazelles-NC  'A'                                             
     1) Layla White 15                  2) Zoe Martin 13                  
     3) Sarah Hoffert 15                4) Julia Brown 15                 
     5) Lydia Averette 14               6)                                
 14  Glastonbury Tc-Ct  'A'                                       
     1) Stephanie McArdle 14            2) Sara DiCenso 15                
     3) Cacie Rosario 14                4) Katie Connolly 13              
     5) Briona Wallace 13               6)                                
 15  Greenwich Tc-Ct  'A'                                         
     1) Isabella Narvaez 13             2) Anna Black 14                  
     3) Jennifer Goggin 15              4) Naomi Leeds 13                 
     5) Lindsey Noskin 13               6)                                
 16  Hillhouse Tc-Ct  'A'                                         
     1) Precious Holmes 13              2) Kellie Davis 13                
     3) Johnnesse Peterson 13           4) Jayvona McDaniel 13            
 17  Hilton Tc-Ny  'A'                                            
     1) Shannon Page 15                 2) Madison Walker 16              
     3) Rachel Ryan 16                  4) Haley Keene 13                 
     5) Colleen Arnold 14               6)                                
 18  Jenkintown Rc-Pa  'A'                                        
     1) Annelise Depman 15              2) Kiersten Moylan 13             
     3) Alexandra Ryan 15               4) Katie Cassidy 13               
     5) Megan McGarrity 13              6)                                
 19  Jr Striders T+F Club-NC  'A'                                 
     1) Destiny Robinson 16             2) Dasia Sanders 15               
     3) Jordan Lawson 13                4) Tia Robinson 15                
 20  Kindersport-TN  'A'                                          
     1) Madison Riddle 14               2) Rose Lobelson 15               
     3) Emily Stack 13                  4) Madelaine Bayless 16           
     5) Rachel Jantzi 15                6)                                
 21  Leonardtown Tc-Md  'A'                                       
     1) Shaana Bishop 15                2) Chelsea Kibler 16              
     3) Bria Flowers 15                 4) Madison Day 14                 
 22  Liberty Christian Academy  'A'                               
     1) Ashley Eubank 13                2) Rachel Morris 14               
     3) Dominique Nelson 14             4) Micah Brickhill 13             
 23  M-City Speed-NY  'A'                                         
     1) Becky Dionisio 14               2) Akua Williams 14               
     3) Keyana Zollner 16               4) Jonel Henry 14                 
     5) Aiyana Ruiz 13                  6)                                
 24  Marshfield Tc-Ma  'A'                                        
     1) Olivia Gaeta 15                 2) Kelsey Sullivan 14             
     3) Kate Spitler 14                 4) Ellen DiPietro 14              
 25  Metuchen Tc-Nj  'A'                                          
     1) Kristina Smiling 13             2) Missy Nicholls 13              
     3) Mackenzie Revano 14             4) amanda harding 15              
     5) Malika Johnson 15               6)                                
 26  MidlothianTC-VA  'A'                                         
     1) Tessa Riley 13                  2) Alice Babashak 15              
     3) Gabby Runge 16                  4) Kathryn Miller 15              
 27  New Milford Tc-Ct  'A'                                       
     1) Hannah Tower 16                 2) Helen Bayers 15                
     3) Sierra Grazia 14                4) Meghan Dietter 14              
 28  Newtown Ath Shoe Tc-Pa  'A'                                  
     1) Leah Patrick 13                 2) Jane Lupica 15                 
     3) Erin Durnin 15                  4) Stephanie Hughes 14            
     5) Gina Lupica 13                  6)                                
 29  North Rockland Tc-Ny  'A'                                    
     1) Aliyah Coley 14                 2) Sheila Ramos 13                
     3) Claire Tantillo 16              4) Carrie Small 13                
 30  Riverdale Baptist Tc-Md  'A'                                 
     1) Bryana Williams 14              2) Kayla Tucker 15                
     3) Samaria Ward 16                 4) Zuwena Johnson 13              
     5) Briana Wright 13                6)                                
 31  Seneca Tc-Nj  'A'                                            
     1) Carley Donia 15                 2) Moriah Webb 14                 
     3) Brynn MacDougall 13             4) Katie Grovatt 13               
     5) Joey Webb 16                    6)                                
 32  St. John's College Tc-Dc  'A'                                
     1) Jordan Camp 13                  2) Taylor Camp 15                 
     3) Jasmine Graves 15               4) Chandler Baxter 14             
     5) Sahna Sabbakhan 16              6)                                
 33  Suffern Tc-Ny  'A'                                           
     1) Renee Liporace 15               2) Nicole Becker 16               
     3) Kyra Greenbaum 17               4) Amrita Persaud 14              
     5) lauren Kaufman 14               6)                                
 34  The Episcopal Acad Tc-Pa  'A'                                
     1) Keri Boyce 13                   2) Leighann Adelizzi 15           
     3) Kelly Szafara 13                4) Tara Boyle 15                  
     5) Arianna Mordy 16                6)                                
 35  Ursuline School Tc-Ny  'A'                                   
     1) Liz Dougherty 14                2) Bryhanna Dunbar 14             
     3) Erin Federspiel 13              4) Ana Losada 13                  
     5) Alexa Dilorio 15                6)                                
 36  W Seneca Blue Ath-NY  'A'                                    
     1) Brianna Collelo 13              2) Abigail Jankowski 14           
     3) Isabella Mancino 16             4) Kathleen Zimmer 13             
     5) Natalie Barrea 13               6)                                
 37  Wachusett Tc-Ma  'A'                                         
     1) Chelsea Owusu 15                2) Kate Gobi 16                   
     3) Allie Olson 16                  4) Amy Collins 13                 
     5) Mariessa Ricciardi 15           6)                                
 38  Warrior Tc-Nh  'A'                                           
     1) Ann Sheehy 15                   2) Savana Spencer 16              
     3) Catherine Shanley 15            4) Emma Checovich 14              
     5) Lexi Pelletier 13               6)                                
 39  Waxhaw Tc-Nc  'A'                                            
     1) Rachel Dudley 14                2) Delaney Dunkley 14             
     3) Kacie Hicks 14                  4) Kathleen Maher 14              
     5) Kaitlyn Brown 16                6)                                
 40  West Orange Tc-Nj  'A'                                       
     1) Chidinma Amaefuna 14            2) Aliya Barnes 14                
     3) Christeline Cadeau 13           4) Josie Mitchell 14              
 41  Windsor Tc-Ct  'A'                                           
     1) Applelonia Dawes 13             2) Sharay Robinson 14             
     3) Sashana Hinds 16                4) Courtney Kearse 13             
     5) Astryd Lewis 15                 6)                                
 42  Woburn Tc-Ma  'A'                                            
     1) Rebecca Lake 13                 2) Kelly Garrity 13               
     3) Catherine Cooper 13             4) Gina D'Addario 15              
 
Event 80  Girls 4x800 Meter Relay Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 11:40 AM
        Meet:  9:22.78  3/11/2011   Hillhose HS, New Haven, CT                 
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Andover Tc-Ma  'A'                                           
     1) Leila Auri 14                   2) Cate Donovan 15                
     3) Sophie Draper 14                4) Emily Van Antwerp 14           
     5) Sarah Rothman 15                6)                                
  2  Bowling Grn Lightning-KY  'A'                                
     1) Van Games 14                    2) Brittney Hansen 16             
     3) Ciara Scott 14                  4) Lauren Wheeler 14              
     5) Sarah Emily Woodward 14         6)                                
  3  Boys and Girls Tc-Ny  'A'                                    
     1) Sally Diarra 13                 2) Omawattie Singh 13             
     3) Jhanee Sterrett 13              4) Carol Wickham 13               
     5) Ronel Luke 13                   6)                                
  4  Burnt Hills Tc-Ny  'B'                                       
     1) Allison Fernandez 15            2) Schuyler Pruyn 13              
     3) Martino Dani 14                 4) Anastasia Monsen 14            
  5  Catoctin Tc-Md  'A'                                          
     1) Kelsey Valentine 13             2) Megan Demarais 14              
     3) Kristen Myers 13                4) Savannah Steinly 14            
  6  Cheetah Girls-PA  'A'                                        
     1) Cameron Richenback 16           2) Olivia Young 15                
     3) Gretchen Mills 15               4) Courtney Smith 14              
     5) Emily Fisher 14                 6)                                
  7  Cherokee Road Runners-KY  'A'                                
     1) Mattie Gottbrath 14             2) Danielle Kitchen 14            
     3) Christina Rucinski 14           4) Kristen Hale 13                
     5) Cassidy Hale 13                 6)                                
  8  Cold Spring Harbor Tc-Ny  'A'                                
     1) Henny Schlaeger 14              2) Isabelle Harouche 15           
     3) Jillian Lee 13                  4) Taylor Carlin 13               
  9  Coventry Tc-Ri  'A'                                          
     1) Allison Bellows 15              2) Jessica Bellows 15             
     3) Gianna Rocchio 13               4) Jennifer Haley 13              
     5) Kathleen Cronin 15              6)                                
 10  Cub Athletics-DC  'A'                                        
     1) Jillian Murray 15               2) Jessie Foster 14               
     3) Grace McGill 16                 4) Sarah Wyckoff 13               
     5) Margaret Lindsay 16             6)                                
 11  Dracut Tc-Ma  'A'                                            
     1) Becky Colfer 13                 2) Katie Colfer 15                
     3) Karina Shepard 14               4) Kaylee Shepard 14              
 12  Fox Lane Tc-Ny  'A'                                          
     1) Amanda Asaro 13                 2) Paige Cloonan 14               
     3) Carly Schwartz 13               4) Alison Moky 16                 
     5) Seneca Warren 16                6)                                
 13  Gazelles-NC  'A'                                             
     1) Lydia Averette 14               2) Julia Brown 15                 
     3) Sarah Hoffert 15                4) Zoe Martin 13                  
     5) Layla White 15                  6)                                
 14  Hereford Tc-Md  'A'                                          
     1) Shannon Martello 13             2) Meghan Anderson 15             
     3) Susan Tenberg 13                4) Erin Causey 14                 
     5) Not Yet Known                   6)                                
 15  Hingham Tc-Ma  'A'                                           
     1) Mollie O'Leary 13               2) MaryClaire Dachille 14         
     3) Lizzie Baker 15                 4) Taylor Kennedy 14              
     5) Shauna Owen 13                  6)                                
 16  Hoover Tc-Al  'A'                                            
     1) Sarah Sanford 14                2) Sydney Steely 18               
     3) Presley Weems 16                4) Anna Leinheiser 13             
 17  Hunterdon Central Tc-Nj  'A'                                 
     1) Kaitlyn Bedard 13               2) Kaitlyn Clarke 13              
     3) Kathleen Jaeger 15              4) Tina LaRitz 15                 
 18  Jenkintown Rc-Pa  'A'                                        
     1) Megan McGarrity 13              2) Valerie Santangelo 13          
     3) Kiersten Moylan 13              4) Katie Cassidy 13               
     5) Annelise Depman 15              6)                                
 19  Louisville Tc-Ky  'A'                                        
     1) Lauren Hayden 14                2) Meghan Carrico 16              
     3) Olivia Boughey 13               4) Jessica Byrd 14                
     5) Sarah Crawford 16               6)                                
 20  McDonogh Tc-Md  'A'                                          
     1) Maggie Seybold 15               2) Noemi Noullet 15               
     3) Maddi Heard 15                  4) Allison Glossinger 15          
     5) Sidney Hayes 14                 6)                                
 21  Metuchen Tc-Nj  'A'                                          
     1) Emma Johnson 13                 2) Kristina Smiling 13            
     3) Anna Lignell 13                 4) Rachel Suss 16                 
     5) Jenn Lasko 13                   6)                                
 22  Mount de Sales Academy  'A'                                  
     1) Katrina Hrabinski 15            2) Clare Basil 15                 
     3) Ana White 13                    4) Jessica Harris 14              
     5) Jessica Brinker 16              6)                                
 23  Mount Olive Tc-Nj  'A'                                       
     1) Marissa Karl 13                 2) Lindsay Schafer 14             
     3) Jamie Tavalare 15               4) Sarah Masukewicz 15            
     5) Mariah Christian 14             6)                                
 24  Mount St. Joseph Tc-Pa  'B'                                  
     1) Meredith Reiche 13              2) Brittany Robbins 13            
     3) Lucia Sanchez 13                4) Alyssa Kist 14                 
 25  Nanuet Tc-Ny  'A'                                            
     1) Brooke Madry 15                 2) Marykate O'Meara 14            
     3) Stephanie Mungroo 13            4) Megan Young 13                 
     5) Caitlin Lenihan 13              6)                                
 26  New Milford Tc-Ct  'A'                                       
     1) Hannah Tower 16                 2) Sierra Grazia 14               
     3) Saige Grazia 15                 4) Helen Bayers 15                
 27  Penfield Tc-Ny  'A'                                          
     1) Katie Lembo 14                  2) Trista Leo 14                  
     3) Megan Sedita 16                 4) Ilana Schnaufer 13             
     5) Patti Carpenter 14              6)                                
 28  Pope John Xxiii Tc-Nj  'A'                                   
     1) Vicky Sheridan 14               2) Kaela Earrusso 13              
     3) Beth Dauer 13                   4) Calleigh Higgins 14            
     5) Blaire Bernstein 14             6)                                
 29  Reservoir Tc-Md  'A'                                         
     1) Cindy Alms 13                   2) Amy Oliver 13                  
     3) Karli Smiraglia 14              4) Katie Wilson 14                
     5) Emily Miller 13                 6)                                
 30  Ridge Runners-NJ  'A'                                        
     1) Liz Newman 15                   2) Sophie Spring 16               
     3) Shaye McCoy 14                  4) Chloe O'Malley 13              
     5) Sarah Spring 14                 6)                                
 31  Seneca Tc-Nj  'A'                                            
     1) Joey Webb 16                    2) Stephanie Flemming 14          
     3) Mara Schiffhauer 14             4) Amy Monaghan 13                
 32  Shaker T+F Club-NY  'B'                                      
     1) Hannah Madison 13               2) Kayleigh Lavander 13           
     3) Laura Libruk 14                 4) Shannon Lavender 16            
     5) Jean Chakmakas 13               6)                                
 33  Spirit of Pre-MI  'A'                                        
     1) Alyssa Cummings 13              2) Lauren Green 15                
     3) Elianna Shwayder 14             4) Gloria Park 14                 
 34  Staples Tc-Ct  'A'                                           
     1) Tyler Scanlin 14                2) Siobahn Oloughlin 15           
     3) Brynly Marsh 16                 4) Hannah Debalsi 16              
     5) Erin Munley 16                  6)                                
 35  Suffern Tc-Ny  'A'                                           
     1) Amrita Persaud 14               2) Angelica Matwiejczuk 14        
     3) Jumana Khatib 13                4) Kristin Costantin 14           
     5) Anna Breton 15                  6)                                
 36  Tomahawk Tc-Ct  'A'                                          
     1) Anna Orientale 13               2) Kathleen Carney 13             
     3) Kristen Arborio 14              4) Kaitlyn Hebert 15              
 37  Ursuline School Tc-Ny  'A'                                   
     1) Liz Dougherty 14                2) Ana Losada 13                  
     3) Nora Donahue 15                 4) Anna Flynn 16                  
     5) Sinead Schenk 13                6)                                
 38  Waxhaw Tc-Nc  'A'                                            
     1) Ailish Dwyer 13                 2) Delaney Dunkley 14             
     3) Kacie Hicks 14                  4) Alden Kessenich 14             
     5) Rachel Dudley 14                6)                                
 39  Western Branch Tc-Va  'A'                                    
     1) Ebony White 14                  2) Nina Massie 16                 
     3) Stacey Jennings 16              4) Dominique Mendes 14            
     5) Jadai Wilson 15                 6)                                
 40  Weston Tc-Ct  'A'                                            
     1) Alexa Werner 15                 2) Olivia Watson 15               
     3) Jane Wall 14                    4) Rhemi Toth 16                  
     5) Emily Iatesta 16                6)                                
 
Event 82  Girls 1600 Sprint Medley Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 3:50 PM
        Meet:  4:08.13  3/9/2012    Battlefield, Haymarket, VA                 
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Acton Boxborough Tc-Ma  'A'                                  
     1) Elizabeth Brew 13               2) Brianna Faubert 14             
     3) Kristi Leslie 13                4) Maya Jarostchuk 13             
  2  Archbishop Carroll Tc-Pa  'A'                                
     1) Melissa Dittmer 14              2) Rachel Flynn 13                
     3) Gabriella Miele 15              4) Juliet Rossetti 16             
  3  Benjamin Banneker Tc-Ny  'A'                                 
     1) Ronsheica Trotman 13            2) Habibka Sterling 16            
     3) Nzinga Meadows 13               4) Khadejah Harrison 13           
     5) Princess Missigher 16           6)                                
  4  Bethel Tc-Va  'A'                                            
     1) Mariah Burrell 17               2) Keli Foster 14                 
     3) Ashley Greenlee 15              4) Jayme Thomas 14                
     5) Dominique Johnson 13            6)                                
  5  Bowie Tracksters-MD  'A'                                     
     1) Briana Gooding 13               2) Lexus Ramsey 14                
     3) Janice George 13                4) Charde Barnes 13               
     5) Latrease Magwood 16             6)                                
  6  Classical Tc-Ri  'A'                                         
     1) Elizabeth Akindolie 14          2) Oluwadara Falaye 13            
     3) Chelsea Fevry 14                4) Alicia Holloway 14             
     5) Michelle Ricci 15               6)                                
  7  East Fishkill Striders-NY  'A'                               
     1) Josely DeLoSantos 13            2) Gabby Bracchi 13               
     3) Amanda Giusto 13                4) Claire Gomba 15                
  8  Germantown Friends Tc-Pa  'A'                                
     1) greta meyer 15                  2) taryn milbourne 15             
     3) Sarah Walker 16                 4) brigit andersson 15            
     5) Eliza Lukens-Day 13             6)                                
  9  Glastonbury Tc-Ct  'B'                                       
     1) Kristen Arborio 14              2) Kristen Dragotta 13            
     3) Katie Connolly 13               4) Anna Orientale 13              
     5) Cacie Rosario 14                6)                                
 10  Greenwich Tc-Ct  'B'                                         
     1) Lindsey Noskin 13               2) Treloara Harrisson 16          
     3) Jennifer Goggin 15              4) Kathryn Bernstein 13           
     5) Anna Black 14                   6)                                
 11  Hillhouse Tc-Ct  'A'                                         
     1) Sydney Curtis 14                2) Gabrielle Curtis 16            
     3) Johnnesse Peterson 13           4) Whitney Curtis 14              
 12  Hilton Tc-Ny  'A'                                            
     1) Isabella Slater 18              2) Brust Haley 15                 
     3) Latragna Hannah 15              4) Jenny Coleman 15               
     5) Garno Ellie 13                  6)                                
 13  Holy Trinity Tc-Ny  'A'                                      
     1) Caroline Brown 13               2) Aisling Fitzgerald 16          
     3) Marianne Bartolotta 14          4) Rachel Luebke 14               
     5) Kiara Powell 15                 6)                                
 14  Hopkinton Tc-Ma  'A'                                         
     1) Julie Younis 13                 2) Jessica Scott 14               
     3) Jordyn Labriola 13              4) Melissa Lodge 14               
 15  Kindersport-TN  'A'                                          
     1) Rachel Jantzi 15                2) Madelaine Bayless 16           
     3) Madison Riddle 14               4) Rose Lobelson 15               
     5) Emily Stack 13                  6)                                
 16  King Philip Tc-Ma  'A'                                       
     1) Christa Wagner 16               2) Ashley Avery 13                
     3) Gianna Bender 15                4) Olivia Weir 15                 
 17  Martins Ferry Tc-Oh  'B'                                     
     1) Sarah Applegarth 14             2) Talyr Jenkins 14               
     3) Jamie Truchan 15                4) Sunshine Wrenn 13              
     5) Ashley Griffith 15              6)                                
 18  Massapequa Tc-Ny  'A'                                        
     1) Kara McKenna 14                 2) Amanda Moore 13                
     3) Julie Turano 15                 4) Samantha Strype 15             
     5) Jamie Schlesinger 15            6)                                
 19  Millville Tc-Nj  'A'                                         
     1) Rachell Armstead 16             2) Valerie Thaler 14              
     3) Lamera Rhett 14                 4) Victoria Thaler 14             
     5) My'Angel Davis 13               6)                                
 20  Mount de Sales Academy  'A'                                  
     1) Julianna Shearer 13             2) Kayla Hamilton 16              
     3) Cecilia Craig 16                4) Jessica Harris 14              
     5) Katrina Hrabinski 15            6)                                
 21  Nanuet Tc-Ny  'A'                                            
     1) Alexis Carey 13                 2) Britany Maragh 15              
     3) Allison Lyons 13                4) Caitlin Lenihan 13             
     5) Megan Young 13                  6)                                
 22  New Milford Tc-Ct  'A'                                       
     1) Kayla Nelson 13                 2) Monica Baxter 16               
     3) Meghan Dietter 14               4) Saige Grazia 15                
 23  Oak Ridge Racing-TN  'A'                                     
     1) Leah Chance 13                  2) Maddie Self 14                 
     3) Lauren Smallwood 15             4) Mariah Zawisza 13              
 24  Penfield Tc-Ny  'A'                                          
     1) Nialah Owens 13                 2) Alex Teglash 16                
     3) Natalie Hoppe 14                4) Victoria Fahrenholz 16         
     5) Capri Thomas 13                 6)                                
 25  Reservoir Tc-Md  'A'                                         
     1) Yaa Danso 14                    2) Daishea Williams 13            
     3) Amy Oliver 13                   4) Karli Smiraglia 14             
     5) Khristine Butler 13             6)                                
 26  Ridgefield Tc-Ct  'A'                                        
     1) Brooklyn MacKenzie 13           2) Amanda Berta 13                
     3) Molly Weeks 13                  4) Hannah Fleming 15              
     5) Sarah Mickool 14                6)                                
 27  Riverdale Baptist Tc-Md  'A'                                 
     1) Bryana Williams 14              2) Taylor Woods 16                
     3) Samaria Ward 16                 4) Zuwena Johnson 13              
     5) Kayla Tucker 15                 6)                                
 28  Sachem Ssc-Ny  'B'                                           
     1) Essence Sterling 13             2) Ashley Mercado 13              
     3) Allyson Figalora 13             4) Laurie Semetsis 13             
 29  Sacred Heart Acad Tc-Ny  'A'                                 
     1) Mary Kate Kenny 15              2) Erin Hegarty 14                
     3) Antonella Cotilletta 14         4) Rosalie Caracciolo 13          
     5) Paige Duca 15                   6)                                
 30  Snyder Tc-Nj  'A'                                            
     1) Jade Whyatt 13                  2) Essence Waiters 14             
     3) Christa Capers 14               4) Brenna Bethea 14               
     5) Not Yet Known                   6)                                
 31  Somers Tc-Ny  'A'                                            
     1) Tara Bergstrom 14               2) Cece Elmore 14                 
     3) Emily Polvere 14                4) Jackie Krueger 14              
     5) Danielle Muir 14                6)                                
 32  St. Dominic Acad Tc-Nj  'A'                                  
     1) Jessie Martinez 14              2) Cara Keating 14                
     3) Naima Gustafsson 14             4) Camille Bertholon 16           
 33  Staples Tc-Ct  'A'                                           
     1) Olivia Wiener 15                2) Emily Troelstra 13             
     3) Tyler Scanlin 14                4) Hannah Debalsi 16              
     5) Kelly Harris 13                 6)                                
 34  Sweet Home Tc-Ny  'A'                                        
     1) Rachel Rpberson 15              2) Terionna Ware 15               
     3) Kaila Frazier 14                4) Kennedy Lewandowski 13         
     5) Jenny DelSignore 13             6)                                
 35  TR East Tc-Nj  'A'                                           
     1) Karina Wolff 14                 2) Alexa Squirini 13              
     3) Ally Pruchnik 13                4) Sam Bombardiere 15             
 36  Union Catholic Tc-Nj  'A'                                    
     1) Imani Beauliere 14              2) Janelle Gibbs 15               
     3) Jordan Coverson 15              4) Asia Johnson 16                
     5) Bianca Greene 14                6)                                
 37  Ursuline School Tc-Ny  'A'                                   
     1) Siobhan Schenk 15               2) Bryhanna Dunbar 14             
     3) Liz Dougherty 14                4) Alexa Dilorio 15               
     5) Sinead Schenk 13                6)                                
 38  W Seneca Blue Ath-NY  'A'                                    
     1) Natalie Barrea 13               2) Brianna Collelo 13             
     3) Megan Weinreber 13              4) Kathleen Zimmer 13             
     5) Abigail Jankowski 14            6)                                
 39  Waterville Tc-Me  'A'                                        
     1) georgia bolduc 13               2) gabbie bridger 14              
     3) sarah shoulta 15                4) lydia roy 15                   
 40  Westwood Tc-Nj  'A'                                          
     1) Alexandra Cimino 13             2) Alesia Passaro 14              
     3) Emma Pranschke 15               4) Corinne Myers 14               
     5) Kim Oppenheim 13                6)                                
 
Event 84  Girls High Jump Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 12:30 PM
        Meet:  5-07.25  3/12/2012   Amy Collins, Wachusett,Holdn,MA            
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Tyler Bannister               15 Virginia Beach,             
  2  Nailah Braxton                13 Bay Shore, NY               
  3  Sarah Chmielewski             13 Wolverine Lake,             
  4  Ashley Coles                  14 Chesapeake, VA              
  5  Hannah Cook                   14 East Hampton, CT            
  6  Savanna Craib                 13 Boxborough, MA              
  7  Maude Croteau-Vaillancourt    17 Orford, QC                  
  8  Neve Devine                   15 Port Washington,            
  9  Ellen DiPietro                14 Marshfield, MA              
 10  Margaret Edwards              13 Raleigh, NC                 
 11  Geneviève Gagné             14 Québec, QC                 
 12  Mary Grace Gitz               13 Covington, LA               
 13  Becki Golia                   14 Hamden, CT                  
 14  Aviana Goode                  16 Bay Shore, NY               
 15  Emily Hagarty                 14 Bellmore, NY                
 16  Casey Harewood                14 King of Prussia,            
 17  Mylana Hearn                  13 Missouri City, T            
 18  Dana Husband                  13 Rome, NY                    
 19  Laura Janss                   13 Damascus, MD                
 20  Rachel Jantzi                 15 Brentwood, TN               
 21  T-Noocile Jean                15 Montreal, QC                
 22  Tiffany Jenkins               13 Central Falls, R            
 23  Natori Jones                  14 Bloomfield, CT              
 24  Izzy Laurel                   14 Mount Airy, MD              
 25  Julia Leonard                 15 Birmingham, AL              
 26  Shauntel Lucius               13 Newark, NJ                  
 27  Britany Maragh                15 Nanuet, NY                  
 28  Ianna McGregor                14 Paterson, NJ                
 29  Emily Miller                  14 Wernersville, PA            
 30  Alexandria Pendergrass        17 Holmdel, NJ                 
 31  Gustell Preston               13 Winston Salem, N            
 32  Carlie Queen                  17 Pleasant Hill, M            
 33  Samantha Saikalis             14 Waterford, MI               
 34  Erin Schaeffer                13 Norwich, CT                 
 35  Erica Silhan                  14 Bay Shore, NY               
 36  Oksana Sokolova               14 Matawan, NJ                 
 37  Shannon Taub                  15 Holland, PA                 
 38  Lashaunda Yates               13 Montreal, QC                
 
Event 86  Girls Pole Vault Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 10:00 AM
        Meet:  12-04  3/9/2012    Hannah Meador, Fluvanna Cty,Palm,VA          
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Madison Depner                13 Camp Hill, PA               
  2  Erin Drouillard               14 mecosta, MI                 
  3  Lindsey Folsom                13 ME, ME                      
  4  Amanda Gale                   13 Weston, FL                  
  5  Charlene Kearns               13 Caledonia, NY               
  6  Landon Kemp                   17 Greenville, MI              
  7  Alexandria LeRoux             14 Fruitport, MI               
  8  Breanna Manzolillo            14 Reading, PA                 
  9  Courtney McQuaide             14 PA, PA                      
 10  Jacqueline Meeks              14 Virginia Beach,             
 11  Dani Poletti                  14 Lancaster, PA               
 12  Marisa Robbins                13 Warwick, NY                 
 13  Lyndsi Ross-Trevor            14 Maplewood, NJ               
 14  Katlyn Rymarzow               15 Sparta, NJ                  
 15  Katherine Watts               13 Deep River, CT              
 16  McKenzie Wieber               14 Westphalia, MI              
 17  Amanda Young                  13 Red Lion, PA                
 
Event 88  Girls Long Jump Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 9:00 AM
        Meet:  19-02  3/11/2011   Shannen-Rose Forde, Dominion Chr,Marietta,GA 
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Shelby Allen                  14 Oak Park, MI                
  2  Maya Barroso                  14 Knoxville, TN               
  3  Jordan Bates                  13 Toronto, ON                 
  4  Shakinah Brooks               13 Raleigh, NC                 
  5  Emma Checovich                14 Hampton, NH                 
  6  Diamond Fair                  13 Bladensburg, MD             
  7  Kristen Fawole                13 Columbia, MD                
  8  Jeryne Fish                   15 Bowie, MD                   
  9  Kate Hall                     15 Casco, ME                   
 10  Jaidlin Hill                  14 Forestville, MD             
 11  Chancis Jones                 13 Chattanooga, TN             
 12  Natori Jones                  14 Bloomfield, CT              
 13  Kennedy King                  13 Hampton, VA                 
 14  Courtney Lawson               13 Richmond, VA                
 15  Kenyetta Louis                13 Greenbelt, MD               
 16  Jalilissa Marcus              13 brooklyn, NY                
 17  Hali McFadden                 13 Woodbridge, VA              
 18  Patty McHugh                  13 Waldwick, NJ                
 19  Najatee McNeil                13 Reisterstown, MD            
 20  Teena Mobley                  13 North Babylon, N            
 21  Miah Perch                    14 Charlottesville,            
 22  Julia Reeves                  16 Philadelphia, PA            
 23  Brielyn Rogers                13 Forestville, MD             
 24  Tatiyanna Sanders             14 Teaneck, NJ                 
 25  Justina Sanders-Schiffano     15 NY, NY                      
 26  Raven Stewart                 13 Guntersville, AL            
 27  Amy Taintor                   14 Storrs, CT                  
 28  Ama-Selina Tchume             14 Raleigh, NC                 
 29  Jayme Thomas                  14 Hampton, VA                 
 30  Danielle Wheatley             13 Forestville, MD             
 31  Lauren White                  16 Raleigh, NC                 
 32  Danielle Wright               13 Oxon Hill, MD               
 
Event 90  Girls Triple Jump Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 3:00 PM
        Meet:  38-06.25  3/11/2011   Brittany Owens, Boise, ID                 
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Shelby Allen                  14 Oak Park, MI                
  2  Jordan Bates                  13 Toronto, ON                 
  3  K'Lynn Beal                   15 NC, NC                      
  4  Kellie Bolduc                 15 Waterville, ME              
  5  Sadira Brown                  15 Amherst, NY                 
  6  Hannah Chapman                15 Andover, MA                 
  7  Alexa DiGregorio              14 NJ, NJ                      
  8  Kristen Fawole                13 Columbia, MD                
  9  Judeen Forth                  14 Brooklyn, NY                
 10  Mackenzie Gray                15 Byfield, MA                 
 11  Catherine Haut                14 Andover, MA                 
 12  Alexandra Heuer               14 barto, PA                   
 13  Bria Hill                     15 Columbia, MD                
 14  Alanna Hitscherich            14 Sparta, NJ                  
 15  Mallory Honan                 13 Rouses Point, NY            
 16  Deanna Johnson                13 Freehold, NJ                
 17  Chancis Jones                 13 Chattanooga, TN             
 18  Natori Jones                  14 Bloomfield, CT              
 19  Sunja Joseph                  14 NY, NY                      
 20  Wilvlyne Lauredent            14 Thiells, NY                 
 21  Courtney Lawson               13 Richmond, VA                
 22  Kenyetta Louis                13 Greenbelt, MD               
 23  India Lowe                    15 Mechanicsville,             
 24  Émanuelle Massé             15 Orford, QC                  
 25  Megan Meadow                  15 Brentwood, TN               
 26  Jermika Miller                13 Savage, MD                  
 27  Miah Perch                    14 Charlottesville,            
 28  Maya Ries                     16 Denver, CO                  
 29  Jeida Robertson               13 Gaithersburg, MD            
 30  Tatiyanna Sanders             14 Teaneck, NJ                 
 31  Nicolette Serratore           15 Chalfont, PA                
 32  Neena Sinnathurai             14 Montreal, QC                
 33  Raven Stewart                 13 Guntersville, AL            
 34  Jeonna Taylor                 14 Lorton, VA                  
 35  Madeline Zimmerman            13 Briarcliff Manor            
 
Event 92  Girls Shot Put Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 9:00 AM
        Meet:  43-00.50  3/9/2012    Adrienne Alexander, Bish Loughlin,Bn, NY  
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Mohogany Baker                14 Charlotte, NC               
  2  Samantha Blake                13 Windsor, CT                 
  3  Kamryn Brinson                16 Throw1deep, GA              
  4  Adriana Brown                 14 Indianapolis, IN            
  5  Irene Cedeno                  13 Hasbrouck Height            
  6  Monae Cooper                  16 Mount Vernon, NY            
  7  Sophia Fustos                 14 Hermitage, PA               
  8  Tianna Gillenwater            14 Mount Vernon, NY            
  9  Valerie Hinds                 15 Kingston, NY                
 10  Chinwe Igwe                   13 West Orange, NJ             
 11  Diamond Jackson               13 Farmingville, NY            
 12  Keziann Jones                 14 Brooklyn, NY                
 13  Casandra Kobelski             13 Andover, MA                 
 14  Amanda Marcelin               13 West Orange, NJ             
 15  Alysha Menzies                13 Garfield, NJ                
 16  Sarah Mitchell                13 Throw1deep, GA              
 17  Megan Mounts                  14 Walkersville, MD            
 18  Ashley Muschiatti             14 Newark, DE                  
 19  Laura Oh                      13 Oradell, NJ                 
 20  Andrea Olsen                  14 Norfolk, MA                 
 21  Egypt Parker                  16 Bronx, NY                   
 22  Rachel Peterson               13 Glastonbury, CT             
 23  Celeste Pipia                 14 Floral Park, NY             
 24  Zakiya Rashid                 15 Norfolk, VA                 
 25  Tia Robinson                  13 Amherst, NY                 
 26  Brittany Sepe                 13 Farmingville, NY            
 27  Bailey Simmons                14 Montgomery, AL              
 28  Essence Underwood             13 Newark, NJ                  
 29  Andrea Vahoua                 14 Throw1Deep, GA              
 
Event 94  Girls Weight Throw Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 3:00 PM
        Meet:  49-01.75  3/11/2011   Torie Owers, Athens Acad, Athens, GA      
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Antori Abraham                13 Mount Vernon, NY            
  2  Christine Agoris              14 MD, MD                      
  3  Alexandrea Amazan             16 Mount Vernon, NY            
  4  Gloria Bauman                 14 Hempstead, NY               
  5  Sochima Bishop                15 Mount Vernon, NY            
  6  Kamryn Brinson                16 Throw1deep, GA              
  7  Adriana Brown                 14 Indianapolis, IN            
  8  Katlyn Cassidy                13 Grahamsville, NY            
  9  Cydnee Collins-Luther         15 Throw1deep, GA              
 10  Sarah Coney                   13 Grahamsville, NY            
 11  Mareena DiMilia               13 Grahamsville, NY            
 12  Ariane Dubois                 14 Orford, QC                  
 13  Faith Estelle                 15 Bloomfield, CT              
 14  Zoe Fowler                    14 NY, NY                      
 15  Tianna Gillenwater            14 Mount Vernon, NY            
 16  Josie Hardin                  13 Throw1deep, GA              
 17  Jaliyah Henry                 14 Mount Vernon, NY            
 18  Jessica Jeffrey               16 Mount Vernon, NY            
 19  Taylor Kern                   13 Farmingville, NY            
 20  Kristina King                 13 Mount Vernon, NY            
 21  Mariah Mays                   15 Rome, NY                    
 22  Elaine Minew                  14 Staten Island, N            
 23  Sarah Mitchell                13 Throw1deep, GA              
 24  Megan Mounts                  14 Walkersville, MD            
 25  Judae Norwood                 14 Mount Vernon, NY            
 26  Venetcia Ortiz                13 Central Falls, R            
 27  Meghan Porr                   13 Massapequa, NY              
 28  Alleah Red                    13 Bloomfield, CT              
 29  Olivia Reeves                 16 Throw1deep, GA              
 30  Olivia Seifert                16 Rockville Centre            
 31  Brittany Sepe                 13 Farmingville, NY            
 32  Bailey Simmons                14 Montgomery, AL              
 33  Shannon Smith                 13 Grahamsville, NY            
 34  Victoria Taibe                13 Briarwood, NY               
 35  Elizabeth Tevnan              14 South Weymouth,             
 36  Andrea Vahoua                 14 Throw1Deep, GA              
 
Event 54  Girls 1 Mile Run Junior HS
===============================================================================
Sunday 3/10/2013 - 8:30 AM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Meghan Becerra                17 LA, LA                      
  2  Mia Bolton                    17 Baldwinsville, N            
  3  Randi Burr                    18 Westerly, RI                
  4  Reilly Caldwell               17 Middletown, MD              
  5  Derra Cheatham                17 Southfield, MI              
  6  Keellyn Cummings              18 Saratoga Springs            
  7  Aislinn Devlin                17 Downingtown, PA             
  8  Ailish Durcan                 17 Pearl River, NY             
  9  Kaitlyn Harding               17 Orangeburg, NY              
 10  Michaela Jones                18 North Andover, M            
 11  Alexa King                    17 Waxhaw, NC                  
 12  Jessica Lawson                17 Addison, NY                 
 13  Holman Maeve                  17 Corning, NY                 
 14  Shalah Means                  18 Brooklyn, NY                
 15  Anna Grace Morgan             17 Birmingham, AL              
 16  Madisyn Peeples               17 Bowling Green, K            
 17  Mariellen Penzer              17 Saratoga Springs            
 18  Cristen Ryan                  17 Pearl River, NY             
 19  Vanessa Saiboo                17 Jersey City, NJ             
 20  Lexi Sciortino                17 Niskayuna, NY               
 21  Kadreya Simeon                18 Bronx, NY                   
 22  Caroline Starace              18 Saratoga Springs            
 23  Sydney Steely                 18 Hoover, AL                  
 24  Zhaneia Thybulle              18 Brooklyn, NY                
 25  Mackenzie Tubbs               17 Elmira, NY                  
 26  Carly Vetter                  18 Saratoga Springs            
 27  Samantha Vetter               18 Saratoga Springs            
 28  Cristal Vilasola              18 Holmdel, NJ                 
 29  Erica Wasserbach              17 Niskayuna, NY               
 30  Lillyana Yebra                17 Sioux City, IA              
 
Event 1  Boys 60 Meter Dash Prelims
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 9:10 AM
      Armory:   6.64  3/14/2008   Deangelo Cherry, MttZion, Jonesboro, GA      
  Natl, Meet:   6.57  3/14/1998   Casey Combest, Owensboro, KY                 
    Freshman:   6.78  3/10/2001   Jerald Watson, Cent Cath, MorganCityLA       
   Sophomore:   6.67  2/16/2007   Jeremy Rankin, Overland, Aurora, CO          
      Junior:   6.64  1/12/2008   Jeremy Rankin, Overland, Aurora, CO          
      Senior:   6.57  3/14/1999   Casey Combest, Owensboro, KY                 
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Tawfiq Abdul-Karim            13 Washington, DC              
  2  Bolade Ajomale                13 Toronto, ON                 
  3  Davon Anderson                14 Ladson, SC                  
  4  Duan Asemota                  14 Pickering, ON               
  5  Teyland Avery                 13 Grand Rapids, MI            
  6  Deion Barker                  13 Toronto, ON                 
  7  Samuel Beal                   15 Grand Rapids, MI            
  8  Christopher Belcher           13 West Sayville, N            
  9  Jeryl Brazil                  13 Independence, LA            
 10  Jaiden Brown                  13 Pickering, ON               
 11  Derris Cleaver                15 belleville, MI              
 12  Harold Cooper                 14 New Haven, CT               
 13  Stevens Dorcelus              14 montreal, QC                
 14  Andre Ford                    13 Brampton, ON                
 15  Quaysie Gordon-Maule          14 Montreal, QC                
 16  Cameron Gray                  14 Monroeville, PA             
 17  Scott Hammond                 13 Frankfort, IL               
 18  Darryl Haraway                15 Hyattsville, MD             
 19  Jeremy Harden                 13 Evans, GA                   
 20  Dominique Irons               13 Lawnside, NJ                
 21  Gevon Jones                   13 Auburn, AL                  
 22  Tyrell Jones                  13 Pittsburgh, PA              
 23  Nathan Kyeame                 14 Markham, ON                 
 24  Vince Lowe                    14 Chesapeake, VA              
 25  Niager Mathis                 13 Philadelphia, PA            
 26  Cody Minnig                   13 Levittown, PA               
 27  Donald Molton                 13 Chula Vista, CA             
 28  Matt Moore                    13 Oak Ridge, TN               
 29  Mitchell O'Donnell            13 Kitchener, ON               
 30  Brandon Polk                  15 Ashburn, VA                 
 31  Dante' Price                  13 Harpers Ferry, W            
 32  Devin Putmon                  13 Atlanta, GA                 
 33  Riak Reese                    13 Gahanna, OH                 
 34  Malik Roberson                15 Gardena, CA                 
 35  Brian Smith                   13 Rochester, NY               
 36  Sirkeith Stanford             13 Atlanta, GA                 
 37  Denzel Tomaszewski            13 Wells, ME                   
 38  Darius Watkins                14 Grovetown, GA               
 39  Tyler Whitmore                15 Willow Grove, PA            
 40  Mustaqeem Williams            14 Woodbridge, VA              
 41  Anthony Young                 13 Lakewood, OH                
 
Event 3  Boys 200 Meter Dash Prelims
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 6:20 PM
        Meet:  21.07  3/11/2012   Aldrich Bailey, Timbrvw,Arlington,TX         
   NSIC Meet:  20.69  3/14/2004   Xavier Carter, Palm Bay, Melboure, FL        
    Freshman:  21.95  3/11/2001   Michael Grant, S. Gwinnett SnellvilleGA      
Natl, Armory:  20.69  3/14/2004   Xavier Carter, Palm Bay,Melbourne,FL         
   Sophomore:  21.62  1/13/2007   Rynell Parson, Stevens,San Antonio,TX        
      Junior:  21.02  3/11/2001   Brendan Christian, Reagan, Austin, TX        
      Senior:  20.69  3/14/2004   Xavier Carter, Palm Bay, Melbourne, FL       
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Dillando Allotey              13 Pickering, ON               
  2  Davon Anderson                14 Ladson, SC                  
  3  Bryan Arthur                  13 Huntsville, AL              
  4  Deion Barker                  13 Toronto, ON                 
  5  Ian Barrett                   14 Newport News, VA            
  6  Shakoy Burton                 13 Middletown, NY              
  7  Joseph Carter                 14 Ledyard, CT                 
  8  Lukas Chaya                   13 New York, NY                
  9  Michael Cherry                13 Chesapeake, VA              
 10  Dorian Claggett               13 Baltimore, MD               
 11  AJ Dawson                     14 Absecon, NJ                 
 12  Jared Delane                  13 West Hartford, C            
 13  Bernard Freeman               13 Knightdale, NC              
 14  Nate Gainey                   13 Ellicott City, M            
 15  Raul Green                    13 Sparta, NJ                  
 16  Austin Gunter                 13 Long Beach, CA              
 17  Darryl Haraway                15 Hyattsville, MD             
 18  Donmanique Hardy              13 Lawrenceville, V            
 19  Collin Heard                  13 Dallas, TX                  
 20  Greg Henderson                13 Woodbridge, VA              
 21  Romero Hines                  13 Portsmouth, VA              
 22  Kimani Hoffman                14 Knightdale, NC              
 23  Xavier Jones                  13 Greensboro, NC              
 24  Tyroy Lawson                  13 Brooklyn, NY                
 25  Ryan Lucken                   13 Newton, MA                  
 26  Cameron Luper                 13 Auburn, AL                  
 27  Brandon Mclean                13 Erwin, NC                   
 28  Alexander Mead                13 Aurora, CO                  
 29  Mario Murray                  14 MD, MD                      
 30  Carnell Noble                 15 Rochester, NY               
 31  Dante' Price                  13 Harpers Ferry, W            
 32  Devin Putmon                  13 Atlanta, GA                 
 33  Riak Reese                    13 Gahanna, OH                 
 34  Levar Sealey                  14 Bronx, NY                   
 35  Brian Smith                   13 Rochester, NY               
 36  Laray Smith                   13 Jersey City, NJ             
 37  Josh Washington               13 Woodbridge, VA              
 38  Ceolamar Ways                 13 Jacksonville, FL            
 39  Tyler Whitmore                15 Willow Grove, PA            
 40  Kendal Williams               14 Jacksonville, FL            
 41  Anthony Young                 13 Lakewood, OH                
 
Event 5  Boys 400 Meter Run Prelims
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 3:55 PM
    National:  45.92  2/21/2004   Elzie Coleman, Newburgh, NY                  
        Meet:  46.57  3/11/2012   Najee Glass, St Peters,Jers Cty,NJ           
   NSIC Meet:  46.12  3/14/2004   Elzie Coleman, Newburgh, NY                  
      Armory:  46.12  3/14/2004   Elzie Coleman, Newburgh, NY                  
    Freshman:  48.76  1985        William Reed, Central, Philadelphia,PA       
   Sophomore:  46.84  2/22/1986   William Reed, Central, Phildephia, PA        
      Junior:  46.88  3/11/2012   Michael Cherry, Osc SmithChspk,VA            
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Justin Alleyne                13 New Rochelle, NY            
  2  Chinedu Amonu                 13 Ewing, NJ                   
  3  Bryan Arthur                  13 Huntsville, AL              
  4  Rai Benjamin                  15 Mount Vernon, NY            
  5  Jimmy Brooks                  13 West Lawn, PA               
  6  Lamar Bruton                  13 Wilmington, DE              
  7  Michael Cherry                13 Chesapeake, VA              
  8  Dorian Claggett               13 Baltimore, MD               
  9  Zyaire Clemes                 14 Hamilton, NJ                
 10  Josiah Elliott                13 Winston-Salem, N            
 11  Theodore Foster               13 Brielle, NJ                 
 12  Nate Gainey                   13 Ellicott City, M            
 13  Kiambu Gall                   15 brooklyn, NY                
 14  William Gibson                13 Pennington, NJ              
 15  Phillip Gomez                 13 Glen Ridge, NJ              
 16  Jermaine Griffith             13 Hamilton, NJ                
 17  Marquavious Johnson           14 Knightdale, NC              
 18  Xavier Jones                  13 Greensboro, NC              
 19  Henry Kiedy                   14 knightdale, NC              
 20  Michael Kokal                 14 Midlothian, VA              
 21  Ryan Lucken                   13 Newton, MA                  
 22  Niager Mathis                 13 Philadelphia, PA            
 23  Ricky Morgan                  14 Woodbridge, VA              
 24  Ayo Obadare                   13 West Hempstead,             
 25  Naija Omari                   14 South Orange, NJ            
 26  Teague Peck                   13 Manassas, VA                
 27  Maury Sall                    14 Owings Mills, MD            
 28  Laray Smith                   13 Jersey City, NJ             
 29  Brian Sommers                 13 Acton, MA                   
 30  Finis Stribling               14 Nashville, TN               
 31  Alex Tourigny-Plante          14 Québec, QC                 
 32  Zane Vanderberg               14 Boulder, CO                 
 33  Josh Wallin                   13 Boise, ID                   
 34  Eric Ways                     14 Woodberry Forest            
 35  Colin Winslow                 15 Delanco, NJ                 
 
Event 7  Boys 800 Meter Run
===============================================================================
Sunday 3/10/2013 - 10:25 AM
        Meet:  1:49.94  3/11/2012   Ben Malone, Pasc Val,Hillsdale,NJ          
   NSIC Meet:  1:49.21  3/15/2009   Robby Andrews, Manalapan, NJ               
    Freshman:  1:55.45  4/9/2005    Andrew Perkins, Watertown, WI              
Natl, Armory:  1:49.21  3/15/2009   Robby Andrews, Manalapan, NJ               
   Sophomore:  1:51.11  3/13/1994   Michael Granville, Bell Gardens, CA        
      Junior:  1:49.94  3/11/2012   Ben Malone, Pasc Val,Hillsdale,NJ          
      Senior:  1:49.21  3/15/2009   Robby Andrews, Manalapan, NJ               
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Payton Ballard                13 Birmingham, AL              
  2  James Buser                   14 Mahwah, NJ                  
  3  Alex Bussière                13 Québec, QC                 
  4  Griffin Carmichael            13 Mechanicsville,             
  5  isaac clark                   13 Pleasantville, N            
  6  jacob clark                   13 Pleasantville, N            
  7  Bill Dolan                    14 Mullica Hill, NJ            
  8  Zachery Emrich                14 North Kingstown,            
  9  Sidgie Greene                 13 Brooklyn, NY                
 10  Chase Heiner                  14 VA, VA                      
 11  Chris Ibarra                  13 Atlanta, TX                 
 12  Tretez's Kinnaird             13 Louisville, KY              
 13  Joseph Logue                  14 Perkasie, PA                
 14  Ben Malone                    13 River Vale, NJ              
 15  Derrell Manhertz              13 Woolwich Twp., N            
 16  Chris Marco                   13 Toms River, NJ              
 17  Cory McCarty                  13 Elmira, NY                  
 18  Gabe Montague                 14 Newton, MA                  
 19  Patrick Rooney                13 Central Valley,             
 20  Jackson Sagers                13 Kaysville, UT               
 21  Brian Steck                   13 Gladstone, NJ               
 22  Jordon Wallin                 14 Boise, ID                   
 23  Jeffrey Wiseman               14 Holland, PA                 
 
Event 9  Boys 1 Mile Run
===============================================================================
Sunday 3/10/2013 - 11:33 AM
        Meet:  4:05.50  3/14/2010   Alex Hatz, Fay-Manlius, Manlius, NY        
    Freshman:  4:15.43  1/10/2009   Lukas Verzbicas, Linc-Way,New Lenox,IL     
Natl, Armory:  3:59.86  1/20/2001   Alan Webb, South Lakes, Reston, VA         
   Sophomore:  4:09.82  3/9/1997    Andy Powell, Oliver AmesN Easton, MA       
      Junior:  4:02.21  1/21/2012   Edward Cheserek, St Benedict's, Newark,NJ  
      Senior:  3:59.86  1/20/2001   Alan Webb, South Lakes, Reston, VA         
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Christian Alvarado            14 Fairfield, CT               
  2  Elijah Armstrong              15 Pocatello, ID               
  3  Scott Buttinger               13 Kitchener, ON               
  4  Edward Cheserek               13 Newark, NJ                  
  5  Vincent Ciattei               13 Baltimore, MD               
  6  James Dickinson               13 Northport, NY               
  7  Matt Dorsey                   13 Indianapolis, IN            
  8  Trevor Gilley                 13 Fort Worth, TX              
  9  Jon Harper                    13 Fort Wayne, IN              
 10  Eric Holt                     13 carmel, NY                  
 11  Jack Huemmler                 13 Wallingford, PA             
 12  Sam Klockenkemper             13 Nashville, TN               
 13  Chris Marco                   13 Toms River, NJ              
 14  Logan Miller                  13 Chantilly, VA               
 15  Connor Mora                   13 Cedar Springs, M            
 16  Kris Moran                    13 North Babylon, N            
 17  Rob Napolitano                13 Brick, NJ                   
 18  Michael O'Donnell             13 MA, MA                      
 19  Keith Pease                   13 Rochester, NY               
 20  James Randon                  13 New Canaan, CT              
 21  Ben Ritz                      13 Fort Washington,            
 22  Stephen Shine                 13 Briarcliff Manor            
 23  Ryan Thomas                   14 Charlottesville,            
 24  Ryan Udvadia                  14 Shoreham, NY                
 25  Henry Wynne                   13 Westport, CT                
 
Event 11  Boys 2 Mile Run
===============================================================================
Sunday 3/10/2013 - 9:55 AM
    National:  8:40.00                                                         
        Meet:  8:40.70  3/13/2011   Lukas Verzbicas, Sandburg, Orland Park,IL  
      Armory:  8:40.70                                                         
    Freshman:  8:57.55  3/15/2009   Lukas Verzbicas, Linc-Way,New Lenox,IL     
Natl, Armory:  8:39.15  2/16/2013   Edward Cheserek, St.Benedict's,Newark,NJ   
   Sophomore:  8:42.66  3/13/2011   Edward Cheserek, St.Benedict's,Newark,NJ   
      Junior:  8:43.16  1/14/2012   Edward Cheserek, St.Benedict's,Newark,NJ   
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Bakri Abushouk                13 Cary, NC                    
  2  Josef Andrews                    Bethel, ME                  
  3  Brock Baker                   13 Murfreesboro, TN            
  4  Edward Cheserek               13 Newark, NJ                  
  5  Louis Colson                  14 Alexandria, VA              
  6  Jonathan Colwell              13 Centre Hall, PA             
  7  Charles Cooper                14 Montreal, QC                
  8  Craig Corti                   15 stockholm, NJ               
  9  Trevor Crawley                13 Cumberland, RI              
 10  Brayden Cromar                13 Kaysville, UT               
 11  Dan Curts                     14 Ellsworth, ME               
 12  Jimmy Daniels                 13 Somerdale, NJ               
 13  Brent Demarest                14 Charleston, SC              
 14  Daniel Grosvenor              13 Burlington, VT              
 15  Sabastion Hanson              13 Pleasant Valley,            
 16  Julian Heninger               13 Lake Oswego, OR             
 17  Bradley Heuer                 13 Herndon, VA                 
 18  Tanner Hinkle                 13 Mason, MI                   
 19  Eric Holt                     13 carmel, NY                  
 20  Joe Klecker                   15 MN, MN                      
 21  Colin Martin                  14 Pittsburgh, PA              
 22  Ethan Martin                  14 Pittsburgh, PA              
 23  Sean McGorty                  13 Fairfax, VA                 
 24  Philip Messina                13 Toronto, ON                 
 25  James Milton                  13 Kitchener, ON               
 26  Kris Moran                    13 North Babylon, N            
 27  Daniel Navarro                14 Kennesaw, GA                
 28  Thomas O'Neill                14 Middletown, NJ              
 29  Garrett O'Toole               14 Weston, MA                  
 30  Nolan Parsley                 13 Weymouth, MA                
 31  Malcolm Plunkett              13 Burlington, VT              
 32  James Randon                  13 New Canaan, CT              
 33  William Roberson              14 Raleigh, NC                 
 34  Brendan Shearn                13 Frackville, PA              
 35  Stephen Shine                 13 Briarcliff Manor            
 36  Austin Sprague                14 Atlanta, GA                 
 37  Aaron Templeton               14 Knoxville, TN               
 38  Nicholas Tuck                 13 Burke, VA                   
 
Event 13  Boys 5000 Meter Run
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 7:00 PM
        Meet:  14:06.78  3/11/2011   Lukas Verzbicas, Sandburg,Orland Park, IL 
    Freshman:  14:18.42  3/13/2009   Lukas Verzbicas, Linc-Way,New Lenox,IL    
Natl, Armory:  13:57.04  2/11/2012   Edward Cheserek, St Benedict's, Newark,NJ 
   Sophomore:  15:10.38  3/10/2006   Brandon Jarrett, Irvington, NJ            
      Junior:  13:57.04  2/11/2012   Edward Cheserek, St Benedict's,Newark, NJ 
      Senior:  14:06.78  3/11/2011   Lukas Verzbicas, Sandburg,Orland Park, IL 
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Elijah Armstrong              15 Pocatello, ID               
  2  Jack Baisley                  13 Holmdel, NJ                 
  3  Alex Campanella                  Glen Spey, NY               
  4  Edward Cheserek               13 Newark, NJ                  
  5  Brian Cook                    14 Pearl River, NY             
  6  Estevan De La Rosa            14 Arcadia, CA                 
  7  Ben Decker                    14 Yarmouth, ME                
  8  Ramon Fantuzzi                13 Paterson, NJ                
  9  Jake Feinstein                13 Sandy Hook, CT              
 10  Stephen Garrett               15 newark, DE                  
 11  Josiah Hanko                  14 Montville, NJ               
 12  Matt Herzig                   13 Weston, MA                  
 13  Trevor Hopper                 14 Ridgefield, CT              
 14  Preston Johnson               13 Kaysville, UT               
 15  Matthew Jorgensen             13 Pawling, NY                 
 16  John Knox                     13 Gloversville, NY            
 17  Steven Maine                  14 Blackwood, NJ               
 18  Liam Meirow                   14 CO, CO                      
 19  Mahmoud Moussaka              14 Arcadia, CA                 
 20  Max Norris                    13 Rosemont, PA                
 21  Kyle Polman                   13 Independence, OH            
 22  Victor Ricci                  13 Wakefield, RI               
 23  John Rice                     15 New York, NY                
 24  William Roberson              14 Raleigh, NC                 
 25  Brendan Shearn                13 Frackville, PA              
 26  Conner Sheryak                13 Louisville, KY              
 27  Trevor Sleight                13 Asheville, NC               
 28  Nate Sullivan                 13 Southlake, TX               
 29  Andrew Tario                  13 West Sand Lake,             
 30  Dylan Tarpey                  14 Freehold, NJ                
 31  Michael Wegner                15 Pikesville, MD              
 
Event 15  Boys 60 Meter Hurdles Prelims
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 10:10 AM
    National:   7.57  2/26/2012   Donovan Robertson, Berea, OH                 
        Meet:   7.60  3/15/2009   Wayne Davis, Southeast,Raleigh,NC            
      Armory:   7.70  3/11/2012   Donovan Robertson, Berea, OH                 
    Freshman:   8.03  2/16/2002   Lataero Mitchell, Wayne, Huber Hts, OH       
   Sophomore:   7.83  3/11/2007   Wayne Davis, Southeast, Raleigh, NC          
      Junior:   7.62  3/16/2008   Wayne Davis, Southeast, Raleigh,NC           
      Senior:   7.57  2/26/2012   Donovan Robertson, Berea, OH                 
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Obafemi Animashaun            14 Union, NJ                   
  2  Freddie Crittenden            13 Utica, MI                   
  3  Maurice Dix                   13 Ft Lauderdale, F            
  4  Charlie Forbes                13 Birmingham, AL              
  5  Charles Graham                15 Hampton, VA                 
  6  Christopher Green             13 Kitchener, ON               
  7  Jay Hebert                    14 Ticonderoga, NY             
  8  Marlon Humphrey               14 Hoover, AL                  
  9  Rodney Johnson                13 Norfolk, VA                 
 10  Thomas Jones                  13 Burlington, NC              
 11  Austin Loewen                 13 Williamston, MI             
 12  Jordan Martin                 13 Forestville, MD             
 13  Isaiah Moore                  14 Burlingtin, NC              
 14  Jung Park                     13 Newton, MA                  
 15  Lloyd Sicard                  13 Gardena, CA                 
 16  Aaron Simpson                 13 Chesapeake, VA              
 17  Terrell Singleton             13 Kennesaw, GA                
 18  Jay Stone                     14 York, PA                    
 19  Randall Wall                  13 Jersey City, NJ             
 20  Wellington Zaza               13 Glen Mills, PA              
 
Event 23  Boys 4x1 Mile Relay
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 1:05 PM
Ntl,Meet,Arm:  17:20.20  3/10/2012   Chariho, Wood River Jct, RI               
                         D. Kilcoyne, Kelley, J. Kilcoyne, Marsella        
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Arcadia Tc-Ca  'B'                                           
     1) Phillip Rocha 16                2) Mahmoud Moussaka 14            
     3) Jarrick Winslow 14              4) Estevan De La Rosa 14          
  2  Atlee Tc-Va  'A'                                             
     1) Nathaniel Hall 14               2) Griffin Carmichael 13          
     3) Percy Fields 15                 4) Matthew Peery 13               
     5) Bismillah Alidost 13            6)                                
  3  Bishop Hendricken Tc-Ri  'A'                                 
     1) Connor Doyle 13                 2) Colin Tierney 14               
     3) Tyler Henseler 13               4) Alex Doherty 13                
     5) Greg Beaudette 13               6)                                
  4  Blacksburg Tc-Va  'A'                                        
     1) Matthew Borny 13                2) Michael Carter 14              
     3) Luke Phillips 13                4) Nick Link 13                   
     5) Noah Combs 15                   6)                                
  5  Brentwood Tc-Tn  'A'                                         
     1) Aaron Thomas 14                 2) Alec Thomas 14                 
     3) Taylor Caldwell 14              4) Coleman Churitch 14            
     5) Ryan Lee 16                     6)                                
  6  Brothers Tc-Nj  'A'                                          
     1) Jack Boyle 13                   2) Billy Bragg 13                 
     3) Aaron Liberatore 13             4) Tommy Rooney 14                
  7  Brothers Tc-Nj  'B'                                          
     1) Fran Bogan 14                   2) Michael McClemens 14           
     3) Blaise Ferro 16                 4) Michael Cassidy 14             
  8  Calhoun Tc-Ny  'B'                                           
     1) Abe Lahood 13                   2) Zach Toner 13                  
     3) Chris Landi 13                  4) Jack Curran 13                 
  9  Cardinal O'Hara T+F Club-  'A'                               
     1) Kevin James 15                  2) Dan Savage 13                  
     3) Ernie Pitone 13                 4) Jim Belfatto 14                
     5) Chris Pastore 13                6)                                
 10  Comet Tc-Ny  'A'                                             
     1) Brennan Root 13                 2) Mikey Schantz 13               
     3) Mickey Burke 14                 4) Pat Shenal 13                  
 11  Corning Tc-Ny  'A'                                           
     1) John McCarthy 14                2) Thomas Moshier 14              
     3) Stephen Rossettie 13            4) Samuel Chauvin 14              
 12  Council Rock North Tc-Pa  'A'                                
     1) Mac Emery 13                    2) Ross Wilson 14                 
     3) Rob Simmons 14                  4) James Zingarini 13             
 13  Davis Tc-Ut  'A'                                             
     1) Brayden Cromar 13               2) Alex Hedquist 13               
     3) Skylar Williams 14              4) Jackson Sagers 13              
     5) Preston Johnson 13              6)                                
 14  Don Bosco Prep Tc-Nj  'A'                                    
     1) Kyle Levermore 14               2) Michael Higgins 14             
     3) Michael Flanagan 13             4) Robert Townsend 14             
     5) Schan Lartigue 14               6)                                
 15  Haddonfield RC  'A'                                          
     1) Greg Halla 13                   2) Sam Ottenberg 13               
     3) Alex Gigliotti 14               4) John Greenberg 14              
     5) Patrick Shea 14                 6)                                
 16  Holmdel Tc-Nj  'A'                                           
     1) Jack Baisley 13                 2) Dan Barlev 14                  
     3) Nick DeMaio 15                  4) Eric Williams 13               
     5) Andrew Tsai 13                  6)                                
 17  Kinetic Rc-Ny  'A'                                           
     1) Travis Briggs 13                2) Jay Navin 14                   
     3) Evan Quinones 13                4) Joe Verro 14                   
     5) Gavin Gaynor 16                 6)                                
 18  Kinetic Rc-Ny  'B'                                           
     1) Brent Freestone 14              2) Gavin Gaynor 16                
     3) Aidan Tooker 16                 4) Ethan North 16                 
     5) Joe Verro 14                    6)                                
 19  Kingsway Tc-Nj  'A'                                          
     1) Noah Culbreath 15               2) Ryan Magnus 13                 
     3) Jay Wunnava 13                  4) Myles Boerlin 15               
     5) Derrell Manhertz 13             6)                                
 20  Lowell Tc-Ma  'A'                                            
     1) Johnny Abraham 14               2) Randy Nong 14                  
     3) Michael Kalenoski 13            4) Patrick Coppinger 13           
     5) Andrew Whitney 14               6)                                
 21  Malone Tc-Ny  'A'                                            
     1) Conor Gordon 13                 2) Corey Lamere 13                
     3) Morgan Marlow 13                4) Rourk Marlow 13                
 22  Middlesex School Tc-Ma  'A'                                  
     1) Peter Howe 14                   2) garrett otoole 14              
     3) james randon 13                 4) nicholas stewart 13            
 23  Northport Hs-Boys  'A'                                       
     1) Mikey Branigan 15               2) Tim McGowan 14                 
     3) Chris Odin 13                   4) David Hatch 13                 
     5) James Dickinson 13              6)                                
 24  Old Bridge Tc-Nj  'A'                                        
     1) Taylor Casserly 13              2) Nick Price 13                  
     3) Andrew Gill 13                  4) Sam Habib 13                   
 25  Ridgefield Tc-Ct  'A'                                        
     1) William Bordash 14              2) Tom Guillaume 14               
     3) Trevor Hopper 14                4) Kristian Sogaard 15            
     5) McCall Keller 13                6)                                
 26  Ridgewood Tc-Nj  'A'                                         
     1) Nick Salamone 13                2) Storm Dublirer 13              
     3) Bryan Clarendon 14              4) David Frering 14               
     5) Luke Dublirer 14                6)                                
 27  Riverside Runners-NY  'A'                                    
     1) Liam Buckley 14                 2) Ty Buckley 13                  
     3) Jack Farley 15                  4) Marco Pompilj 15               
     5) J.P. Meredith 13                6)                                
 28  Severna Park Tc-Md  'A'                                      
     1) Rhys Burgett 14                 2) Sam Pershall 13                
     3) Jimmy Shipley 13                4) Ryan Forsyth 14                
     5) Dillon Cooley 14                6)                                
 29  Spirit of Pre  'A'                                           
     1) Dylan Jennings 13               2) Andrew Kitto 13                
     3) Anthony Lamus 13                4) Grant Praschan 13              
     5) Kevin Hall 15                   6)                                
 30  Staples Tc-Ct  'B'                                           
     1) Walker Marsh 13                 2) Patrick Nolan 13               
     3) Peter Elkind 14                 4) Henry Wynne 13                 
     5) Oliver Hickson 15               6)                                
 31  Syosset Tc-Ny-Boys  'A'                                      
     1) Ryan Depinto 14                 2) Dale Mittleman 14              
     3) Simon Nwana 14                  4) Jake Schlessinger 13           
     5) Alex Bertrand 13                6)                                
 32  Wallkill Valley Tc-Nj  'A'                                   
     1) Louis Bustamante 14             2) Ryan Chiesa 13                 
     3) Craig Corti 15                  4) James Corti 13                 
     5) Not Yet Known                   6)                                
 33  Warrior TC  'A'                                              
     1) AJ Chaborek 13                  2) Reiny Barchet 14               
     3) Seamus Collins 14               4) Tony Russell 14                
 34  Warrior TC  'B'                                              
     1) Robert Miller 13                2) Kevin Moy 14                   
     3) Eric Stratman 14                4) Steven Thompson 14             
     5) Bobby Rimkis 13                 6)                                
 35  Wwtc-Nj  'A'                                                 
     1) Andrew Shaw 14                  2) Luke Kessler 14                
     3) Owen Long 16                    4) Luke Petela 15                 
     5) John MacMinn 13                 6)                                
 36  Xavier Tc-Ct  'A'                                            
     1) Mitchell Brown 13               2) Sabastion Hererra 13           
     3) Zachary Williams 14             4) Peter Strom 13                 
 37  Xbc TC  'A'                                                  
     1) Ryan McGorty 15                 2) Faris Sakallah 13              
     3) Logan Miller 13                 4) Sean McGorty 13                
     5) Joshua Parshall 13              6)                                
 
Event 17  Boys 4x200 Meter Relay Prelims
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 11:55 AM
        Meet:  1:27.91  3/14/2009   New Bern, New Bern, NC                     
                        F. Greene, D. Styron, Ant. Hendrix, And. Hendrix  
   NSIC Meet:  1:26.09  3/13/2005   Poly, Long Beach, CA                       
                        I. Green, V. Joseph, T. Patterson, B. Nellum      
Natl, Armory:  1:26.09  3/13/2005   Poly, Long Beach, CA                       
                        I. Green, V. Joseph, T. Patterson, B. Nellum      
     School                                                                 
===============================================================================
  1  202 Boyz-DC  'A'                                             
     1) Michael Smith 13                2) Malonta Patterson 14           
     3) Patrick Witherspoon 13          4) Jamaal Montgomery 13           
  2  Acton-Boxborough Tc-Ma  'A'                                  
     1) William Tejeda 14               2) Andrew Doelp 13                
     3) Nick Usoff 13                   4) Brian Sommers 13               
  3  Auburn Tc-Al  'A'                                            
     1) Cameron Luper 13                2) Laquavious Hunt 16             
     3) Jaquavious Hunt 16              4) Gevon Jones 13                 
  4  Austintown Fitch Tc-Oh  'A'                                  
     1) Harrington Joe 15               2) Bowlen Nathan 14               
     3) Rob Venters 13                  4) Gibson Gary 14                 
     5) Ty'Reese Anderson 13            6)                                
  5  Black Diamond Tc-Ny  'B'                                     
     1) Cherron Royal 13                2) Calvin Aristide 13             
     3) Paul Jean 13                    4) Bradley Atkins 13              
  6  Boys and Girls Tc-Ny  'A'                                    
     1) Anderson Denner 13              2) Malik Joseph 13                
     3) Jashane Morrison 13             4) Michael Moore 14               
     5) Richard Rose 15                 6)                                
  7  Cambridge Tc-Ma  'A'                                         
     1) Deshaun Velez 14                2) Alexander Kirby 13             
     3) Joseph Kozlowski 14             4) Anderson Shaquel 14            
  8  Cardinal Hayes Tc-Ny  'A'                                    
     1) Patrick Heumengni 13            2) Tenkorang Darko 13             
     3) Robert Harris 13                4) Ricardo Reid 14                
     5) Riwan Pelissier 13              6)                                
  9  Colonie Tc-Ny  'A'                                           
     1) Denis Ahmetovic 14              2) Nicholas Powers 13             
     3) Zachary Latnie 13               4) Aaron Nimako 13                
     5) Jayson Gayle 13                 6)                                
 10  DeMatha Catholic Tc-Md  'A'                                  
     1) Jahlan Gordon 13                2) Darryl Haraway 15              
     3) Kordell Williams 14             4) Justin Hamilton 15             
     5) Darryl Marshall 15              6)                                
 11  Eagles Tc-Pa  'A'                                            
     1) Joe Smith 13                    2) Mike Brown 13                  
     3) Andrew Dillon 15                4) Tyrone Leach 14                
 12  Forest Park Tc-Va  'A'                                       
     1) Josh Washington 13              2) Ricky Morgan 14                
     3) Calvin Michie 13                4) Mustaqeem Williams 14          
     5) Cephas Reddick 13               6)                                
 13  Gardena Core Speed-CA  'A'                                   
     1) Ronny Hall 14                   2) Reuben Guy 13                  
     3) Malik Roberson 15               4) Lloyd Sicard 13                
     5) Adoree Jackson 14               6)                                
 14  Granby Tc-Va  'A'                                            
     1) Tyree Wise 14                   2) Kobe Smith 16                  
     3) Dionel Hiriams 15               4) Lawrence Harris 13             
     5) Sidney Fulford 13               6)                                
 15  Hunterdon Central Tc-Nj  'A'                                 
     1) Christopher Del Rossi 13        2) Connor Barry 14                
     3) Antonio Cuccaro 13              4) Kyle Phillips 13               
 16  Imhotep Inst Tc-Pa  'A'                                      
     1) Deandre Scott 14                2) Robert Allen 14                
     3) James Keith 13                  4) Donaldo Benjamin 14            
     5) Denniston Moore 15              6)                                
 17  Jr Striders T+F Club-NC  'A'                                 
     1) Marquis Howard 13               2) Caleb Conwell 13               
     3) Jalen Buxton 14                 4) Trey Dunn 14                   
 18  Kempsville Tc-Va  'A'                                        
     1) Larry Whitaker 13               2) Mike Andrews 13                
     3) Joshua Green 15                 4) Devontay Doyle 15              
 19  Knightdale Tc-Nc  'A'                                        
     1) Kimani Hoffman 14               2) Bernard Freeman 13             
     3) Marcell Johnson 14              4) Marquavious Johnson 14         
     5) Jamie Brown 15                  6)                                
 20  Long Reach Tc-Md  'A'                                        
     1) Robert Carter 14                2) Tosin Oyewole 14               
     3) Eric Thomas 14                  4) Brian Crandell 13              
 21  Methacton Tc-Pa  'A'                                         
     1) Brandon Bossard 13              2) Trevor Chew 15                 
     3) Griffin Bilicic 16              4) Zachary Saunders 16            
     5) Nick Shaffer 16                 6)                                
 22  Michigan All-Stars-MI  'A'                                   
     1) Duane Boyd 14                   2) Wan'ya Williams 14             
     3) Kane Tinkham 14                 4) Malik Hall 13                  
 23  Minutemen Tc-Ma  'A'                                         
     1) Andrew Johnston 13              2) Xavier Mursalin-Alexandre 13   
     3) Ricardo Job-Reese 13            4) David Johnston 13              
     5) Not Yet Known                   6)                                
 24  Motor City Tc-Mi  'B'                                        
     1) Maurice Allen 14                2) Dominick Lemonious 13          
     3) John Kelly 15                   4) Malik Washington 13            
 25  Newburgh NY Elite-NY  'A'                                    
     1) Ahkiel Savage 14                2) Roberto Joseph 13              
     3) Daniel Belaird 13               4) Kamrone Malcolm 13             
     5) Erit Perez 15                   6)                                
 26  Nothing But Speed TC  'A'                                    
     1) Kasim Thomas 14                 2) Anton Porter 15                
     3) Dorwin Mitchell 13              4) Andrew White 13                
     5) Tavon Nowell 13                 6)                                
 27  Paul L. Dunbar Tc-Oh  'A'                                    
     1) Curtis Boyd 14                  2) Daniel Booker 14               
     3) Ollie Lewis 13                  4) Brenton Washington 13          
     5) Dwayne Berry 13                 6)                                
 28  Pennsbury Tc-Pa  'A'                                         
     1) Francis Jajua 13                2) Charles Snorweah 15            
     3) Not Yet Known                   4) Anthony Bullaro 13             
 29  Pope John Xxiii Tc-Nj  'A'                                   
     1) Raul Green 13                   2) Ryan Beebe 13                  
     3) Tim Schanstra 14                4) Jon Reilly 13                  
     5) AJ Araujo 14                    6)                                
 30  RV Tc-Nj  'A'                                                
     1) Anthony Adams 13                2) Matt Hannan 16                 
     3) Isaiah Curbelo 16               4) Devon Lewis 14                 
 31  Samuel J. Tilden Tc-Ny  'A'                                  
     1) Kyle baptiste 14                2) Kwasi Applewhite 14            
     3) Not Yet Known                   4) Benjamin Fairweather 13        
     5) Stephens Abrams 14              6)                                
 32  Speed City-Ca  'A'                                           
     1) Austin Gunter 13                2) Haley McGinest 14              
     3) John Smith 14                   4) Gerard Wicks 13                
     5) Malik Dennis 14                 6)                                
 33  St. John the Baptist Tc-N  'A'                               
     1) Tyler Cisek 13                  2) John Selle 13                  
     3) Tim Pamlanye 13                 4) Kyle Collins 13                
     5) Adam Zigrosser 13               6)                                
 34  TC Williams Tc-Va  'A'                                       
     1) Terrence Curry 13               2) Josephus Lyles 16              
     3) Noah Lyles 16                   4) Not Yet Known                  
 35  Union Catholic Tc-Nj  'A'                                    
     1) Jordan Jimerson 14              2) Zach Ghizzone 13               
     3) Obafemi Animashaun 14           4) Taylor McLaughlin 15           
     5) Steven Franco 14                6)                                
 36  Western Branch Tc-Va  'A'                                    
     1) Josh Marriner 13                2) Dwight James 15                
     3) Rashard McKennelly 13           4) Breon Donald 13                
     5) Eugene Summerville 14           6)                                
 37  William Floyd Tc-Ny  'A'                                     
     1) Isaiah Lawson 13                2) Diamanté Corley 13            
     3) Dwight Corley 15                4) Andrew Taitt 13                
 38  Windsor Tc-Ct  'A'                                           
     1) Brian Sappleton 13              2) Tikuan Johnson 13              
     3) Kahlin Bolden 13                4) Sherrod Peay 13                
     5) Julio Medina 14                 6)                                
 39  Woburn Tc-Ma  'A'                                            
     1) Anthony Nguyen 14               2) Chris Jewett 15                
     3) Preston Gordon 15               4) Kyle Sullivan 13               
     5) Josh Ercolini 14                6)                                
 
Event 19  Boys 4x400 Meter Relay
===============================================================================
Sunday 3/10/2013 - 11:50 AM
        Meet:  3:15.02  3/14/2009   New Bern, New Bern, NC                     
                        F. Greene, M. Sparks, Ant. Hendrix, And. Hendrix  
   NSIC Meet:  3:13.34  3/10/1996   John Muir, Pasadena, CA                    
                        J. Tryon, S. McCullough, M. Haywood, Obie Moore   
Natl, Armory:  3:13.06  2/6/2009    New Bern, New Bern, NC                     
                        Ant. Hendrix, F. Greene, M. Spark, And. Hendrix   
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Annville-Cleona Tc-Pa  'A'                                   
     1) Mark Bachman 13                 2) Eric Bowman 13                 
     3) Shawn Wolfe 13                  4) Ben Mason 13                   
     5) Andrew Mason 15                 6)                                
  2  Black Diamond Tc-Ny  'A'                                     
     1) Roshane Wright 13               2) Brandon Atkins 13              
     3) Chad Barker 13                  4) Ayo Obadare 13                 
  3  Brothers Tc-Nj  'A'                                          
     1) Mike Pozo 13                    2) Clark Mangini 13               
     3) Rob Hart 13                     4) Zach McDermott 13              
     5) Chris Alexander 15              6)                                
  4  Gardena Core Speed-CA  'A'                                   
     1) Ronny Hall 14                   2) Reuben Guy 13                  
     3) Akinyele Turner 15              4) Lloyd Sicard 13                
     5) Adoree Jackson 14               6)                                
  5  Knightdale Tc-Nc  'A'                                        
     1) Marcell Johnson 14              2) Henry Kiedy 14                 
     3) Bernard Freeman 13              4) Marquavious Johnson 14         
     5) Kimani Hoffman 14               6)                                
  6  Motor City Tc-Mi  'A'                                        
     1) Maurice Allen 14                2) Dominick Lemonious 13          
     3) Malik Washington 13             4) Stevie Scott 13                
  7  Mountain Brook Tc-Al  'A'                                    
     1) Payton Ballard 13               2) Charlie Forbes 13              
     3) Daniel Glover 13                4) Cameron Lee 13                 
  8  Newburgh NY Elite-NY  'A'                                    
     1) Kinard Gaynor 15                2) Ahkiel Savage 14               
     3) Daniel Belaird 13               4) Roberto Joseph 13              
     5) Adrian Young 15                 6)                                
  9  Old Bridge Tc-Nj  'A'                                        
     1) Marcus Hernandez 14             2) Hazem Miawad 15                
     3) Jayson Gilbert 15               4) Alex Leto 14                   
 10  Pennridge Tc-Pa  'A'                                         
     1) Joseph Logue 14                 2) John Kim 13                    
     3) Michael Class 14                4) Nick Stenderowicz 13           
     5) Not Yet Known                   6)                                
 11  Speed City-Ca  'A'                                           
     1) Austin Gunter 13                2) Christopher Polk 15            
     3) Micah Croom 16                  4) Malik Dennis 14                
     5) John Smith 14                   6)                                
 12  Spring Valley Tc-Sc  'A'                                     
     1) Tom Hoefel 13                   2) Terrell Simmons 13             
     3) Cameron Pratt 13                4) Connor McCormack 13            
     5) Brad Gibson 13                  6)                                
 13  St. John the Baptist Tc-N  'A'                               
     1) Pat Rowan 13                    2) John Selle 13                  
     3) Jeremy Schneider 13             4) Kyle Collins 13                
     5) Dylan Kort 15                   6)                                
 14  Trenton Tc-Nj  'B'                                           
     1) Kavon Cribb 13                  2) Xavier Bailey 14               
     3) Karem Mathiang 14               4) Zyaire Clemes 14               
     5) Jordan Thomas 14                6)                                
 15  Union Catholic Tc-Nj  'A'                                    
     1) Jordan Jimerson 14              2) Mike DeAngelis 13              
     3) Obafemi Animashaun 14           4) Taylor McLaughlin 15           
     5) Kenny Evely 14                  6)                                
 16  Western Branch Tc-Va  'A'                                    
     1) Daniel Savage 16                2) Daiquan Lawrence 14            
     3) Corey Jones 13                  4) Bruce Charity 13               
     5) Muhammed Sanders 14             6)                                
 
Event 21  Boys 4x800 Meter Relay
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 7:40 PM
    National:  7:36.99                                                         
      Armory:  7:41.10  3/10/2012   Boys and Girls, Brooklyn, NY               
                        R. Rose, D. Williams, J. Grant, R. Rhodes         
  Natl, Meet:  7:36.99  3/15/2009   Albemarle, Charlottesville, VA             
                        Z Vrhovac, G Bradley,  L Noble, A Kostelac        
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Arlington Tc-Ny  'A'                                         
     1) James Asselmeyer 15             2) Tom Wimmers 14                 
     3) Matt Haering 13                 4) Chris Koenitzer 13             
     5) Tym Lotocky 14                  6)                                
  2  Blacksburg Tc-Va  'A'                                        
     1) John Mattingly 13               2) Jacob McCoy 15                 
     3) Kenneth Hagen 14                4) Luke Phillips 13               
     5) Michael Carter 14               6)                                
  3  Cardinal O'Hara T+F Club-  'A'                               
     1) Jim Belfatto 14                 2) Jimmy Boyle 13                 
     3) Nick Smart 14                   4) Peter Biche 14                 
     5) Chris Pastore 13                6)                                
  4  Elmira Tc-Ny  'A'                                            
     1) Kramer Seth 13                  2) Cory McCarty 13                
     3) Collins Brendan 15              4) Kurcoba Shaun 13               
  5  Flyers Tc-Ny  'A'                                            
     1) Christopher Grant 13            2) Gunnar Nolan 15                
     3) Thomas Slattery 14              4) Sean Kelly 14                  
     5) Caelum Maloney 13               6)                                
  6  Hingham Tc-Ma  'A'                                           
     1) Grant Whitney 13                2) Nicholas Nielsen 13            
     3) Duncan Burleigh 13              4) William Lumbert 13             
  7  Kellenberg Tc-Ny  'A'                                        
     1) James McQuade 13                2) Randall Turner 13              
     3) James Malebranche 13            4) Dylan Murphy 13                
     5) Cody Olszewski 13               6)                                
  8  Knightdale Tc-Nc  'A'                                        
     1) Corey Aikens 14                 2) Marcell Johnson 14             
     3) Henry Kiedy 14                  4) Marquavious Johnson 14         
  9  Msgr. Farrell Tc-Ny  'A'                                     
     1) John Bentivigna 13              2) Dan Galford 13                 
     3) Luke Jackson 14                 4) Brian Tress 13                 
     5) Dan Lewandowski 13              6)                                
 10  Oakton Tc-Va  'A'                                            
     1) Jack Stoney 14                  2) Phillip Hrinko 15              
     3) Oliver Lopez-Gomez 13           4) Matt Livingston 14             
 11  Pennsbury Tc-Pa  'A'                                         
     1) Connor Harriman 13              2) Liam O'Connell 14              
     3) Samuel Webb 15                  4) Alek Sauer 15                  
     5) Charles Snorweah 15             6)                                
 12  Riverside Runners-NY  'A'                                    
     1) J.P. Meredith 13                2) Andrew Berger 15               
     3) Ty Buckley 13                   4) Marco Pompilj 15               
     5) Isao Anzai 13                   6)                                
 13  St. John the Baptist Tc-N  'A'                               
     1) Pat Rowan 13                    2) Jimmy Hamilton 13              
     3) Paolo Fiore 13                  4) Jeremy Schneider 13            
     5) Brandon Khoury 14               6)                                
 14  Staples Tc-Ct  'A'                                           
     1) Walker Marsh 13                 2) Patrick Nolan 13               
     3) Peter Elkind 14                 4) Henry Wynne 13                 
     5) Sam Cohen 13                    6)                                
 15  Syosset Tc-Ny-Boys  'A'                                      
     1) Simon Nwana 14                  2) Dale Mittleman 14              
     3) Nick Ouassil 14                 4) Michael Wilkens 13             
     5) David Lam 14                    6)                                
 16  Thomas Edison Tc-Va  'A'                                     
     1) Louis Colson 14                 2) Shamaal Sheppard 13            
     3) Karim Gharbi 14                 4) Eyasu Yirdaw 13                
     5) John Rangel 14                  6)                                
 17  Warwick Tc-Ny  'A'                                           
     1) Jordan Burton 14                2) Dan Kelly 14                   
     3) Aaron Peterson 13               4) Tanner Senius 15               
     5) Sean Halligan 14                6)                                
 18  Western Branch Tc-Va  'A'                                    
     1) Michael Wynn 14                 2) Darius Dixon 13                
     3) Nathan Smith 15                 4) Tyrique Boothe 14              
     5) John Formica 13                 6)                                
 19  Xavier Tc-Nyc  'A'                                           
     1) Dominick Ronan 16               2) Isidro Camacho 13              
     3) James Buckley 13                4) Eliot Kaufmann 14              
     5) Nick Karam 13                   6)                                
 
Event 25  Boys 1600 Sprint Medley
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 2:20 PM
    National:  3:24.69  3/8/1997    John Muir, Pasadena, CA                    
                        D. Myrick,, S. Mc Cullough, J. Tryon, O. Moore    
        Meet:  3:25.88  3/10/2012   St. Benedict's, Newark, NJ                 
                        K. Wright, K. Foster, N. Omari, Edward Cheserek   
   NSIC Meet:  3:24.69  3/8/1997    John Muir, Pasadena, CA                    
                        D. Myrick,, S. Mc Cullough, J. Tryon, O. Moore    
      Armory:  3:25.51  3/14/2003   Transit Tech, Brooklyn, NY                 
                        Edwards, Nation, Rogers, Webley                   
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Acton-Boxborough Tc-Ma  'A'                                  
     1) Andrew Doelp 13                 2) Nick Usoff 13                  
     3) Brian Sommers 13                4) Timothy Cox 13                 
     5) William Tejeda 14               6)                                
  2  Boys and Girls Tc-Ny  'A'                                    
     1) Ayoola Olaniyi 13               2) Michael Moore 14               
     3) Anderson Denner 13              4) Richard Rose 15                
     5) Jashane Morrison 13             6)                                
  3  Brothers Tc-Nj  'A'                                          
     1) Zach McDermott 13               2) Mike Pozo 13                   
     3) Not Yet Known                   4) Clark Mangini 13               
  4  Colonie Tc-Ny  'A'                                           
     1) Denis Ahmetovic 14              2) Zachary Latnie 13              
     3) Nicholas Powers 13              4) Jon Holmes 13                  
     5) Aaron Nimako 13                 6)                                
  5  Columbia Tc-Nj  'A'                                          
     1) Emanual Grant 13                2) Oshane Gordon 13               
     3) Sydney Scruggs 13               4) Victor Jimenez 13              
     5) Eriq Royal 14                   6)                                
  6  Danbury Tc-Ct  'A'                                           
     1) Micaiah Hill 13                 2) Eiljah Amoah 13                
     3) Chazz Winter 14                 4) Austin Winter 13               
     5) Cyrus Brown 14                  6)                                
  7  Fork Union MA Tc-Va  'A'                                     
     1) Charles Clardy 14               2) Clyde Gross 13                 
     3) Alex Lomong 16                  4) Peter Lomong 15                
  8  Hunterdon Central Tc-Nj  'A'                                 
     1) Connor Barry 14                 2) Antonio Cuccaro 13             
     3) Christopher Del Rossi 13        4) Brendan Jaeger 13              
     5) Kyle Phillips 13                6)                                
  9  Newton Tiger-MA  'A'                                         
     1) Daniel Swain 13                 2) Ben Porter 15                  
     3) Jared Prior 16                  4) Ryan Lucken 13                 
     5) Gabe Montague 14                6)                                
 10  Pascack Valley Tc-Nj  'B'                                    
     1) Ben Mandel 15                   2) AJ Hall 15                     
     3) Jaleel Felton 14                4) Ben Malone 13                  
     5) Jorge Cortes 15                 6)                                
 11  Pope John Xxiii Tc-Nj  'A'                                   
     1) Raul Green 13                   2) Jon Reilly 13                  
     3) Lucas Steele 13                 4) Chris Hatler 13                
     5) Chris Kuras 14                  6)                                
 12  Speed City-Ca  'A'                                           
     1) Miguel Batista 15               2) Austin Gunter 13               
     3) Gerard Wicks 13                 4) Christopher Polk 15            
     5) Haley McGinest 14               6)                                
 13  St. Benedict's Tc-Nj  'A'                                    
     1) Aziz Smith 14                   2) Tyler Cooper 14                
     3) Naija Omari 14                  4) Edward Cheserek 13             
     5) Jaquan Roberts 15               6)                                
 14  Suffern Tc-Ny  'A'                                           
     1) Tristan Dervish 14              2) Jared Benn 15                  
     3) Georgio Cineus 13               4) Tim Boston 14                  
     5) Alex Walker 13                  6)                                
 15  Syosset Tc-Ny-Boys  'A'                                      
     1) Ross Knaster 13                 2) Grigory Vartanov 14            
     3) Michael Wilkens 13              4) Simon Nwana 14                 
     5) Jatan Anand 13                  6)                                
 16  Union Catholic Tc-Nj  'A'                                    
     1) Jordan Jimerson 14              2) Kenny Evely 14                 
     3) Taylor McLaughlin 15            4) Andrew Ghizzone 14             
     5) Mike DeAngelis 13               6)                                
 17  Western Branch Tc-Va  'A'                                    
     1) Mondryl Glover 14               2) Rashard McKennelly 13          
     3) Byron Robinson 13               4) Tyson Robinson 15              
     5) Brandon Hewitt 14               6)                                
 18  Woburn Tc-Ma  'A'                                            
     1) Dylan Crowley 13                2) Chris Jewett 15                
     3) Preston Gordon 15               4) Kyle Sullivan 13               
     5) Anthony Nguyen 14               6)                                
 
Event 27  Boys Distance Medley
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 5:10 PM
        Meet:  10:02.13  3/14/2009   Albemarle, Charlottesville, VA            
                         Z. Vrhovac, L. Noble, G. Bradley, A. Kostelac     
   NSIC Meet:   9:59.94  3/10/2000   Gloucester, Gloucester, MA                
                         J. Palazola, N. Otieno, S. Milne, T. Colangelo    
Natl, Armory:   9:59.94  3/10/2000   Gloucester, Gloucester, MA                
                         J. Palazola, N. Otieno, S. Milne, T. Colangelo    
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Arlington Tc-Ny  'A'                                         
     1) Tom Wimmers 14                  2) Trenton Beram 14               
     3) Chris Koenitzer 13              4) Sabastion Hanson 13            
  2  Atlee Tc-Va  'A'                                             
     1) Griffin Carmichael 13           2) David Segovia 14               
     3) Bismillah Alidost 13            4) Nathaniel Hall 14              
     5) Percy Fields 15                 6)                                
  3  Blacksburg Tc-Va  'A'                                        
     1) Matthew Borny 13                2) Ryan Sims 14                   
     3) Kenneth Hagen 14                4) Nick Link 13                   
     5) Michael Carter 14               6)                                
  4  Brookline Tc-Ma  'A'                                         
     1) Sam Burrington 13               2) Matthew Brown 13               
     3) Jesse Fajnzylber 13             4) Aaron Klein 13                 
  5  Brothers Tc-Nj  'A'                                          
     1) Billy Bragg 13                  2) Zach McDermott 13              
     3) Clark Mangini 13                4) Jack Boyle 13                  
     5) Aaron Liberatore 13             6)                                
  6  Capital Preparatory Hs-Ct  'A'                               
     1) Devin Nelson 14                 2) Christian Battey 13            
     3) Kevin Rivera 14                 4) Dhahran Velasquez 14           
     5) Philip Cruz 14                  6)                                
  7  Cardinal O'Hara T+F Club-  'A'                               
     1) Kevin James 15                  2) Jim Belfatto 14                
     3) Ray Harris 13                   4) Dan Savage 13                  
     5) Jimmy Boyle 13                  6)                                
  8  Carmel Tc-Ny  'A'                                            
     1) Benito Muniz 15                 2) louis velazquez 13             
     3) Cyd Scott 14                    4) Eric Holt 13                   
     5) Cisco Muniz 14                  6)                                
  9  Caul-Qbc  'A'                                                
     1) Nicolas Morin 13                2) Fă©lix Veillette 13            
     3) Alex Tourigny-Plante 14         4) Alex Bussière 13              
 10  Comet Tc-Ny  'A'                                             
     1) Brennan Root 13                 2) Josh Wray 13                   
     3) Mikey Schantz 13                4) Mickey Burke 14                
     5) Pat Shenal 13                   6)                                
 11  Cooper River Tc-Nj  'A'                                      
     1) Alex Stelmaski 13               2) Connor McTear 13               
     3) Ben Tso 14                      4) Eric Franklin 13               
 12  Dtown West Tc-Pa  'A'                                        
     1) Ryan Markle 13                  2) Leon Williams 14               
     3) Joey Steadman 13                4) Ken Leidal 13                  
 13  Egg Tc-Nj  'A'                                               
     1) Kyle Kroon 14                   2) Dallas Medeiros 13             
     3) Brett Michelini 14              4) Chris Marco 13                 
     5) Joe Govea 14                    6)                                
 14  Flyers Tc-Ny  'A'                                            
     1) Sean Kelly 14                   2) Rocco Signore 13               
     3) Gunnar Nolan 15                 4) Thomas Slattery 14             
     5) Caelum Maloney 13               6)                                
 15  Herndon Tc-Va  'B'                                           
     1) Jimmy Butler 13                 2) Andrew Goldman 13              
     3) Bradley Heuer 13                4) Ryan McGowan 13                
 16  Kinetic Rc-Ny  'A'                                           
     1) Jay Navin 14                    2) Evan Quinones 13               
     3) Joe Verro 14                    4) Travis Briggs 13               
     5) Not Yet Known                   6)                                
 17  Lions Tc-Nj  'A'                                             
     1) Justin Lippert 14               2) Shea McDowell 13               
     3) Crispin D'Augusta 14            4) Thomas O'Neill 14              
     5) Keshawn Williams 15             6)                                
 18  Lowell Tc-Ma  'A'                                            
     1) Michael Kalenoski 13            2) Ryan Fitzgerald 13             
     3) Tyler Richards 14               4) Patrick Coppinger 13           
     5) Mike Holder 14                  6)                                
 19  Midlothian Tc-Va  'A'                                        
     1) Andrew Gorsuch 13               2) John Gerard 14                 
     3) Randy Hahn 16                   4) Collin Hahn 15                 
 20  Msgr. Farrell Tc-Ny  'A'                                     
     1) John Bentivigna 13              2) Dan Lewandowski 13             
     3) Brian Tress 13                  4) Dan Galford 13                 
     5) Luke Jackson 14                 6)                                
 21  North Babylon Tc-Ny  'A'                                     
     1) Shaun Coyle 13                  2) Kamar Marston-Mills 13         
     3) William Blatz 13                4) Kris Moran 13                  
     5) Gregoire Simon 13               6)                                
 22  Northport Hs-Boys  'A'                                       
     1) James Dickinson 13              2) Mikey Branigan 15              
     3) Chris Odin 13                   4) Dan Thorne 14                  
     5) Tim McGowan 14                  6)                                
 23  Osbourn Park Tc-Va  'A'                                      
     1) Kyle Weinberg 14                2) Teague Peck 13                 
     3) Jacob Black 15                  4) Nick Causey 14                 
 24  Paul L. Dunbar Tc-Oh  'A'                                    
     1) Brain Bell 15                   2) Theron Ellis 14                
     3) Javonta Brown 15                4) Anthony People's 15            
     5) Dwayne Berry 13                 6)                                
 25  Pennsbury Tc-Pa  'A'                                         
     1) Samuel Webb 15                  2) Connor Harriman 13             
     3) Charles Snorweah 15             4) Alek Sauer 15                  
     5) Anthony Bullaro 13              6)                                
 26  Pope John Xxiii Tc-Nj  'A'                                   
     1) Peter Spinks 13                 2) Lucas Steele 13                
     3) Michael Campbell 14             4) Chris Hatler 13                
     5) Aaron Naphor 15                 6)                                
 27  Ridgewood Tc-Nj  'A'                                         
     1) Nick Salamone 13                2) Jake Sabatini 14               
     3) Storm Dublirer 13               4) David Frering 14               
     5) Luke Dublirer 14                6)                                
 28  Riverside Runners-NY  'A'                                    
     1) Ty Buckley 13                   2) Andrew Berger 15               
     3) J.P. Meredith 13                4) Marco Pompilj 15               
 29  Runner's High Rc-Nj  'A'                                     
     1) Kyle Bogert 14                  2) Tommy Spernall 15              
     3) Connor McNamara 14              4) Rob Napolitano 13              
     5) Justin McInnis 15               6)                                
 30  St. Benedict's Tc-Nj  'A'                                    
     1) Benjamin Guerin 15              2) Naija Omari 14                 
     3) Jaquan Roberts 15               4) Edward Cheserek 13             
     5) Isaac Tucker-Rasbury 14         6)                                
 31  St. Peter's Prep Tc-Nj  'A'                                  
     1) Dan Apicella 14                 2) Randall Wall 13                
     3) Chris Butko 14                  4) Ryan McGann 13                 
     5) Fritz Heinrich 14               6)                                
 32  Staples Tc-Ct  'A'                                           
     1) Peter Elkind 14                 2) Jack Scott 14                  
     3) Walker Marsh 13                 4) Henry Wynne 13                 
     5) Patrick Nolan 13                6)                                
 33  Strath Haven Tc-Pa  'A'                                      
     1) Jack Huemmler 13                2) Dylan Butera 14                
     3) Greg Kotchick 15                4) Paul Somaru 15                 
     5) Christian Belanger 13           6)                                
 34  Stuyvesant Tc-Ny  'A'                                        
     1) Eric Chen 15                    2) Alex Lui 14                    
     3) Andrew Puopolo 14               4) Jack Stevenson 13              
     5) Cameron Abma 13                 6)                                
 35  Syosset Tc-Ny-Boys  'A'                                      
     1) Simon Nwana 14                  2) Grigory Vartanov 14            
     3) Michael Wilkens 13              4) Ryan Depinto 14                
     5) Kevin Sun 13                    6)                                
 36  Western Branch Tc-Va  'A'                                    
     1) Tyson Robinson 15               2) Corey Jones 13                 
     3) Eric Ellis 14                   4) Nick Richardson 13             
     5) Breon Donald 13                 6)                                
 37  Westfield Tc-Nj  'A'                                         
     1) Kevin Smith 13                  2) Joe Obiajulu 13                
     3) Daniel Luzzi 13                 4) Matt Luppino 14                
 
Event 29  Boys 4x55 Meter Shuttle Hurdle 5 Flights
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 11:05 AM
    National:  29.45                                                           
      Armory:  30.13  3/10/2012   Jackson Memorial, Jackson, NJ                
                      Mike Kaba, Ryan Williams, Jason Poppe, Stepn Avino
  Natl, Meet:  29.45  3/13/2004   Westside, Anderson, SC                       
                      Maur.  Brown, D. Martin, B. Brown, Martin Brown   
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Brothers Tc-Nj  'A'                                          
     1) Chris Alexander 15              2) Matt O'Connor 13               
     3) Mike Pozo 13                    4) Zach McDermott 13              
  2  Bulldog Tc-Ny  'A'                                           
     1) Zeerak Ansari 13                2) Joe Tansey 14                  
     3) Rafael Cohen 13                 4) Alex Bellucia 14               
  3  Classical Tc-Ri  'A'                                         
     1) Aljenis Candelier 14            2) Adul-lateef Orulebaja 14       
     3) Cristian Pichardo 15            4) Robert Raposa 13               
  4  Deptford Tc-Nj  'A'                                          
     1) Andrew Kratz 13                 2) Ousmane Sall 13                
     3) Tyrone Underwood 13             4) Kevin Lester 13                
  5  Franklin Tc-Nj  'A'                                          
     1) Marquis Harris 13               2) Devon Jefferson 13             
     3) Yakabu lbraham 13               4) Joshua Lockhart 14             
  6  Gates Chili Tc-Ny  'A'                                       
     1) Ryan Ellis 14                   2) Josh Hurley 14                 
     3) Davier Powell 14                4) Bishop Williams 14             
     5) Zach Rifkin 13                  6)                                
  7  Kellenberg Tc-Ny  'A'                                        
     1) Daniel Emmons 13                2) David Campana 13               
     3) Jospeh Panico 15                4) Gregory Adams 15               
     5) Not Yet Known                   6)                                
  8  Middletown Tc-Ny  'A'                                        
     1) Daniel Genender 13              2) Jonathon Pierre 13             
     3) Tarique Pickens 14              4) Shane Keller 16                
  9  Paul L. Dunbar Tc-Oh  'A'                                    
     1) Daniel Booker 14                2) Juan Scott 15                  
     3) Brenton Washington 13           4) Curtis Boyd 14                 
     5) Ollie Lewis 13                  6)                                
 10  Peabody Tc-Ma  'A'                                           
     1) Alex Bunal 14                   2) Christian Cedullo 15           
     3) Justin Butler 13                4) David Tramonte 14              
     5) Evan Thompson 16                6)                                
 11  Rahway Tc-Nj  'A'                                            
     1) Emmanuel Atilola 13             2) Kevin Steele 13                
     3) Greg Roberts 14                 4) Jeffrey Reyes 14               
     5) Daejon Weeks-Landy 14           6)                                
 12  Ramsey Tc-Nj  'A'                                            
     1) DJ Kleinbard 14                 2) Chris Cerf 14                  
     3) Colin Bussiere 14               4) Eric Erli 13                   
 13  Randolph Tc-Nj  'A'                                          
     1) Kevin Johnson 13                2) Collin McAlmont 14             
     3) Nick Roche 13                   4) Luke Ronchi 13                 
 14  Ridgewood Tc-Nj  'A'                                         
     1) Michael Zeno 14                 2) Emmett Berry 14                
     3) Alexander Armatas 15            4) Kevin Chung 13                 
 15  Sheepshead Tc-Ny  'A'                                        
     1) Powell Delandes 15              2) Axel Joseph 14                 
     3) Syron Mckenzie 14               4) Danny Fabre 14                 
     5) Not Yet Known                   6)                                
 16  Smithtown West Tc-Ny  'A'                                    
     1) Adam Hymowitz 13                2) Devin Mirenda 13               
     3) Tom Modell 13                   4) Dustin Wade 14                 
     5) Matt McClain 14                 6)                                
 17  Trenton Tc-Nj  'A'                                           
     1) Kavon Cribb 13                  2) Zyaire Clemes 14               
     3) Karem Mathiang 14               4) Hakiem Horton 13               
     5) Xavier Bailey 14                6)                                
 18  Union Catholic Tc-Nj  'A'                                    
     1) Obafemi Animashaun 14           2) Christoffe Scott 13            
     3) Tyrell Gibbs 13                 4) Zach Ghizzone 13               
     5) Tom Wang 13                     6)                                
 19  Western Branch Tc-Va  'A'                                    
     1) Aaron Simpson 13                2) Byron Robinson 13              
     3) Deonte Grant 13                 4) Darius Dixon 13                
     5) De'navean Fox 16                6)                                
 20  Western Branch Tc-Va  'B'                                    
     1) Rashaun Hamilton 14             2) Jason Morgan 13                
     3) Greg Chiles 14                  4) Jahaid Scott 14                
     5) Stephan Arjoon 15               6)                                
 21  Winslow Township Tc-Nj  'A'                                  
     1) Clarence Hardy 15               2) Edwin Alston 15                
     3) Amir Lewis 13                   4) Phil Mayhue 13                 
 
Event 31  Boys High Jump
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 6:00 PM
      Armory:  7-03.75  3/14/2003   Mike Morrison, Willingboro, NJ             
  Natl, Meet:  7-05.25  3/14/2004   Scott Sellers, Cinco Ranch, Katy, TX       
    Freshman:     6-08  1998        Ivan Schmidt, Penncrest, Media, PA         
   Sophomore:     7-02  1/11/2003   Scott Sellers, Cinco Ranch, Katy, TX       
      Junior:  7-05.25  3/14/2004   Scott Sellers, Cinco Ranch, Katy, TX       
      Senior:     7-05  2/12/2005   Scott Sellers, Cinco Ranch, Katy, TX       
      Senior:     7-05  3/11/1978   Gail Olson, Sycamore, IL                   
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Tacuma Anderson-Richards      13 Pickering, ON               
  2  Jared Athias                  13 Cherry Hill, NJ             
  3  Adam Couitt                   14 Berkley, MA                 
  4  Zachary Davis                 13 Sparta, NJ                  
  5  Steve Dunbar                  14 Virginia Beach,             
  6  Leaugen Fray                  14 Trenton, ON                 
  7  Demario Gray                  13 Bloomfield, CT              
  8  Jordan Hardiman               13 Kearneysville, W            
  9  Hakiem Horton                 13 Trenton, NJ                 
 10  Bradley Jones                 15 Chesapeake, VA              
 11  Boyd Joseph                   13 Lorton, VA                  
 12  Will Kendall                  14 midlothian, VA              
 13  Joe Mankovecky                13 Columbus, OH                
 14  Mike McCann                   13 Smithtown, NY               
 15  Elizae McDonald               13 Coatesville, PA             
 16  Desmond Mobley                13 Rochester, NY               
 17  Alex Niemiec                  13 Chicopee, MA                
 18  Kingsley Ogbanno              13 Shrub Oak, NY               
 19  Rubin Owens                   14 Leroy, NY                   
 20  Ben Sattiewhite               13 Salem, MA                   
 21  John Seals                    14 Springfield, VA             
 22  Ibn Short                     13 Hershey, PA                 
 23  Philippe St-Hilaire           14 montreal, QC                
 24  Isaiah Turek                  13 Kinderhook, NY              
 
Event 33  Boys Pole Vault
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 12:00 PM
    National:  17-09.25  6/11/2011   Andrew Irwin, Mt. Ida, AR                 
        Meet:     17-05  3/13/2007   Maston Wallace, Clr Brk,Friendswood, TX   
   NSIC Meet:     17-06  3/17/1985   Brandon Richards, S Marcos,Sta Barbara, CA
      Armory:  17-03.75  3/12/2011   Andrew Irwin, Mt. Ida, AR                 
    Freshman:  15-06.25  3/4/2006    Corey Shank, Canterbury, IN               
   Sophomore:     16-09  1994        Jacob Davis, Orangefield, TX              
      Junior:  17-06.25  5/11/2010   Andrew Irwin, Mt. Ida, AR                 
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Caleb Bertrand                13 Elton, LA                   
  2  Dakota Breaux                 13 Pearland, TX                
  3  Dylan Duvio                   13 River Ridge, LA             
  4  Nick Eckett                   13 Jackson, NJ                 
  5  Peter Fagan                   13 Westfield, NJ               
  6  Peter Fagan                   13 Westfield, NJ               
  7  Justin Farrenkopf             13 NY, NY                      
  8  Eric Geider                   13 Demarest, NJ                
  9  Noah Gilfillan                14 Corsicana, TX               
 10  Craig Hunter                  13 Robbinsville, NJ            
 11  Michael Jensen                13 Bear, DE                    
 12  Devin King                    14 Kentwood, LA                
 13  Dylan Kole                    13 Grand Rapids, MI            
 14  Fredrick Krieger              13 Orono, MN                   
 15  Patrick Lynch                 14 Cranford, NJ                
 16  Tim Moses                     13 Camp Hill, PA               
 17  Daven Murphree                13 Winnsboro, TX               
 18  Aaron Owens                   13 Middleburg Heigh            
 19  Jordan Pacheco                13 Rockaway, NJ                
 20  Barrett Poth                  14 Spring, TX                  
 21  Cameron Robichaux             13 Mandeville, LA              
 22  Matthew Rowland               13 Bellevue, OH                
 23  Ethan Smith                   13 Hillsborough, NC            
 24  James Steck                   13 Loudonville, NY             
 25  Todd Uckermark                14 Warwick, NY                 
 26  Robert Yu                     13 Great Falls, VA             
 27  Joe Zweng                     13 Charlotte, NC               
 
Event 35  Boys Long Jump
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 12:00 PM
    National:  26-06.50  2/18/1989   Dion Bentley, Penn Hills, Pittsb., PA     
        Meet:  25-03.25  3/13/2011   Marquis Dendy, Middletown, DE             
   NSIC Meet:  25-11.50  3/12/1989   Dion Bentley, Penn Hills,Pittsburgh,PA    
      Armory:  25-06.75  3/14/2008   Christian Taylor, Sandy Creek, Tyrone, GA 
    Freshman:     24-05  1996        Mike Newell, Potomac, Dumfries, VA        
   Sophomore:  25-08.25  1997        Mike Newell, Potomac, Dumfries, VA        
      Junior:  25-09.25  1998        Mike Newell, Potomac, Dumfries, VA        
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Tacuma Anderson-Richards      13 Pickering, ON               
  2  Gaston Assoua                 13 Silver Spring, M            
  3  Emmanuel Atilola              13 Rahway, NJ                  
  4  Isaiah Brooks                 15 Pittsburgh, PA              
  5  Stevens Dorcelus              14 montreal, QC                
  6  Demario Gray                  13 Bloomfield, CT              
  7  Jeremiah Green                13 Tampa, FL                   
  8  Donmanique Hardy              13 Lawrenceville, V            
  9  Adoree Jackson                14 Gardena, CA                 
 10  Andre Jefferson               13 Tyler, TX                   
 11  Cameron Luper                 13 Auburn, AL                  
 12  Josh Marriner                 13 Chesapeake, VA              
 13  Jerry McPeak                  15 Elmira, NY                  
 14  Cody Minnig                   13 Levittown, PA               
 15  Devin Mirenda                 13 Smithtown, NY               
 16  Desmond Mobley                13 Rochester, NY               
 17  Isaiah Moore                  14 Burlingtin, NC              
 18  Alex Niemiec                  13 Chicopee, MA                
 19  Mitchell O'Donnell            13 Kitchener, ON               
 20  Jonathan Pitt                 13 Kendall Park, NJ            
 21  Joe Smith                     13 Norristown, PA              
 22  Brian Sommers                 13 Acton, MA                   
 23  Chris Spadaro                 13 Holland, PA                 
 24  Ryan Thomas                   14 Milford, DE                 
 25  Micah Todd                    13 Midlothian, VA              
 26  John Warren                   14 Leavenworth, KS             
 27  Colby Williamson              14 Rosenberg, TX               
 
Event 37  Boys Triple Jump
===============================================================================
Sunday 3/10/2013 - 10:00 AM
    National:  52-07.50  3/13/1988   Keith Holley, Bayside, VA Beach, VA       
        Meet:     51-11  3/13/2010   Mark Jackson, Taylor, TX                  
   NSIC Meet:  52-07.50  3/13/1988   Keith Holley, Bayside, Va Beach, VA       
      Armory:  51-03.75  3/13/2011   Marquis Dendy, Middletown, DE             
    Freshman:  46-08.50  2/24/2012   Jimmy Shih, Web-Sch,Webster,NY            
   Sophomore:  49-09.25  1998        Maurice Robinson, Blount, Prichard, AL    
      Junior:  51-08.25  3/24/1973   Don Duvall, North, Denver, CO             
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Tacuma Anderson-Richards      13 Pickering, ON               
  2  Isaac Arriola                 14 Chesapeake, VA              
  3  Keron Brown                   13 Dover, DE                   
  4  Jamal Bynum                   13 Port Jervis, NY             
  5  Mustafaa Dais                 14 Tarrytown, NY               
  6  De'Lorian Day                 14 Jeannette, PA               
  7  Preston DeLaurentis           14 Hightstown, NJ              
  8  Darron Downing                14 Portsmouth, VA              
  9  Colonel Fakorode              13 Staten Island, N            
 10  Leaugen Fray                  14 Trenton, ON                 
 11  Jeremiah Green                13 Tampa, FL                   
 12  Craig Hardgers                13 Rochester, NY               
 13  Kimani Hoffman                14 Knightdale, NC              
 14  Dominique Irons               13 Lawnside, NJ                
 15  Thomas Johnson                13 White Plains, NY            
 16  Darrel Jones                  14 Central Valley,             
 17  Tyrell Judson                 13 Piscataway, NJ              
 18  Greg Leeper                   13 Rockaway, NJ                
 19  Kamar Marston-Mills           13 North Babylon, N            
 20  George Murray                 13 Newark, DE                  
 21  David Oluwadara               13 Newton, MA                  
 22  Rubin Owens                   14 LeRoy, NY                   
 23  Jonathan Pitt                 13 Kendall Park, NJ            
 24  Robert Plummer                13 Scarsdale, NY               
 25  Christian Rogers              13 Midlothian, VA              
 26  Chauncey Scissum              13 Honeoye Falls, N            
 27  Chris Spadaro                 13 Holland, PA                 
 28  Jaelen Spencer                13 Hesperia, CA                
 29  Ryan Thomas                   14 Milford, DE                 
 30  John Warren                   14 Leavenworth, KS             
 31  Devon Willis                  14 Rotterdam juncti            
 32  Aaron Worrell                 13 Newport News, VA            
 
Event 39  Boys Shot Put
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 5:00 PM
    National:  77-02.75  2/19/2011   Ryan Crouser, Barlow, Gresham, OR         
        Meet:  71-00.50  3/15/2009   Steven Saenz, Rio Grande City, TX         
   NSIC Meet:  70-11.50  3/18/1984   Arnold Campbell, Airline,Bossier City, LA 
      Armory:  71-03.25  3/1/2011    Nicholas Vena, Morristown, NJ             
    Freshman:  66-07.25  3/15/2008   Nicholas Vena, Morristown, NJ             
   Sophomore:     70-05  3/14/2009   Nicholas Vena, Morristown, NJ             
      Junior:     71-05  1/25/2010   Nicholas Vena, Morristown, NJ             
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Max Adams                     14 Jeannette, PA               
  2  Evan Arnott                   13 Reading, PA                 
  3  Josh Awotunde                 13 Franklinville, N            
  4  Simon Beaulieu                13 Québec, QC                 
  5  Eric Beckwith                 13 North Attleboro,            
  6  Jared Bell                    13 Portland, ME                
  7  Billy Bishop                  13 New Rochelle, NY            
  8  Ben Bonhurst                  14 Smithtown, NY               
  9  Joe Breen                     13 Northborough, MA            
 10  Aaron Comery                  13 Coventry, RI                
 11  Jason Coon                    13 Reading, PA                 
 12  Christopher Cubra             13 Asheville, NC               
 13  Braheme Days                  13 Bridgeton, NJ               
 14  Anthony DeYoung               14 Lancaster, NY               
 15  Evan Dombrowski               14 Gloucester, MA              
 16  Dylan Dyke                    13 OH, OH                      
 17  Brooks Hardy                  13 Throw1Deep, GA              
 18  Andrew Hines                  13 Chesapeake, VA              
 19  Manson Joe                    13 Danvers, MA                 
 20  Sam Kaplan                    13 Randolph, NJ                
 21  Noah Kennedy White            13 Jericho, NY                 
 22  Ryan Kim                      14 Newton, MA                  
 23  Luke Lewis                    14 Hermitage, PA               
 24  Rashad Manning                15 Upper Marlboro,             
 25  Will McFee                    13 Greenwich, NY               
 26  Sean McGee                    13 Martins Ferry, O            
 27  Devon Patterson               14 Williamsville, N            
 28  Jalen Peterkin                13 Durham, NC                  
 29  Jordan Pickerel               13 Throw1deep, GA              
 30  Will Pope                     13 South Salem, NY             
 31  Mark Ramsey                   13 Paterson, NJ                
 32  Nate Robitaille               13 Seekonk, MA                 
 33  Spencer Ross                  14 Mahwah, NJ                  
 34  David Roy                     13 Melrose, MA                 
 35  Grant Sanchez                 13 Rockaway, NJ                
 36  Matt Santangelo               13 East Hanover, NJ            
 37  Morgan Shigo                  14 Fleetwood, PA               
 38  Brandon Sicurella             14 Lancaster, NY               
 39  Brian Smith                   13 Birmingham, AL              
 40  Anthony Taylor                13 River Ridge, LA             
 41  David Thompson                13 Midlothian, VA              
 42  Andrew Trumbetti              14 Demarest, NJ                
 43  Carl Whitham                  13 Newton, MA                  
 44  Aaron Zedella                 13 Lakewood, OH                
 45  Antony Zeng                   13 Princeton, NJ               
 
Event 41  Boys Weight Throw
===============================================================================
Sunday 3/10/2013 - 12:30 PM
        Meet:  92-07.50  3/14/2009   Conor Mc Cullough, Chaminade, W Hills, CA 
   NSIC Meet:  93-03.25  3/15/2009   Conor Mc Cullough, Chaminade, W Hills, CA 
    Freshman:     64-04  3/9/2012    Kenneth Brinson, Marist, Atlanta, GA      
Natl, Armory:  93-03.25  3/15/2009   Conor Mc Cullough, Chaminade, W Hills, CA 
   Sophomore:  75-00.50  2/26/2005   Walter Henning, St. Anthony's,S Hunt,NY   
      Junior:  87-10.25  3/16/2008   Conor Mc Cullough, Chaminade, W Hills, CA 
      Senior:  93-03.25  3/15/2009   Conor Mc Cullough, Chaminade, W Hills, CA 
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Gabriel Arcaro                14 Burlington, MA              
  2  Simon Beaulieu                13 Québec, QC                 
  3  Kenneth Brinson               15 Throw1deep, GA              
  4  Chase Carroll                 13 Throw1deep, GA              
  5  Matthew Casbarro              13 Cranston, RI                
  6  Robert Colantonio             16 Barrington, RI              
  7  Aaron Comery                  13 Coventry, RI                
  8  Dylan Dyke                    13 OH, OH                      
  9  Clarence Gallop               13 Providence, RI              
 10  Dylan Gardner                 13 Warwick, RI                 
 11  Peter Golish                  13 Warwick, RI                 
 12  Mahlik Handley                13 Wakefield, RI               
 13  Brooks Hardy                  13 Throw1Deep, GA              
 14  Daniel Haugh                  14 Throw1Deep, GA              
 15  Charles Ionata                13 Barrington, RI              
 16  Kyle Johnson                  13 Throw1deep, GA              
 17  Adam Kelly                    15 Barrington, RI              
 18  Steven Lefebvre               13 Lincoln, RI                 
 19  Maxfield Lydum                15 Defiance, OH                
 20  Carlos Mangum                 13 Providence, RI              
 21  Will McFee                    13 Greenwich, NY               
 22  Jordan Pickerel               13 Throw1deep, GA              
 23  Sean Ryan                     14 Babylon, NY                 
 24  Olusegun Vadis                14 Providence, RI              
 25  Josh Whitener                 13 Throw1deep, GA              
 26  Anthony Wilks                 13 Alliance, OH                
 27  Timothy Wilson                13 Middletown, NY              
 28  Rudy Winkler                  13 Sand Lake, NY               
 29  Cory Woodbine                 13 Warwick, RI                 
 30  Bryan Zapata                  14 Providence, RI              
 31  Aaron Zedella                 13 Lakewood, OH                
 
Event 43  Boys Indoor Pentathlon
===============================================================================
Ntl,Meet,Arm:   4307  3/12/2011   Gunnar Nixon, Santa Fe, Edmond, OK           
   Sophomore:   3785  2007        Curtis Beach, Albu Acad,Albuqrq,NM           
      Junior:   4141  3/13/2010   Gunnar Nixon, Santa Fe, Edmond, OK           
      Senior:   4307  3/12/2011   Gunnar Nixon, Santa Fe, Edmond, OK           
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Austin Billings               13 Brentwood, TN               
  2  Adam Bonfilio                 13 Burlington, MA              
  3  Zack Bornstein                14 CA, CA                      
  4  Michael Cummings              13 Hackensack, NJ              
  5  Anthony Dunavant              13 Brentwood, TN               
  6  Roland Gamez                  13 Hasbrouck Height            
  7  Zach Gilroy                   13 brentwood, TN               
  8  Eric Hoff                     13 Brentwood, TN               
  9  Marlon Humphrey               14 Hoover, AL                  
 10  David Karabinos               13 Woodbridge, CT              
 11  Devin Mirenda                 13 Smithtown, NY               
 12  Gabriel Moore                 14 Freeport, FL                
 13  Jackson Powers                13 Brentwood, TN               
 14  Steele Wasik                  14 Lakewood, OH                
 15  Harrison Williams             14 Memphis, TN                 
 
Event 45  Boys 1 Mile Race Walk
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 3:05 PM
    National:  6:03.48  1/29/2010   Trevor Barron, Bethel Park, PA             
        Meet:  6:06.13  3/13/2010   Trevor Barron, Bethel Park, PA             
    Freshman:  6:37.00  2/1/2009    Tyler Sorensen, Lafayette, CA              
   Sophomore:  6:29.96  1993        Kevin Eastler, Mt. Blue,Farmington, ME     
      Junior:  6:17.96  2003        Zachary Pollinger, Mahwah, NJ              
      Senior:  6:03.48  1/29/2010   Trevor Barron, Bethel Park, PA             
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Marek Adamowicz               15 St-Hubert, QC               
  2  Spencer Dunn                  16 Auburn, ME                  
  3  Geraldo Flores                14 Pharr, TX                   
  4  Jack Lazor                    15 Madison, CT                 
  5  Alexander Peters              14 Chicago, IL                 
  6  Anthony Peters                14 Chicago, IL                 
  7  Matias Serna                  17 McAllen, TX                 
  8  Cliff Tilley                  16 Potomac, MD                 
  9  Moses Watson                  14 Ijamsville, MD              
 
Event 47  Boys 60 Meter Dash Freshman Prelims
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 8:40 AM
        Meet:   7.08  3/10/2012   Brandon Polk, Freedom,S Riding,VA            
    Freshman:   6.78  3/10/2001   Jerald Watson, Cn Cath,Morg Cty,LA           
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Philip Batler                 16 Newton, MA                  
  2  Arthur Baygboe                16 Providence, RI              
  3  Tyson Bivens                  16 Newport News, VA            
  4  Aiden Brown                   16 Philadelphia, PA            
  5  Ammar Brown                   16 Schenectady, NY             
  6  Jake Curry                    16 Garden City, NY             
  7  DeVonte Doward                16 Washington, DC              
  8  Matthew Falcon                16 Ypsilanti, MI               
  9  Xavier Glover                 16 Forest Hills, NY            
 10  Grant Holloway                16 Chesapeake, VA              
 11  Jaquavious Hunt               16 Auburn, AL                  
 12  Laquavious Hunt               16 Auburn, AL                  
 13  Tyrell Jackson                16 Neptune, NJ                 
 14  Jordan Johnson                16 Philadelphia, PA            
 15  Rachi Jordan                  16 Middletown, NY              
 16  Austin Lewis                  16 Nokesville, VA              
 17  CJ Marquisz                   16 Plainsboro, NJ              
 18  Kitrell Phillips              16 Allen, TX                   
 19  Andrell Pinnock               16 Bloomfield, CT              
 20  Jared Prior                   16 Newton, MA                  
 21  Duane Roberts II              16 Bloomfield, CT              
 22  Nick Rowland                  16 Philadelphia, PA            
 23  Deion Stephens                16 Royal Palm Beach            
 24  Tolu Taiwo                    16 Toronto, ON                 
 25  Valensky Valeus               16 Roselle, NJ                 
 26  Dean Whitaker                 16 Philadelphia, PA            
 27  Quincey Wilson                16 Atlanta, GA                 
 28  Delan Wynn                    16 Southfield, MI              
 
Event 49  Boys 400 Meter Run Freshman
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 4:45 PM
 Final on time
        Meet:  50.84  3/12/2010   Xavier Jones, Greensboro, NC                 
    Freshman:  48.76  1985        William Reed, Central, Philadelphia,PA       
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  William Allen                 16 Lexington, KY               
  2  Arthur Baygboe                16 Providence, RI              
  3  Griffin Bilicic               16 Eagleville, PA              
  4  Tyson Bivens                  16 Newport News, VA            
  5  Shareek Branch                16 Washington, DC              
  6  Aiden Brown                   16 Philadelphia, PA            
  7  Owen Buck                     16 Springfield, VA             
  8  James Chukwurah               16 Franklinville, N            
  9  Cedric Cook                   16 Toms River, NJ              
 10  Micah Croom                   16 Long Beach, CA              
 11  Jahnique Dessaline            16 Newburgh, NY                
 12  Oliver Eberth                 16 Andover, MA                 
 13  Matthew Falcon                16 Ypsilanti, MI               
 14  Brennen Farrell               16 Pawling, NY                 
 15  Stefon Goudeau                16 Gardena, CA                 
 16  Grant Holloway                16 Chesapeake, VA              
 17  Nicholas Lawrence             16 NY, NY                      
 18  CJ Marquisz                   16 Plainsboro, NJ              
 19  Kemarni Mighty                16 New York, NY                
 20  Brandon Mirabella             16 Mineola, NY                 
 21  Marquinn Morris               16 Portsmouth, VA              
 22  Greg Moschella                16 Westborough, MA             
 23  Camari Murray                 16 White Plains, MD            
 24  Mateo Parzych                 16 Niskayuna, NY               
 25  Dwayne Perera                 16 Ajax, ON                    
 26  Waelene Riddick               16 Portsmouth, VA              
 27  Melvin Roy                    16 Washington, DC              
 28  Ted Smith                     16 Birmingham, AL              
 29  Joshua Thomas                 16 Ashburn, VA                 
 30  Austyn Warren                 16 New Castle, DE              
 31  Quincey Wilson                16 Atlanta, GA                 
 32  Jayon Woodard                 16 Raleigh, NC                 
 33  Alex Worsely                  16 Lincolndale, NY             
 34  Delan Wynn                    16 Southfield, MI              
 35  Mike Zupko                    16 Red Bank, NJ                
 
Event 51  Boys 1 Mile Run Freshman
===============================================================================
Sunday 3/10/2013 - 9:20 AM
        Meet:  4:18.09  3/10/2012   Elijah Armstrong, Pocatello, ID            
    Freshman:  4:15.43  1/10/2009   Lukas Verzbicas, Lincoln Way,New Lenox,IL  
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Matt Bouthillette             16 Providence, RI              
  2  Jeremy Brown                  16 Raleigh, NC                 
  3  Justin Carbone                16 Exeter, NH                  
  4  Isaiah Curbelo                16 Delran, NJ                  
  5  Michael Flanagan              16 Newark, DE                  
  6  Trenton Fryman                16 Louisville, KY              
  7  Gavin Gaynor                  16 Saratoga Springs            
  8  Nathan Hadley                 16 Boardman, OH                
  9  Randy Hahn                    16 Chesterfield, VA            
 10  John Hayes                    16 Mineola, NY                 
 11  Kevin Hazelwood               16 Brewster, NY                
 12  Jake Johnson                  16 Albany, NY                  
 13  Devyn Keith                   16 River Ridge, LA             
 14  Andrew LeBlanc                16 Fredericton, NB             
 15  Ryan Lee                      16 Brentwood, TN               
 16  Owen Long                     16 Haddonfield, NJ             
 17  Conor Lundy                   16 Bronx, NY                   
 18  Will Meyer                    16 Short Hills, NJ             
 19  Armstrong Noonan              16 Darien, CT                  
 20  Henry Pehr                    16 Cary, NC                    
 21  Gregory Pelose                16 Haddonfield, NJ             
 22  Frank Pittman                 16 Atlanta, GA                 
 23  Jeffery Reyes                 16 Bay Shore, NY               
 24  Phillip Rocha                 16 Azusa, CA                   
 25  Ittai Rosales                 16 Mamaroneck, NY              
 26  Jack Ryan                     16 Rye, NY                     
 27  Jack Salisbury                16 East Providence,            
 28  Christopher Stone             16 Short Hills, NJ             
 29  Austin Stoner                 16 Haddonfield, NJ             
 30  Aidan Tooker                  16 Saratoga Springs            
 31  Thorr Trowbridge              16 Kingston, NY                
 32  Josh Zugnoni                  16 Henrietta, NY               
 
Event 61  Boys 60 Meter Dash Emerging Elite Prelims
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 11:05 AM
        Meet:   6.88  3/9/2012    Vincent Lowe, Grassfld, Chespk,VA            
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Afees Abolurin                13 Windsor Mill, MD            
  2  Jamik Alexander               15 Lynchburg, VA               
  3  Ty'Reese Anderson             13 Austintown, OH              
  4  Akeim Barber                  13 Columbia, SC                
  5  Jonny Barone                  13 Commack, NY                 
  6  Korey Beasley                 13 Caledonia, NY               
  7  Ethan Beaulier                13 North Berwick, M            
  8  Zack Black                    13 columbia, MD                
  9  Duane Boyd                    14 Ypsilanti, MI               
 10  David Campbell                13 Bloomfield, CT              
 11  Christian Cedullo             15 Peabody, MA                 
 12  Christopher Cennami           13 Peabody, MA                 
 13  Terrell Charles               14 Elkridge, MD                
 14  Darryl Couch                  14 Ypsilanti, MI               
 15  Brian Crandell                13 Columbia, MD                
 16  Desmond Davis                 13 Ardmore, PA                 
 17  Talon Denton                  15 Brampton, ON                
 18  Victor Dunbar                 13 Washington, DC              
 19  Kendrick Dunn                 13 Allen, TX                   
 20  Denzel Dykes                  14 Washington, DC              
 21  Chad Elliott                  15 Toronto, ON                 
 22  Wilber Garcia                 15 Washington, DC              
 23  Gibson Gary                   14 Austintown, OH              
 24  Jahlan Gordon                 13 Hyattsville, MD             
 25  Jonelle Halog                 13 Ottawa, ON                  
 26  Marquis Harris                13 North Brunswick,            
 27  Benjamin Henson               13 West Barnstable,            
 28  Renard Howell                 13 Levittown, PA               
 29  Frazier James                 13 Newtown, PA                 
 30  Devon Jefferson               13 North Brunswick,            
 31  Romario Jenning               14 Brooklyn, NY                
 32  Harrington Joe                15 Austintown, OH              
 33  Theodore Johnson              13 Frederick, MD               
 34  Luis-Miguel Labrecque         16 Québec, QC                 
 35  Quincey Lambert               14 Pemberton, NJ               
 36  Yakabu lbraham                13 North Brunswick,            
 37  Dwayne March                  13 Toronto, ON                 
 38  Ryan McCain                   15 North Augusta, G            
 39  Alexander Mead                13 Aurora, CO                  
 40  Mark Moton                    13 Maple, ON                   
 41  Bowlen Nathan                 14 Austintown, OH              
 42  Cameron Nurse                 14 Toronto, ON                 
 43  Ivan Nyemeck                  16 Québec, QC                 
 44  Austin Otterbridge            13 Grand Rapids, MI            
 45  Kendall Owens                 13 Allen, TX                   
 46  Tosin Oyewole                 14 Columbia, MD                
 47  Nicholas Palomino             13 Toronto, ON                 
 48  Ken Partyka                   13 Hasbrouck Height            
 49  Malik Peacock                 13 Ypsilanti, MI               
 50  Joshua Peoples                13 Ellicott City, M            
 51  Jacob Plunkett                13 Ottawa, ON                  
 52  Brandon Polk                  15 Ashburn, VA                 
 53  Patrick Quigley               14 Wantagh, NY                 
 54  Lucanus Robinson              14 Dorval, QC                  
 55  Nicholas Schutz               15 Brookline, NH               
 56  Stephen Singleton             13 Norfolk, VA                 
 57  Bryan Sosoo                   14 Fulton, MD                  
 58  Norris Spikes                 14 Brampton, ON                
 59  Alexander Szuba               14 Saint-Laurent, Q            
 60  Justin Titgen                 15 Waxhaw, NC                  
 61  Taj-Amir Torres               15 Belchertown, MA             
 62  Leslie Tsang                  14 Markham, ON                 
 63  Rob Venters                   13 Austintown, OH              
 64  Malik Washington              13 Detroit, MI                 
 65  Zachary Waslenko              14 Richmond Hill, O            
 66  Anthony Watkins               13 New Castle, DE              
 67  Justin Watson                 13 Washington, DC              
 68  Ishmael Webb                  13 Lexington, KY               
 69  Wan'ya Williams               14 Ypsilanti, MI               
 70  Patrick Witherspoon           13 Washington, DC              
 71  aquil young                   13 Newark, NJ                  
 
Event 63  Boys 200 Meter Dash Emerging Elite Prelims
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 2:15 PM
        Meet:  21.82  3/11/2011   Andrew Hunt, Ypsilanti, MI                   
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Joe Abreu                     14 White Plains, NY            
  2  Maurice Allen                 14 Detroit, MI                 
  3  Chinedu Amonu                 13 Ewing, NJ                   
  4  Carmelo Barresi               13 Baltimore, MD               
  5  Ethan Biron                   14 Dartmouth, MA               
  6  Zack Black                    13 columbia, MD                
  7  Colby Bleier                  13 Pittsford, NY               
  8  Duane Boyd                    14 Ypsilanti, MI               
  9  Jalen Buxton                  14 Raleigh, NC                 
 10  Karl Cajuste                  13 West Orange, NJ             
 11  David Campbell                13 Bloomfield, CT              
 12  Xavier Collins                13 Portsmouth, VA              
 13  Darryl Couch                  14 Ypsilanti, MI               
 14  Kendrick Dunn                 13 Allen, TX                   
 15  Trey Dunn                     14 Raleigh, NC                 
 16  John Gerard                   14 Midlothian, VA              
 17  Quaysie Gordon-Maule          14 Montreal, QC                
 18  Cameron Gray                  14 Monroeville, PA             
 19  Darien Gray                   13 Bladensburg, MD             
 20  Sheldon Cole Green            13 Oak Ridge, TN               
 21  Ronny Hall                    14 Gardena, CA                 
 22  Marquis Howard                13 Raleigh, NC                 
 23  Renard Howell                 13 Levittown, PA               
 24  Francis Jajua                 13 Levittown, PA               
 25  David Johnston                13 Lexington, MA               
 26  Abdur-Rahmaan Kelly           14 DC, DC                      
 27  Jared Kerr                    13 Toronto, ON                 
 28  Nathan Kyeame                 14 Markham, ON                 
 29  Jordan Lasley                 14 Gardena, CA                 
 30  Aaron Lewis                   13 metuchen, NJ                
 31  Blake McKinzie                13 Allen, TX                   
 32  Kadeem Middleton              15 Suffolk, VA                 
 33  Camari Murray                 16 White Plains, MD            
 34  Cameron Nurse                 14 Brampton, ON                
 35  Seth Oppong                   13 Brampton, ON                
 36  Kendall Owens                 13 Allen, TX                   
 37  Tosin Oyewole                 14 Columbia, MD                
 38  Alex Paterson                 13 Ledyard, CT                 
 39  Malonta Patterson             14 Washington, DC              
 40  Shermar Paul                  15 Ottawa, ON                  
 41  Malik Peacock                 13 Ypsilanti, MI               
 42  Joshua Peoples                13 Ellicott City, M            
 43  Andre Phillips                13 Allen, TX                   
 44  Shnyden Pierre                14 Norwalk, CT                 
 45  Josh Poole                    13 Ellicott City, M            
 46  Patrick Quigley               14 Wantagh, NY                 
 47  Lucanus Robinson              14 Dorval, QC                  
 48  Marcus Robinson               14 Washington, DC              
 49  Lloyd Sicard                  13 Gardena, CA                 
 50  Stephen Singleton             13 Norfolk, VA                 
 51  Terrell Singleton             13 Kennesaw, GA                
 52  Michael Smith                 13 Washington, DC              
 53  Najee Smith                   13 Newark, NJ                  
 54  Joseph Spearman               13 Philadelphia, PA            
 55  Norris Spikes                 14 Brampton, ON                
 56  Darius Statham                13 Atlanta, GA                 
 57  Deion Stephens                16 Royal Palm Beach            
 58  Justin Titgen                 15 Waxhaw, NC                  
 59  Nicholas Usoff                13 Acton, MA                   
 60  Zachary Waslenko              14 Richmond Hill, O            
 61  Wan'ya Williams               14 Ypsilanti, MI               
 62  Josh Wray                     13 Honeoye Falls, N            
 
Event 65  Boys 400 Meter Dash Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 12:50 PM
        Meet:  49.62  3/11/2011   Isaiah Penn, Newton, MA                      
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Jon Alkins                    13 NY, NY                      
  2  Justin Atkins                 13 Temple Hills, MD            
  3  Chad Barker                   13 West Hempstead,             
  4  Kevin Barry                   13 Cherry Hill, NJ             
  5  Colby Bleier                  13 Pittsford, NY               
  6  Andrew Bolze                  14 Hingham, MA                 
  7  Marty Bulger                  13 Bloomfield Hills            
  8  Brian Calvey                  15 Independence, OH            
  9  Lukas Chaya                   13 New York, NY                
 10  Nolan Daniels                 14 Lawrenceville, G            
 11  Christopher Del Rossi         13 Flemington, NJ              
 12  Jared Delane                  13 West Hartford, C            
 13  Ben Drexler                   13 Rochester, NY               
 14  Benjamin Fairweather          13 Bronx, NY                   
 15  Wilber Garcia                 15 Washington, DC              
 16  Luther Gillespie              13 Bronx, NY                   
 17  Reuben Guy                    13 Gardena, CA                 
 18  Ronny Hall                    14 Gardena, CA                 
 19  Josh Hanna                    13 Rochester, NY               
 20  Robbie Hokett                 13 New York, NY                
 21  Andre Houser-Cross            14 Atlanta, GA                 
 22  Kyle Hunt                     13 Baltimore, MD               
 23  Rodney Johnson                13 Norfolk, VA                 
 24  Abdur-Rahmaan Kelly           14 DC, DC                      
 25  Tanner Kent                   13 Amherst, NH                 
 26  Robert Laing                  13 Paterson, NJ                
 27  Nick LaPerriere               13 Beacon Falls, CT            
 28  Alex Leto                     14 Matawan, NJ                 
 29  Aaron Lewis                   13 metuchen, NJ                
 30  Joe Luongo                    15 MA, MA                      
 31  Justin Marsh                  14 Laurel, MD                  
 32  Jordan May                    13 Philadelphia, PA            
 33  Blake McKinzie                13 Allen, TX                   
 34  Kadeem Middleton              15 Suffolk, VA                 
 35  Alex Nichols                  13 Brunswick, ME               
 36  Bolaji Ogbulu                 15 Lexington, KY               
 37  Andre Phillips                13 Allen, TX                   
 38  Shnyden Pierre                14 Norwalk, CT                 
 39  Christopher Polk              15 Long Beach, CA              
 40  Josh Poole                    13 Ellicott City, M            
 41  Marcus Robinson               14 Washington, DC              
 42  Levar Sealey                  14 Bronx, NY                   
 43  Charles Snorweah              15 Levittown, PA               
 44  Darius Statham                13 Atlanta, GA                 
 45  Alexander Szuba               14 Saint-Laurent, Q            
 46  Kevin Thompson                14 Washington, DC              
 47  Akinyele Turner               15 Gardena, CA                 
 48  Timmy Usher                   13 Fulton, MD                  
 49  Fă©lix Veillette              13 QuĂ©bec, QC                 
 50  Jordan Williams               14 Winston Salem, N            
 51  DeShawn Woods                 13 Norfolk, VA                 
 
Event 67  Boys 800 Meter Run Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 1:30 PM
        Meet:  1:54.13  3/9/2012    Everett Price, New Providence, NJ          
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Kyle Adams                    14 Port Matilda, PA            
  2  Justin Alleyne                13 New Rochelle, NY            
  3  Brian Benesch                 13 Oceanside, NY               
  4  Pier Berkmans                 14 Bronx, NY                   
  5  Timothy Bolick                13 Hopkinton, MA               
  6  Matt Calem                    14 Oakton, VA                  
  7  William Cather                14 Port Matilda, PA            
  8  Charles Cooper                14 Montreal, QC                
  9  Danny Deluna                  13 Seaford, NY                 
 10  Benjamin Eisenhut             15 Ithaca, NY                  
 11  Ben Fazio                     13 East Greenwich,             
 12  Gabe Fishman                  13 Amherst, MA                 
 13  Deandre James                 13 Portsmouth, VA              
 14  Andrew Kitto                  13 Ann Arbor, MI               
 15  Riley Malcolm                 13 Brantford, ON               
 16  Alexander Midkiff             13 Chesapeake, VA              
 17  Andrew Morra                  13 Garden City, NY             
 18  Keith Pease                   13 Rochester, NY               
 19  Ross Pirnie                   13 Hilton, NY                  
 20  Darnell Ringo                 13 Portsmouth, VA              
 21  Brad Rivera                   13 Bensalem, PA                
 22  Phillip Rocha                 16 Azusa, CA                   
 23  Jamie Ross                    13 Brunswick, ME               
 24  Kevin Serrao                  14 Hackensack, NJ              
 25  Kalen Sullivan                13 West Seneca, NY             
 26  Adam Vare                     14 Fairfield, CT               
 27  Michael Ward                  13 Boston, MA                  
 28  Andrew Whetten                13 atlanta, GA                 
 29  Torin Wile                    13 Detroit, MI                 
 30  Erik Winberg                  13 NY, NY                      
 31  Caleb Wright                  14 NY, NY                      
 
Event 69  Boys 1 Mile Run Emerging Elite
===============================================================================
Saturday 3/9/2013 - 5:25 PM
        Meet:  4:17.19  3/9/2012    Alex Moran, Mt. Lebanon, Pitt,PA           
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Zachary Albright              14 Covington, LA               
  2  Zach Anderson                 14 New Fairfield, C            
  3  Lucas Arrivo                  15 Ann Arbor, MI               
  4  Payton Ballard                13 Birmingham, AL              
  5  Pier Berkmans                 14 Bronx, NY                   
  6  Steve Booker                  14 Delmar, NY                  
  7  Cullin Burdett                13 Southeast, NY               
  8  Matt Calem                    14 Oakton, VA                  
  9  Jake Carroll                  14 Toronto, ON                 
 10  Quinn Cooney                  15 Chelmsford, MA              
 11  Ryan Cooney                   13 Seaford, NY                 
 12  Charles Cooper                14 Montreal, QC                
 13  Bill Dolan                    14 Mullica Hill, NJ            
 14  Luke Gavigan                  15 Blauvent, NY                
 15  Owen Gonser                   14 Wrentham, MA                
 16  Mark Hadley                   14 Boardman, OH                
 17  Collin Hahn                   15 Chesterfield, VA            
 18  Robert Hall                   13 Scarborough, ME             
 19  Josiah Hanko                  14 Montville, NJ               
 20  Alex Hedquist                 13 Kaysville, UT               
 21  Alex Hess                     13 Fort Wayne, IN              
 22  Bradley Heuer                 13 Herndon, VA                 
 23  Curtis Jewett                 13 Rome, PA                    
 24  Preston Johnson               13 Kaysville, UT               
 25  Jonathan Luckin               13 Parkton, MD                 
 26  Daniel McDonald Meteer        13 Arlington, MA               
 27  Philip Messina                13 Toronto, ON                 
 28  Dage Minors                   13 St. Johnsbury, V            
 29  Nicolas Morin                 13 Québec, QC                 
 30  Max Mudd                      14 Louisville, KY              
 31  Daniel Navarro                14 Kennesaw, GA                
 32  Matthew Novak                 15 Glen Allen, VA              
 33  Alec Peinkofer                13 Baldwinsville, N            
 34  Cavender Salvadori            13 Wilmington, DE              
 35  Mikey Singer                  15 Eldersburg, MD              
 36  Cory Thomas                   13 Tewksbury, MA               
 37  Tim Virostek                  13 Columbia, MD                
 38  Skylar Williams               14 Kaysville, UT               
 39  Jarrick Winslow               14 Arcadia, CA                 
 40  Michael Wyman                 14 Marion, MA                  
 41  Felipe Yanez                  13 Corona, NY                  
 
Event 71  Boys 2 Mile Run Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 2:55 PM
        Meet:  9:15.94  3/11/2011   Andrew Valenski, Massapequa, NY            
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Sami Aziz                     13 Philadelphia, PA            
  2  Miguel Batista                15 Long Beach, CA              
  3  Jake Betancourt               13 Benson, NC                  
  4  Alex Brown                    13 Melbourne, FL               
  5  Matt Calem                    14 Oakton, VA                  
  6  Alex Corbett                  15 Burke, VA                   
  7  Ryan Depinto                  14 Syosset, NY                 
  8  Drew Fossa                    14 Peabody, MA                 
  9  Evan Grandfield               13 Rehoboth, MA                
 10  Peter Hale                    13 Swampscott, MA              
 11  Tristan Kattenberg            13 Melbourne, FL               
 12  Kyle Kroon                    14 Toms River, NJ              
 13  Aaron Lucci                   14 Wakefield, MA               
 14  Scott Meehan                  14 Sparta, NJ                  
 15  Matthew Novak                 15 Glen Allen, VA              
 16  Tyler Ranke                   14 Rochester, NY               
 17  Joe Santo                     13 Newburyport, MA             
 18  Jean-Paul Scott               13 Rochester, NY               
 19  Kevin Scott                   13 Ocean City, NJ              
 20  Patrick Sheehan               14 Mooresville, NC             
 21  Tyler Spear                   14 Towson, MD                  
 22  Jeremy Spiezio                15 Greenwich, NY               
 23  Nate Sullivan                 13 Southlake, TX               
 24  Cory Thomas                   13 Tewksbury, MA               
 25  Nick Trefz                    13 Fairmont, WV                
 26  Nick Tyrey                    13 Raleigh, NC                 
 27  Michael Watts                 14 Islip, NY                   
 28  Chase Weaverling              14 Darnestown, MD              
 29  Lyle Wistar                   13 Ambler, PA                  
 
Event 73  Boys 60 Meter Hurdles Emerging Elite Prelims
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 10:20 AM
        Meet:   7.97  3/11/2011   Jermaine Collier, Trenton, NJ                
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Wilfred Asamoah               13 Edison, NJ                  
  2  Emmanuel Atilola              13 Rahway, NJ                  
  3  Michael Averett               13 Chesterfield, VA            
  4  Juan Baxter                   14 Monmouth Junctio            
  5  Anthony Bullaro               13 Morrisville, PA             
  6  Marques Burgman               13 Melbourne, FL               
  7  James Burns                   14 Port washington,            
  8  Karl Cajuste                  13 West Orange, NJ             
  9  Robert Carter                 14 Columbia, MD                
 10  Xavier Carter                 14 Benson, NC                  
 11  Patrick Clarke                13 n white plains,             
 12  Patrick Clarke                13 Pearl River, NY             
 13  Ben Colello                   14 Sudbury, MA                 
 14  Azariah Cox                   13 Lynchburg, VA               
 15  Benjamin DeForest             14 Amherst, NH                 
 16  Powell Delandes               15 Brooklyn, NY                
 17  Dylan DeMoranville            13 East Freetown, M            
 18  Antwan Dickerson              13 Sicklerville, NJ            
 19  Kylon Drones                  14 Kennesaw, GA                
 20  Nestor Folta                  13 VA, VA                      
 21  Marcus Foster                 13 Frederick, MD               
 22  Zach Ghizzone                 13 Union, NJ                   
 23  Tyrell Gibbs                  13 Newark, NJ                  
 24  Clyde Gross                   13 fork union, VA              
 25  Corson Hartner                13 Haddon Twp, NJ              
 26  Landrie Hatcher               14 Woodstock, MD               
 27  Grant Holloway                16 Chesapeake, VA              
 28  Adrian Hunte                  13 Newark, NJ                  
 29  Ashad Johnson Conley          13 Alexandria, VA              
 30  Devin Jones                   13 Neptune, NJ                 
 31  Axel Joseph                   14 Brooklyn, NY                
 32  Yazin Joseph                  13 Pickering, ON               
 33  Dominick Lemonious            13 Detroit, MI                 
 34  Caleb Mathis                  13 Mocksville, NC              
 35  Tyron McDade                  14 Fork Union, VA              
 36  Christopher McDowell          13 Hingham, MA                 
 37  Izaiah McEwan                 14 Bloomfield, CT              
 38  Jacob McLimore                13 Lexington, KY               
 39  Austin Moore                  13 Swedesboro, NJ              
 40  Sam Ortz                      14 Austintown, OH              
 41  Andre Phillips                13 Allen, TX                   
 42  Jacob Plunkett                13 Ottawa, ON                  
 43  Jon Polen                     13 bennington, VT              
 44  Tyvon Rivers                  13 Amherst, NY                 
 45  Craig Rock                    14 Hammond, LA                 
 46  Galo Rodriguez                13 West Hartford, C            
 47  Jordan Samuels                14 Malden, MA                  
 48  Mykele Sanders                15 Dover, DE                   
 49  Christoffe Scott              13 Roselle, NJ                 
 50  Micheal Smith                 13 Washington, DC              
 51  Alex Walker                   13 Suffern, NY                 
 52  Juan Ward                     14 Long Beach, CA              
 53  Tarentay Washington           13 Pontiac, MI                 
 54  James Waters                  14 Hummelstown, PA             
 55  Malcolm White                 13 Virginia Beach,             
 56  Kordell Williams              14 Hyattsville, MD             
 57  Kenneth Yu                    13 Forest Hills, NY            
 
Event 75  Boys 4x200 Meter Relay Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 3:35 PM
        Meet:  1:30.19  3/11/2011   Snyder HS, Jersey City, NJ                 
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Alexis I duPont Tc-De  'A'                                   
     1) Anthony Brinkley 13             2) Alonzo Jones 13                
     3) shaquan starling 13             4) Michael Smith 13               
     5) Aaron Limberry 14               6)                                
  2  Amityville HS  'A'                                           
     1) Artneil Reid 13                 2) Kaashief Morgan 14             
     3) Jesus Nunez 13                  4) Vincent Jackson 13             
  3  Andover Tc-Ma  'A'                                           
     1) Cam Farnham 13                  2) Cloe Organisciak 14            
     3) Humza Naveed 15                 4) Matt Reardon 13                
     5) Joey Comeau 13                  6)                                
  4  Aquinas Institute Tc-Ny  'A'                                 
     1) Khris Greggs 13                 2) Isaac Darling 14               
     3) Ben Drexler 13                  4) Josh Hanna 13                  
     5) Greg Pardner 13                 6)                                
  5  Archbishop Stepinac Tc-Ny  'A'                               
     1) Robert Bambil 14                2) Nigel Green 15                 
     3) Matt Desjardin 14               4) Joe Abreu 14                   
     5) Terrell Morrison 16             6)                                
  6  Bergen Catholic Tc-Nj  'A'                                   
     1) Ed DeHais 15                    2) Anthony Leithauser 15          
     3) Dan Lynch 14                    4) Kyle Ellerson 15               
     5) Bryan Castro 13                 6)                                
  7  Bishop Hendricken Tc-Ri  'A'                                 
     1) Alex Perreault 13               2) John Cute 14                   
     3) Lee Moses 15                    4) Power Kanga 15                 
     5) Marcus Swift 13                 6)                                
  8  Bishop McNamara Tc-Md  'B'                                   
     1) Aaron Dillingham 14             2) Malik Self 14                  
     3) Jordan Martin 13                4) Brandon Carter 13              
     5) Corey Briscoe 14                6)                                
  9  Bloomfield Tc-Ct  'A'                                        
     1) David Campbell 13               2) Emanuel Jones 15               
     3) Travis Thompson 14              4) Andrell Pinnock 16             
     5) Steven Dunn 16                  6)                                
 10  Bowie Tracksters-MD  'A'                                     
     1) Justin Beatty 14                2) Antonio Coleman 15             
     3) Daniel Fajuyigbe 14             4) Jonathan George 15             
     5) DeAndre Watson 13               6)                                
 11  C.I.T.I. T+F-Md  'A'                                         
     1) Zachary Black 13                2) Terrell Charles 14             
     3) Justin Marsh 14                 4) Joshua Peoples 13              
 12  Cardinal Spellman Tc-Ny  'A'                                 
     1) Delroy Stanley 13               2) Lamar Gillespie 13             
     3) Luther Gillespie 13             4) Jamel Lewis 13                 
     5) Christopher Santana 14          6)                                
 13  Classical Tc-Ri  'A'                                         
     1) Derek Jackson 13                2) Robert Raposa 13               
     3) Aljenis Candelier 14            4) Adul-lateef Orulebaja 14       
     5) Taj Smith 13                    6)                                
 14  Collin County Tc-Tx  'A'                                     
     1) Kendall Owens 13                2) Kendrick Dunn 13               
     3) Blake McKenzie 13               4) Andre Phillips 13              
     5) Kitrell Phillips 16             6)                                
 15  Comet Tc-Ny  'A'                                             
     1) Chauncey Scissum 13             2) Jason Wooten 13                
     3) Tyrone Burno 13                 4) Jake Hellenschmidt 14          
 16  Danbury Tc-Ct  'A'                                           
     1) Micaiah Hill 13                 2) Eiljah Amoah 13                
     3) Cyrus Brown 14                  4) Corey Acosta 13                
     5) Tyler Challenger 13             6)                                
 17  Deptford Twp Tc-Nj  'A'                                      
     1) Collin Corsey 13                2) Tyrone Underwood 13            
     3) Tyson Jackson 13                4) Trey McGraw 13                 
 18  East Fishkill Striders-NY  'A'                               
     1) Charles Tankeh 15               2) Courtney Hunte 14              
     3) Aaron Hamilton 15               4) Dante Harris 13                
 19  East Tc-Ny-Rochester  'A'                                    
     1) Nicodemus Gambill 13            2) Marx Jean 13                   
     3) Justin Noye 14                  4) Derrick Warren 13              
     5) Not Yet Known                   6)                                
 20  Edison Tech Tc-Ny  'A'                                       
     1) Kaishaun Cathey 13              2) Daekwan Garfield 15            
     3) Dadarius Dillard 14             4) Tremel Starks 14               
     5) Joshua Murray 15                6)                                
 21  Far Rockaway Tc-Ny  'A'                                      
     1) Romello White 13                2) Marvens Bastien 13             
     3) Jannick Brown 13                4) Shamar Foster 14               
     5) Randy Smartt 13                 6)                                
 22  Farmingdale Tc-Ny  'A'                                       
     1) Anthony Bellacosa 14            2) Nicolas Fratto 14              
     3) Micheal Outing 15               4) Michael Tristano 14            
 23  Fitch Tc-Ct  'A'                                             
     1) Frank Norosky 14                2) Chris Bond 13                  
     3) Tyler Latham 14                 4) Randall Rissing 13             
     5) Clifford Randolph 13            6)                                
 24  Fork Union MA Tc-Va  'A'                                     
     1) Malcolm Cook 13                 2) Arnel Combs 15                 
     3) Charles Clardy 14               4) Clyde Gross 13                 
 25  Friendship Edison-Coll TC  'A'                               
     1) DeVonte Doward 16               2) Victor Dunbar 13               
     3) Shaquiall Felder 14             4) Joseph Palmer 15               
     5) Justin Watson 13                6)                                
 26  Gardena Core Speed-CA  'A'                                   
     1) Akinyele Turner 15              2) Jordan Lasley 14               
     3) Stefon Goudeau 16               4) Adoree Jackson 14              
     5) Reuben Guy 13                   6)                                
 27  Gates Chili Tc-Ny  'A'                                       
     1) Korey Beasley 13                2) Davier Powell 14               
     3) Zach Rifkin 13                  4) Bishop Williams 14             
 28  Gonzaga Tc-Dc  'B'                                           
     1) Marcus Dennis 14                2) Darien Gray 13                 
     3) Patrick St. Pierre 14           4) Hunter Waston 14               
     5) Jordan Franklin 14              6)                                
 29  Grand Rapids Fire-Mi  'A'                                    
     1) Samuel Beal 15                  2) Jacorri Millbrooks 13          
     3) Rashard Bivins 13               4) Teyland Avery 13               
 30  Hawk Ac-Ma  'A'                                              
     1) Kyle Darrow 13                  2) Dana Pagliuca 13               
     3) Steve Ashe 13                   4) John Wheeler 14                
     5) Greg Petrucci 13                6)                                
 31  Hillhouse Tc-Ct  'A'                                         
     1) Harold Cooper 14                2) Darryn Horner 13               
     3) Corey Maddox 15                 4) James Moore 13                 
 32  I. C. Norcom Tc-Va  'A'                                      
     1) Romero Hines 13                 2) Charles Wiggs 15               
     3) Marquinn Morris 16              4) Waelene Riddick 16             
     5) Darron Downing 14               6)                                
 33  Iona Prep Tc-Ny  'A'                                         
     1) Jordan Washington 15            2) Christian Brown 14             
     3) Austin Jones 13                 4) Jacob Lawrence 14              
     5) Derek Black 15                  6)                                
 34  Jr Striders T+F Club-NC  'A'                                 
     1) Marquis Howard 13               2) Caleb Conwell 13               
     3) Jalen Buxton 14                 4) Trey Dunn 14                   
     5) Antonio Jones 13                6)                                
 35  Kettle Run Tc-Va  'A'                                        
     1) Austin Lewis 16                 2) Austin Rodgers 13              
     3) Carlos Vegerano 13              4) Josh Tapscott 13               
 36  Ledyard Tc-Ct  'A'                                           
     1) Joseph Carter 14                2) Alex Paterson 13               
     3) Steven Servedio 13              4) Alex Hintz-Valdez 13           
 37  Loyola Blakefield Tc-Md  'A'                                 
     1) Connor Cunningham 14            2) Dominic Piedmont 13            
     3) Connor Reynolds 13              4) Bernard Little 13              
     5) Miles Jenkins 13                6)                                
 38  Middletown Tc-Ny  'A'                                        
     1) Ashawn Bryan 13                 2) Rachi Jordan 16                
     3) Jonathon Pierre 13              4) Shakoy Burton 13               
     5) Rashawn Clarke 16               6)                                
 39  Mt Hebron Tc-Md  'C'                                         
     1) Nate Gainey 13                  2) Seneque Goldner 15             
     3) Andrew Humm 15                  4) Jawaan Johnson 14              
 40  Newark Tech Tc-Nj  'B'                                       
     1) Isaiah Campbell 14              2) Haneef Jones 13                
     3) Keir Minor 13                   4) Nixon Provillon 13             
 41  Newton Tiger-MA  'A'                                         
     1) Ryan Lucken 13                  2) Ben Porter 15                  
     3) Jared Prior 16                  4) Daniel Swain 13                
     5) David Oluwadara 13              6)                                
 42  Noble Tc-Me  'A'                                             
     1) Ethan Beaulier 13               2) Brandon Richard 14             
     3) Drew Martin 14                  4) Cam Johnson 15                 
 43  Northwest Catholic Tc-Ct  'A'                                
     1) Jared Delane 13                 2) Christopher Grenham 13         
     3) Dylan Robinson 14               4) Galo Rodriguez 13              
 44  Peabody Tc-Ma  'A'                                           
     1) Steven Villani 13               2) Christian Cedullo 15           
     3) Scott Myers 13                  4) Christopher Cennami 13         
     5) Vlasi Duni 13                   6)                                
 45  Prospect Heights Tc-Ny  'A'                                  
     1) Malik John 15                   2) Randelle Tudor 13              
     3) Shakor Stancil 13               4) Stephawn Mattis 14             
     5) Gary Sydney 13                  6)                                
 46  Rahway Tc-Nj  'A'                                            
     1) Emmanuel Atilola 13             2) Deshawne Bunion 15             
     3) Daejon Weeks-Landy 14           4) Donte Raymond 14               
     5) Thorne Roberts 14               6)                                
 47  Red Waves-DC  'A'                                            
     1) Kyrie Givens 14                 2) Malonta Patterson 14           
     3) Leon Wheeler 13                 4) Tyrone West 15                 
 48  Reservoir Tc-Md  'A'                                         
     1) Olumide Akinbinu 13             2) Alex Alli 13                   
     3) Glen Taylor 15                  4) Gibrill Sheriff 13             
     5) Bryan Sosoo 14                  6)                                
 49  Scarborough Tc-Me  'A'                                       
     1) Ryan Jamison 13                 2) Jake Alofs 13                  
     3) Greg Viola 13                   4) Cameron Langlois 14            
 50  Seneca Tc-Nj  'A'                                            
     1) David Foley 13                  2) Nick LeSaint 14                
     3) Daniel Nesko 15                 4) Ryan Oyola 13                  
 51  Suffern Tc-Ny  'A'                                           
     1) Jared Benn 15                   2) Tristan Dervish 14             
     3) Georgio Cineus 13               4) Mike Latcovic 14               
     5) Chris McKiever 13               6)                                
 52  Susan Wagner Tc-Ny  'A'                                      
     1) Joshua Mcvay 13                 2) Devin Corpus 13                
     3) Adrian Sheriff 15               4) Alex Jolly 13                  
     5) Colonel Fakorode 13             6)                                
 53  T-Ro Striders-MD  'A'                                        
     1) Marcus Foster 13                2) Steven Reid 14                 
     3) Dante Johnson 14                4) Theodore Johnson 13            
     5) Phillip Moore 13                6)                                
 54  Toms River North Tc-Nj  'A'                                  
     1) Marcos Vargas 14                2) Jalen Hunter 13                
     3) Cedric Cook 16                  4) Rolono Bromell 14              
 55  Tri Town Track-MA  'A'                                       
     1) Daniel Donahue 13               2) Colin Knapton 14               
     3) Kevin Noone 13                  4) Kevin Saccone 14               
 56  Washingtonville Tc-Ny  'A'                                   
     1) Josh Miesner 14                 2) Ryan Nguyen 14                 
     3) TJ Santiago 14                  4) Jeremy White 13                
     5) Connor Quinn 13                 6)                                
 57  West Springfield Tc-Va  'A'                                  
     1) Jonathan Dunn 13                2) Robert Tobias 13               
     3) John Seals 14                   4) Nathan Conquest 13             
     5) Owen Buck 16                    6)                                
 58  Western Branch Tc-Va  'A'                                    
     1) Kennard Massie 14               2) Jordan Parker 14               
     3) Jake Collins 16                 4) Patrick Berard 16              
     5) Logan Phillips 14               6)                                
 
Event 77  Boys 4x400 Meter Relay Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 6:00 PM
        Meet:  3:23.71  3/9/2012    Danbury, Danbury, CT                       
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Abraham Clark Tc-Nj  'A'                                     
     1) Johnathan Jackson 13            2) Steven McLean 14               
     3) Cadell Darius 15                4) Raymund Clark 15               
  2  Alexis I duPont Tc-De  'A'                                   
     1) Anthony Brinkley 13             2) Ibukun Folarin 13              
     3) Alonzo Jones 13                 4) Anthony Burley 14              
     5) Eric Halton 14                  6)                                
  3  Amityville HS  'A'                                           
     1) Artneil Reid 13                 2) Kaashief Morgan 14             
     3) Jesus Nunez 13                  4) Vincent Jackson 13             
  4  Aquinas Institute Tc-Ny  'A'                                 
     1) Khris Greggs 13                 2) Isaac Darling 14               
     3) Ben Drexler 13                  4) Josh Hanna 13                  
     5) Corey Wegman 13                 6)                                
  5  Arlington Tc-Ny  'A'                                         
     1) Tym Lotocky 14                  2) Peter Garson 14                
     3) Austin Schweitzer 14            4) Trenton Beram 14               
     5) Chris Koenitzer 13              6)                                
  6  Baldwinsville Harriers-NY  'A'                               
     1) Andy Fleming 13                 2) Jeff Mahar 14                  
     3) Dan Walker 14                   4) Nate Wicks 13                  
     5) Not Yet Known                   6)                                
  7  Bowie Tracksters-MD  'A'                                     
     1) Antonio Coleman 15              2) Donnell Davis 14               
     3) Joshua Wilkins 14               4) Mohamed Roberts 14             
     5) Martrell Royal 14               6)                                
  8  Brother Rice Tc-Mi  'A'                                      
     1) Marty Bulger 13                 2) Justin Flynn 13                
     3) Emanuel Price 14                4) Torin Wile 13                  
  9  Cardinal Spellman Tc-Ny  'A'                                 
     1) Jamel Lewis 13                  2) Lamar Gillespie 13             
     3) Jonathan Collie 13              4) Luther Gillespie 13            
     5) Delroy Stanley 13               6)                                
 10  Danbury Tc-Ct  'A'                                           
     1) Eiljah Amoah 13                 2) Chazz Winter 14                
     3) Cyrus Brown 14                  4) Austin Winter 13               
     5) Akim Moffett 14                 6)                                
 11  DeMatha Catholic Tc-Md  'A'                                  
     1) Kordell Williams 14             2) Justin Hamilton 15             
     3) John Oputa 14                   4) Erick Brown 13                 
     5) Joseph Justin 13                6)                                
 12  Fitch Tc-Ct  'A'                                             
     1) Chris Bond 13                   2) Luis Crisostomo 13             
     3) Lake Wyld 13                    4) Tyler Latham 14                
     5) Clifford Randolph 13            6)                                
 13  Gardena Core Speed-CA  'A'                                   
     1) Adoree Jackson 14               2) Jordan Lasley 14               
     3) Malik Roberson 15               4) Stefon Goudeau 16              
     5) Akinyele Turner 15              6)                                
 14  Hawk Ac-Ma  'A'                                              
     1) John Wheeler 14                 2) Robert Marcantonio 13          
     3) Greg Petrucci 13                4) Dana Pagliuca 13               
     5) Steve Ashe 13                   6)                                
 15  Hunterdon Central Tc-Nj  'A'                                 
     1) Christopher Del Rossi 13        2) Michael Turck 13               
     3) Kyle Phillips 13                4) Brendan Jaeger 13              
     5) Connor Barry 14                 6)                                
 16  Metuchen Tc-Nj  'A'                                          
     1) Travone Latouche 14             2) Ivan Gulyaev 14                
     3) Aaron Lewis 13                  4) Julian Lenartowicz 14          
     5) James Poandl 14                 6)                                
 17  Middletown Tc-Ny  'A'                                        
     1) Jonathon Pierre 13              2) Ashawn Bryan 13                
     3) Shaquam Thorpe 15               4) Shakoy Burton 13               
     5) Efrain Rivera 15                6)                                
 18  Mount Vernon Tc-Ny  'A'                                      
     1) Camilo Magana 13                2) Chevaun Samuels 13             
     3) Julian Thompson 13              4) Phillip Powell 14              
     5) Atkins Answer 15                6)                                
 19  North Tc-Ma  'A'                                             
     1) Jacob McKinnon 14               2) Ryan Croke 14                  
     3) Tim Gallagher 13                4) Alex Jette 13                  
 20  Northeast Tc-Pa-Phila  'A'                                   
     1) Eric Holmes 13                  2) Nafees Norris 13               
     3) Joshua Wilkinson 13             4) Joseph Spearman 13             
     5) Tyrell Maddox 14                6)                                
 21  Rahway Tc-Nj  'A'                                            
     1) Thorne Roberts 14               2) Kazeem Otun 13                 
     3) Deshawne Bunion 15              4) Harlan Clarke 14               
     5) Daejon Weeks-Landy 14           6)                                
 22  Red Waves-DC  'A'                                            
     1) Kevin Thompson 14               2) Tyrone West 15                 
     3) Micheal Smith 13                4) Malonta Patterson 14           
 23  Roman Catholic Tc-Pa  'A'                                    
     1) Kelvin Glover 13                2) Yeszer Huilu 14                
     3) Timothy Storino 13              4) Sean Truhan 13                 
     5) Not Yet Known                   6)                                
 24  Samuel J. Tilden Tc-Ny  'A'                                  
     1) Kyle baptiste 14                2) Kwasi Applewhite 14            
     3) Dwayne Charles 14               4) Benjamin Fairweather 13        
 25  Souhegan Tc-Nh  'A'                                          
     1) Tanner Kent 13                  2) Nathan Kittredge 13            
     3) Jacob Kittrredge 13             4) Sam Ballard 13                 
     5) Patrick Lynch 14                6)                                
 26  State College Tc-Pa  'A'                                     
     1) Kyle Adams 14                   2) William Cather 14              
     3) Mason Post 14                   4) Seamus Wagner 13               
 27  Suffern Tc-Ny  'A'                                           
     1) Alex Walker 13                  2) Jared Benn 15                  
     3) Tim Boston 14                   4) Tristan Dervish 14             
     5) Derek Mohunlal 13               6)                                
 28  W.T. Woodson Tc-Va  'A'                                      
     1) Kevin Ayling 13                 2) Daniel Inmacolato 13           
     3) James Kern 14                   4) Andrew Chang 13                
 29  Warriors Tc-Ma  'A'                                          
     1) Ben Colello 14                  2) Nick Santangelo 13             
     3) Luke Goodrich 13                4) Josh Kerber 14                 
     5) Not Yet Known                   6)                                
 30  Weequahic Tc-Nj  'A'                                         
     1) Adrian Hunte 13                 2) Randal Maxwell 14              
     3) Jonathan Moore 13               4) Najee Smith 13                 
 31  West Morris Mendham Tc-Nj  'A'                               
     1) Christian Kildal-Brandt 15      2) Dylan Heraghty 15              
     3) Tom Pavarini 13                 4) Patrick Carney 13              
 32  Wilson Tc-Pa  'A'                                            
     1) Jesse Poore 13                  2) Augy Fahnbullah 15             
     3) Justin Maloney 13               4) Jimmy Brooks 13                
 33  Windsor Tc-Ct  'A'                                           
     1) Rashad Ramsey 13                2) O'Shady Daron 13               
     3) Bolden Kahlin 13                4) Brian Sappleton 13             
     5) Nathaniel Williams 15           6)                                
 
Event 79  Boys 4x800 Meter Relay Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 12:05 PM
        Meet:  7:56.08  3/9/2012    Mt. Tabor, Winston-Salem, NC               
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Albemarle Tc-Va  'A'                                         
     1) Joe Krohn 13                    2) Sam Gillespie 13               
     3) Aaron Elder 13                  4) Cam Hatchett 14                
  2  Billerica Tc-Ma  'A'                                         
     1) Garmon Peter 15                 2) Trainor Daniel 13              
     3) Knickle Brendan 13              4) Arsenault Scott 13             
  3  Bowie Tracksters-MD  'A'                                     
     1) Donnell Davis 14                2) Martrell Royal 14              
     3) Antonio Coleman 15              4) Joshua Wilkins 14              
     5) Mohamed Roberts 14              6)                                
  4  Bronx Science Tc-Ny  'A'                                     
     1) Joe Ledger 13                   2) Mike Mazursky 13               
     3) Sam Maeglin 14                  4) Artjom Plaunov 14              
     5) Daniel Leon 13                  6)                                
  5  Clarence Tc-Ny  'A'                                          
     1) Dan Rogers 13                   2) Dan Huben 14                   
     3) Justin Richardson 13            4) Ben Reinhardt 13               
  6  Colts Neck Tc-Nj  'B'                                        
     1) Brandon Gold 14                 2) Frank Conforti 14              
     3) Riley Leder 13                  4) Colin Chehanske 14             
     5) Matt Pari 14                    6)                                
  7  Cooper River Tc-Nj  'A'                                      
     1) Alex Stelmaski 13               2) Ben Tso 14                     
     3) Connor McTear 13                4) Eric Franklin 13               
  8  Danbury Tc-Ct  'A'                                           
     1) Zachary Stempel 14              2) C.J. Cunningham 14             
     3) Mickey Kozak 14                 4) Chazz Winter 14                
     5) Michael Leone 13                6)                                
  9  Flyers Tc-Ny  'A'                                            
     1) Sean Luzzi 14                   2) Joseph White 14                
     3) Andrew Dorritie 14              4) Thomas Hayes 14                
 10  Fork Union MA Tc-Va  'A'                                     
     1) Nemuel Okaah 13                 2) Russ Garver 13                 
     3) Alex Lomong 16                  4) Peter Lomong 15                
 11  Gazelles-NC  'A'                                             
     1) Bakri Abushouk 13               2) Justin Lane 13                 
     3) Josh Barrett 14                 4) Christopher R. Johnson 13      
     5) Abel Tecle 13                   6)                                
 12  Glastonbury Tc-Ct  'A'                                       
     1) Hayes Watson 13                 2) Randy Neish 16                 
     3) Ryan Shiring 13                 4) Patrick Shiring 13             
 13  Holy Trinity Acad Tc-Fl  'A'                                 
     1) Alex Brown 13                   2) Michael Cacciatore 13          
     3) Andrew Caccaitore 15            4) Cole Oliver 13                 
     5) Daniel Welch 15                 6)                                
 14  Hopewell Valley  'A'                                         
     1) Will Gibson 13                  2) Andrew Hilderbrandt 14         
     3) Tommy Teachen 14                4) Christopher Gutierrez 13       
     5) Not Yet Known                   6)                                
 15  Hunterdon Central Tc-Nj  'A'                                 
     1) Alexis Muhumure 13              2) Sam Little 14                  
     3) Brendan Jaeger 13               4) Michael Turck 13               
 16  Long Island Alliance-NY  'A'                                 
     1) Mike Puleio 13                  2) Lawrence Vediliago 13          
     3) Tyler Maxwell 13                4) Kyle Smith 13                  
     5) Aiden smith 16                  6)                                
 17  Loyola Blakefield Tc-Md  'A'                                 
     1) Zack Nerenberg 13               2) Connor Perry 13                
     3) Ted Terpos 13                   4) Dominic Piedmont 13            
     5) Dan Vinton 16                   6)                                
 18  Mc Quaid Tc-Ny  'A'                                          
     1) Nate Howe 14                    2) Austin Peters 14               
     3) AJ Stuver 13                    4) Michael Sullivan 13            
     5) Not Yet Known                   6)                                
 19  Metuchen Tc-Nj  'A'                                          
     1) James Hampsey 14                2) Julian Lenartowicz 14          
     3) Brian Sullivan 14               4) James Poandl 14                
     5) Joe Choi 15                     6)                                
 20  North Andover Aa-Ma  'A'                                     
     1) Dan Marino 14                   2) Chris Dalke 15                 
     3) Zach Fralich 15                 4) Jacob Johns 13                 
     5) Joe McManus 14                  6)                                
 21  North Attleboro Tc-Ma  'A'                                   
     1) Ryan Croke 14                   2) George Bradley 13              
     3) Ian Flanagan 14                 4) Michael Kelleher 14            
 22  Osbourn Park Tc-Va  'A'                                      
     1) Kyle Weinberg 14                2) Jacob Black 15                 
     3) Teague Peck 13                  4) Nick Causey 14                 
 23  Pioneer Tc-Ma  'A'                                           
     1) Connor Murphy 14                2) Alex Crowley 13                
     3) Kyle Johnson 13                 4) Jonathan Green 13              
 24  Pope John Xxiii Tc-Nj  'A'                                   
     1) John Willemsen 14               2) Jon Buck 15                    
     3) Sean Cobo 14                    4) Kevin Good 13                  
     5) Steve Skydel 15                 6)                                
 25  Rahway Tc-Nj  'A'                                            
     1) Kazeem Otun 13                  2) Deshawne Bunion 15             
     3) Harlan Clarke 14                4) Sufian Muhammad 13             
     5) Jeffrey Reyes 14                6)                                
 26  Ram$ey Farm Bros-DE  'A'                                     
     1) Joseph Casini 13                2) Ryan Hughes 13                 
     3) Patrick Hally 14                4) Liam Magerr 13                 
 27  Rebels Tc-Ny  'A'                                            
     1) Michael Anson 13                2) Kunal Shah 14                  
     3) Veeral Shah 15                  4) Galo Vasquez 13                
 28  Red Devils Tc-Ma  'A'                                        
     1) Matthew Ackerman 14             2) Paul Hogan 14                  
     3) Christos Saledas 13             4) Mark Steinbach 13              
     5) Timothy Sunnerberg 14           6)                                
 29  Regis Tc-Ny  'A'                                             
     1) Sean Phillips 15                2) Brian Dobkowski 14             
     3) Steven Mazzari 13               4) Brendan Emmons 13              
     5) Raymond Burke 13                6)                                
 30  Ridgefield Tc-Ct  'A'                                        
     1) William Bordash 14              2) Graeme Hewett 14               
     3) McCall Keller 13                4) Tom Guillaume 14               
     5) Kristian Sogaard 15             6)                                
 31  Ronkonkoma Rc-Ny  'A'                                        
     1) Alex Lazarich 13                2) Anthony Coccia 14              
     3) Ryan Beierle 13                 4) Jason Karpinski 13             
     5) James Trofa 13                  6)                                
 32  Seneca Tc-Nj  'A'                                            
     1) Edward Bohi 13                  2) Ryan Schubert 13               
     3) Timothy Curtin 13               4) Alex McGrainer 13              
 33  Souhegan Tc-Nh  'A'                                          
     1) Patrick Lynch 14                2) Ben Platt 15                   
     3) Eli Moskowitz 15                4) Tanner Kent 13                 
     5) Ryan Lynch 14                   6)                                
 34  St. Peter's Prep Tc-Nj  'B'                                  
     1) Dan Apicella 14                 2) Ryan McGann 13                 
     3) Fritz Heinrich 14               4) Chris Butko 14                 
     5) Declan Wollard 15               6)                                
 35  Suffern Tc-Ny  'A'                                           
     1) Alan Bowen 13                   2) Tim Boston 14                  
     3) Conor Gulick 13                 4) Derek Mohunlal 13              
     5) Diego Santory 15                6)                                
 36  Thomas Jefferson Tc-Ny  'B'                                  
     1) Tevin Aitken 13                 2) Mustafa Bey 14                 
     3) Sidgie Greene 13                4) Qasim Rey 13                   
 37  Union Catholic Tc-Nj  'A'                                    
     1) Kenny Evely 14                  2) Mike DeAngelis 13              
     3) Andrew Ghizzone 14              4) Obafemi Animashaun 14          
     5) Derek Siegal 14                 6)                                
 38  Washingtonville Tc-Ny  'A'                                   
     1) Ryan Nguyen 14                  2) TJ Santiago 14                 
     3) Connor Quinn 13                 4) Jeremy White 13                
     5) Josh Miesner 14                 6)                                
 39  West Springfield Tc-Va  'A'                                  
     1) John Amann 13                   2) Michael Stormo 13              
     3) William Rabil 13                4) Joey Spaziani 13               
     5) Michael Muskett 13              6)                                
 40  Western Cary Tc-Nc  'A'                                      
     1) Will Jordan 14                  2) Brad Pehr 14                   
     3) Corey Colberg 14                4) Mahmoud Saad 13                
 41  White Clay Creek Tc-De  'A'                                  
     1) Kyle Gerhart 13                 2) Jarod Wilson 15                
     3) Chris Kitson 14                 4) Ken Fontal 13                  
     5) Not Yet Known                   6)                                
 
Event 81  Boys 1600 Sprint Medley Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 4:10 PM
        Meet:  3:35.31  3/9/2012    Rahway, Rahway, NJ                         
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Andover Tc-Ma  'A'                                           
     1) Micheal Maldari 13              2) Humza Naveed 15                
     3) Matt Reardon 13                 4) Cam Farnham 13                 
     5) Cloe Organisciak 14             6)                                
  2  Bowie Tracksters-MD  'B'                                     
     1) Joshua Wilkins 14               2) Justin Beatty 14               
     3) Daniel Fajuyigbe 14             4) Antonio Coleman 15             
     5) Martrell Royal 14               6)                                
  3  Bulldog Tc-Ny  'A'                                           
     1) Joe Tansey 14                   2) Dan Goodelman 13               
     3) Windell Blake 13                4) Brian Chambers 13              
     5) Kevin Dehaney 13                6)                                
  4  Cambridge Tc-Ma  'A'                                         
     1) Deshaun Velez 14                2) Anderson Shaquel 14            
     3) Alexander Kirby 13              4) Nicholas Emack-Bazelais 13     
  5  Chestnut Hill Acad Tc-Pa  'A'                                
     1) Graham Allen 14                 2) Mac Concannon 13               
     3) Pat Feighery 14                 4) Tom Higgins 13                 
     5) Jamil Poole 13                  6)                                
  6  Cornwall TC  'A'                                             
     1) Anthony Vega 13                 2) Kevin Gangemi 15               
     3) Anthony Hall 13                 4) Alex Combs 14                  
     5) Kobie Thomas 15                 6)                                
  7  Cosby Tc-Va  'A'                                             
     1) Kevin Dawkins 13                2) Jake Rodgers 13                
     3) Michael Kokal 14                4) Thomas Negron 13               
     5) Kenny Tilghman 13               6)                                
  8  Germantown Friends Tc-Pa  'A'                                
     1) jeremy wright 13                2) Dean Whitaker 16               
     3) jonathan bailey 13              4) James Finney 14                
     5) Grayson Hepp 16                 6)                                
  9  Holy Ghost Alumni Tc-Pa  'A'                                 
     1) Brandon Davis 14                2) Kevin Feeney 13                
     3) Patrick Bacza 14                4) Christian Kardish 14           
     5) Bradford Detrick 15             6)                                
 10  Huguenot Tc-Ny  'A'                                          
     1) Justin Casterlin 14             2) Justin Alleyne 13              
     3) Keimon Barrow 13                4) Carlos Blades 13               
     5) Kenny Onyeukwu 13               6)                                
 11  Iona Prep Tc-Ny  'A'                                         
     1) Taj Marable 15                  2) Brendon Lao 15                 
     3) Kelsey Watson 13                4) Jordan Washington 15           
     5) Jacob Lawrence 14               6)                                
 12  Liberty Tc-Va  'A'                                           
     1) Winston Davis 14                2) Austin Roney 15                
     3) Justin Haupt 14                 4) Craig Danner 13                
 13  Long Island Alliance-NY  'A'                                 
     1) Brett Clarke 15                 2) Marc Silverman 14              
     3) Joe Pinto 14                    4) Jake MacAvoy 13                
     5) Nhaim Asfaq 15                  6)                                
 14  Manchester Tc-Va  'A'                                        
     1) Tanner Watts 13                 2) JaTaun Harvey 14               
     3) Omary Branch 14                 4) Ben Taminger 15                
     5) Samuel Sanders 15               6)                                
 15  Marlboro Tc-Nj  'A'                                          
     1) Zachery Vignola 14              2) Ruben Cruz 14                  
     3) Chaz Byrnes 14                  4) Brandon Mazzarella 13          
     5) Daveon Douglin 13               6)                                
 16  Motor City Tc-Mi  'A'                                        
     1) Maurice Allen 14                2) Malik Washington 13            
     3) Dominick Lemonious 13           4) Stevie Scott 13                
     5) John Kelly 15                   6)                                
 17  Mount Olive Tc-Nj  'A'                                       
     1) Anthony Talanca 13              2) Bobby Shannon 14               
     3) Javan Moore 13                  4) Eddie Garcia 14                
     5) Mike Eppel 13                   6)                                
 18  Mt. Ararat Tc-Me  'A'                                        
     1) Ty Veno 14                      2) Ryan Lathrop 13                
     3) Ryan Smith 13                   4) Will Hirnak 13                 
 19  Norwich Free Acad Tc-Ct  'A'                                 
     1) Martin Lewerk 13                2) Joseph Trahan 13               
     3) Kobe Amos 14                    4) Kyle Liang 13                  
 20  Oak Ridge Racing-TN  'A'                                     
     1) Luis Chavez 14                  2) Sheldon Cole Green 13          
     3) Matt Moore 13                   4) Seth Howell 14                 
 21  Oak Ridge Racing-TN  'B'                                     
     1) Seth Howell 14                  2) Sheldon Cole Green 13          
     3) Matt Moore 13                   4) Jaylon Freeman 13              
 22  Peabody Tc-Ma  'A'                                           
     1) Scott Myers 13                  2) Christopher Cennami 13         
     3) Thomas Drover 13                4) Fossa Drew 14                  
     5) Benjamin Braz 14                6)                                
 23  Pioneer Tc-Ma  'A'                                           
     1) Connor Murphy 14                2) Greg Moschella 16              
     3) Ryan Dix 14                     4) Dylan Paddock 13               
     5) Kyle Johnson 13                 6)                                
 24  Port Jefferson Tc-Ny  'A'                                    
     1) Dennis Walsh 13                 2) Daniel Gross 14                
     3) Jake Lovera 13                  4) James Burke 15                 
     5) Not Yet Known                   6)                                
 25  Princeton Tc-Nj  'A'                                         
     1) Brandon Yao 14                  2) David Flatscher 14             
     3) Joseph Gray 15                  4) Ian McIsaac 13                 
 26  Regis Tc-Ny  'A'                                             
     1) Brendan Emmons 13               2) Alexander Frost 13             
     3) James Malloy 13                 4) Sean Phillips 15               
     5) Steven Mazzari 13               6)                                
 27  Reservoir Tc-Md  'A'                                         
     1) Tristan King 14                 2) Olumide Akinbinu 13            
     3) Gibrill Sheriff 13              4) Timmy Usher 13                 
     5) Alex Alli 13                    6)                                
 28  Shaker Tc-Ny  'A'                                            
     1) Austin Dresher 13               2) Jack Fallon-Underwood 14       
     3) Ian Weykamp 13                  4) Robert Smith 13                
 29  Spring Valley Tc-Sc  'A'                                     
     1) Akeim Barber 13                 2) Terrell Simmons 13             
     3) Brad Gibson 13                  4) Connor McCormack 13            
     5) Cameron Pratt 13                6)                                
 30  Sweet Home Tc-Ny  'A'                                        
     1) Jeffrey Hart 13                 2) Tyvon Rivers 13                
     3) Damon Luton 14                  4) Mitchell Daddario 15           
 31  Victor Tc-Ny  'A'                                            
     1) Jason Hall 14                   2) Matt Barton 15                 
     3) Anthony Nitche 13               4) George Mertens 14              
 
Event 83  Boys High Jump Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 3:00 PM
        Meet:   6-05  3/11/2011   Tristan Richardson, Attleboro Falls, MA      
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Barden Adams                  14 West Orange, NJ             
  2  William Adey                  13 West Seneca, NY             
  3  Hamza Ahmed                   13 Basking Ridge, N            
  4  Charles Astin                 13 Kennesaw, GA                
  5  Michael Averett               13 Chesterfield, VA            
  6  Thomas Bubb                   13 Saint James, NY             
  7  Vincent Calhoun               14 Long Beach, CA              
  8  Caleb Conwell                 13 Raleigh, NC                 
  9  Corey DeVore                  13 Chesterfield, VA            
 10  Leonard Dupree                14 Maplewood, NJ               
 11  Eamonn Dwyer                  14 Jersey City, NJ             
 12  Daniel Finch                  13 Lexington, MA               
 13  Nick Fofano                   14 Newton, MA                  
 14  Atiba Frazer-Nichols          14 Plymouth, MA                
 15  Paul Galas                    14 Mississauga, ON             
 16  Tyler Gomes                   14 Medford, MA                 
 17  Qiyam Green                   13 Kingston, NY                
 18  Rafael Guzman                 13 Roslindale, MA              
 19  Jordan Hardiman               13 Kearneysville, W            
 20  Maurice Holmes                14 Washington, DC              
 21  Daniel Jefferson              13 Mays Landing, NJ            
 22  Jordan Jones                  13 Hoover, AL                  
 23  Jermaine Lascelles            14 Bloomfield, CT              
 24  Fă©lix-Antoine Lavoie         15 QuĂ©bec, QC                 
 25  Daniel Linardic               14 Brampton, ON                
 26  Nicholas Lombardo             14 Darien, CT                  
 27  Tarik Maddrey                 14 Revere, MA                  
 28  Ricardo Maldonado             14 Revere, MA                  
 29  Erik Mateo                    14 Central Falls, R            
 30  Tyron McDade                  14 Fork Union, VA              
 31  Christopher McDowell          13 Hingham, MA                 
 32  Mike Morrow                   15 Danbury, CT                 
 33  Benjamin Moy                  14 Port Washington,            
 34  Thaddeus Okon                 14 Williamsville, N            
 35  Émile Ollivier               15 Montréal, QC               
 36  Sam Ortz                      14 Austintown, OH              
 37  Daniel Pierre                 15 Middletown, NY              
 38  Darius Polk                   13 Chesterfield, VA            
 39  Matthew Przybocki             15 NY, NY                      
 40  Abdul-Nasser Seidu            13 Garfield Heights            
 41  Carlos Vegerano               13 Nokesville, VA              
 42  Joshua Walker                 14 Windsor, CT                 
 43  Lawrence Warwick              13 Coventry, RI                
 44  Austin Weigle                 14 Kennebunk, ME               
 45  Corey Williams                13 Lexington, KY               
 46  Harrison Williams             14 Memphis, TN                 
 
Event 85  Boys Pole Vault Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 1:00 PM
        Meet:  14-08.25  3/11/2011   G Gallagher,S Henderson, New Roch,NY, Roch
   NSIC Meet:  14-08.25  3/9/2012    S Buechele, S. Daugherty, Arlgtn,NY, Lk Br
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Nick Anderson                 14 Kane, PA                    
  2  Aaron Beckwith                13 Hopkinton, NH               
  3  Zachary Campbell              13 Richmond, VA                
  4  Chris Charles                 13 Brentwood, TN               
  5  Derek DiBona                  15 warwick, NY                 
  6  Richard Fish                  13 Columbia, SC                
  7  Keith Gandy                   14 Garfield, NJ                
  8  Samuel Harding                13 Canandaigua, NY             
  9  Chandler Ives                 13 West Simsbury, C            
 10  Matthew Mula                  13 Westport, CT                
 11  Karl Nilsen                   13 Smithtown, NY               
 12  Daniel Normoyle               13 Flanders, NY                
 13  Chance Parmly                 13 Palmyra, VA                 
 14  Coy Seneff                    13 Union Hall, VA              
 15  Joseph Seo                    14 Andover, MA                 
 16  Samuel Shipley                13 Frederick, MD               
 17  Casey Simmons                 13 Randleman, NC               
 18  Thor Smith                    13 Greensboro, NC              
 19  Jonah Spaeth                  13 Aquebogue, NY               
 20  Brandon Stacy                 14 Bear, DE                    
 21  Matt Urbano                   13 Yonkers, NY                 
 22  Ian West                      15 Wilson, NC                  
 23  Lucas Wratschko               13 VA, VA                      
 
Event 87  Boys Long Jump Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 12:00 PM
        Meet:  23-02.25  3/11/2011   Cory Cox, Rochester, NY                   
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  George Alexandris             13 Fari Lawn, NJ               
  2  Raeshawn Bishop               14 Mineral, VA                 
  3  Nathan Conquest               13 Springfield, VA             
  4  Antwan Dickerson              13 Sicklerville, NJ            
  5  Zach Ghizzone                 13 Union, NJ                   
  6  Rafael Guzman                 13 Roslindale, MA              
  7  Chas Higgins                  13 Rotterdam, NY               
  8  Jordan Jones                  13 Hoover, AL                  
  9  Mike Lang                     14 Beacon Falls, CT            
 10  Gabe Linabary                 14 Belgrade, MT                
 11  Nicholas Lombardo             14 Darien, CT                  
 12  Jordan Martin                 13 Forestville, MD             
 13  Anthony O'Connell             13 Enfield, CT                 
 14  Bryson Patterson              13 Ottawa, ON                  
 15  Sherrod Peay                  13 Windsor, CT                 
 16  Lucanus Robinson              14 Dorval, QC                  
 17  Christoffe Scott              13 Roselle, NJ                 
 18  Craig Shytle                  13 Weston, MA                  
 19  Ali Taha                      14 Novi, MI                    
 20  William Tejeda                14 Acton, MA                   
 21  Lawrence Warwick              13 Coventry, RI                
 22  Corey Williams                13 Lexington, KY               
 23  Malik Wilson                  13 Columbia, SC                
 
Event 89  Boys Triple Jump Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 6:00 PM
        Meet:  46-08  3/9/2012    Devon Willis, Schalmont,Rtrdm,NY             
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Charles Astin                 13 Kennesaw, GA                
  2  Raeshawn Bishop               14 Mineral, VA                 
  3  Casey Burley                  14 Middletown, NY              
  4  Jahmal Burt                   13 Amityville, NY              
  5  Kaishaun Cathey               13 Rochester, NY               
  6  CJ Clarke                     13 Middletown, NY              
  7  Patrick Clarke                13 n white plains,             
  8  Jordan Crump-King             13 menands, NY                 
  9  Evandro DaCosta               14 Randolph, MA                
 10  Sean Davilar                  14 Brooklyn, NY                
 11  Kylon Drones                  14 Kennesaw, GA                
 12  Daniel Glover                 13 Birmingham, AL              
 13  Deonte Grant                  13 Chesapeake, VA              
 14  Nikalas Graves                13 Madison Heights,            
 15  Brian Greenberg                  Slingerlands, NY            
 16  Maurice Holmes                14 Washington, DC              
 17  Kerron Johnson                13 Blackwood, NJ               
 18  Antonio Jones                 13 Raleigh, NC                 
 19  Mohamed Koanda                14 Bronx, NY                   
 20  Mohamed Kouyate               14 Bronx, NY                   
 21  Phillip Moore                 13 Frederick, MD               
 22  Andre Nicholas                13 Etobicoke, ON               
 23  Toba Oliya                    13 Brampton, ON                
 24  Kehinde Ope                   13 Wilmington, DE              
 25  Jordan Palmer                 13 Columbia, MD                
 26  Bryson Patterson              13 Ottawa, ON                  
 27  Christian Ramsay              13 Jamaica, NY                 
 28  Dominique Revis               13 Hampton, VA                 
 29  La Treil Ridgeway             13 Harrington, DE              
 30  Bryan Sosoo                   14 Fulton, MD                  
 31  Kemoko Turay                  13 newark, NJ                  
 32  Tyler Vest                    13 Lovingston, VA              
 33  Lawrence Warwick              13 Coventry, RI                
 34  Corey Williams                13 Lexington, KY               
 35  Anthony Zarro                 14 Randolph, NJ                
 
Event 91  Boys Shot Put Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 12:00 PM
        Meet:  56-00.50  3/9/2012    Austin Johnson, Grassfld, Chspk, VA       
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Marcus Abraham                15 Indian Trail, NC            
  2  John Aronson                  13 Syosset, NY                 
  3  Zack Bornstein                14 CA, CA                      
  4  Chase Boyle                   13 Basking Ridge, N            
  5  Kenneth Brinson               15 Throw1deep, GA              
  6  Isaiah Brooks                 13 Bloomfield, CT              
  7  Austin Cannon                 15 Mechanicsville,             
  8  Chase Carroll                 13 Throw1deep, GA              
  9  Jeffrey Chavis                14 Ellicott City, M            
 10  Christopher D'Amico           13 Chester, NY                 
 11  Brett Davies                  13 Farmingdale, NY             
 12  Jacob Dunlap                  13 Broadway, VA                
 13  Daltyn Earl                   13 Leonardtown, MD             
 14  Oghenakpobo Efekoro           14 Brooklyn, NY                
 15  John Fiorello                 13 Tewksbury, MA               
 16  Ryan Ford                     14 Owings Mills, MD            
 17  Daniel Haugh                  14 Throw1Deep, GA              
 18  Ezra Hill                     13 Chesterfield, VA            
 19  Randy Hinds                   13 Kingston, NY                
 20  Andrew Hines                  13 Chesapeake, VA              
 21  Michael Kearns                14 Lake Ronkonkoma,            
 22  Charlton Larkins              13 Fork Union, VA              
 23  Chris Lee                     14 Woodbridge, VA              
 24  Jack Lippin                   13 oradell, NJ                 
 25  Brady Logan                   14 Wallingford, PA             
 26  Kevin Mackey                  13 Whiteford, MD               
 27  David Mc Griff                13 Flemington, NJ              
 28  Samuel Reid                   14 Philadelphia, PA            
 29  Andrew Robinson               14 Owings Mills, MD            
 30  Isaiah Rogers                 16 Throw1Deep, GA              
 31  Shawn Scornaienchi            14 Philadelphia, PA            
 32  Robert Seymour                13 Swampscott, MA              
 33  Jordan Smith                  13 Chesterfield, VA            
 34  Seth Whitener                 15 Throw1Deep, GA              
 35  Cody Wilburn                  13 Midlothian, VA              
 36  Jonathan Zedella              15 Lakewood, OH                
 
Event 93  Boys Weight Throw Emerging Elite
===============================================================================
Friday 3/8/2013 - 6:00 PM
        Meet:  65-00.75  3/11/2011   Kevin Conway, Westerly, RI                
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Robert Alder                  14 NY, NY                      
  2  Troy Andretta                 13 Basking Ridge, N            
  3  John Aronson                  13 Syosset, NY                 
  4  Chase Boyle                   13 Basking Ridge, N            
  5  Timothy Brennan               13 Cranbury, NJ                
  6  Isaiah Brooks                 13 Bloomfield, CT              
  7  Christian Carter              13 Washington, DC              
  8  Garrett Hessman               15 oradell, NJ                 
  9  Jay Judge                     17 Throw1deep, GA              
 10  Chris Kelly                   13 Seaford, NY                 
 11  Jack Lippin                   13 oradell, NJ                 
 12  Kyle Littles                  13 Throw1deep, GA              
 13  Alex Mercado                  13 Seaford, NY                 
 14  John Mirabito                 13 Bay Shore, NY               
 15  Bryan Miranda                 13 Burlington, MA              
 16  Andrew Nelson                 13 Bay Shore, NY               
 17  Jeff Nunez                    13 Grahamsville, NY            
 18  Andrew Piracha                14 Islandia, NY                
 19  Lutfi Pocesta                 15 Staten Island, N            
 20  Andrew Robinson               14 Owings Mills, MD            
 21  Bruce Robinson                14 Little Falls, NY            
 22  Isaiah Rogers                 16 Throw1Deep, GA              
 23  Eric Sheng                    15 Syosset, NY                 
 24  Blake Walton                  13 Melville, NY                
 25  Seth Whitener                 15 Throw1Deep, GA              
 26  Jonathan Zedella              15 Lakewood, OH                
 
Event 53  Boys 1 Mile Run Junior HS
===============================================================================
Sunday 3/10/2013 - 8:45 AM
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Ryan Brown                    18 Raleigh, NC                 
  2  Eric Coston                   17 LA, LA                      
  3  Samuel Markoff                17 Raleigh, NC                 
  4  Kyle Schwieman                17 Flushing, MI                
  5  Montgomery Tavares            17 Smyrna, GA                  
  6  William Young                 17 Mamaroneck, NY